bugün

Bilerek soruyorum tuzlu diyorlar genelde. Evet.
çok yakın bir zaman önce yaşadığım bir hadise olduğu için direk başlığa girmemi sağladı.
b-ben
bk-bayan kişi

b: nasıldı tadı?
bk:acımsı bir tadı var. sanki şurama takıldı.(gırtlak kısmını göstererek)
b:alla alla iyi misin su ister misin?
bk:yok saolda dolu dolu bir yudum gitti vala.
çok hoş,fransa da bunu en az 50 yıllık kırmızı şarapla yaparlar. onun da tadı bir başkadır. çok nötr ve kekremsi bir tadı var ama hoş denilebilir. meni yoğunluğuna bakarsak bu kuzu aman bu erkek ortalama 25 senelik. farkı bir tarz olmuş. buraya gelirseniz mutlaka uğramanızı tavsiye ederim.

(bkz: vedat milor tarzı lezzet betimlemeleri)
-Tadı nasıldı?

-Tuzlu ve yağlı,ilkten kötü ama sonra güzelleşiyor diye devam eder.
(bkz: hımmmmm hangi yağ bu)
bir zaman ki tek gecelik arkadaşımın söylediğine göre suşiye benziyormuş. tadına bakmadığım suşiyi ömrüm boyunca yemiyeceğime ant içtiren bir hadise.
ohhhh my good.
ilk tepkiler genelde tuzlu olduğu yönündedir. ben tattım bence de tuzlu.
mhhhh demesi büyük bir ihtimaldir,zira bunu yutan kaşarın bundan öte lafı olmaması gerekir.
sperm bir hücrelidir. meni ise sperm hücrelerinin adeta içinde yüzdğü bol proteinli sıvıdır. eğer tek bir hücrenin tadını diliynen alabilen kız varsa, bakın vardır demiyorum, şayet varsa ona takmak istiyorum... yani altın madalya.
+ohh miss
-ben yaptım.
+ımmğğmm çok lezzetli. biraz daha istiyorum.
-(iç ses: zzzz şimdi foyamız ortaya çıkıcak)
+aşkım bu lezzetin sırrı nedir?
-(iç ses:hayırrrrr sırrımı kimseyle paylaşamam)
+ne o kızardın söylemiyecekmisin. aaa bu ne?
-(iç ses: allah kahretsin, gördü, anladı galiba)
+neeee! knorr mu? aşkolsun sedat hem de tavuklu!
(bkz: simdi sira sende) * * * *
ancak yutan kişinin yapabileceği yorumdur. sonra sözlükte başlıklar falan!
(bkz: anamin çorbasi)
(bkz: yagsiz tuzsuz misir patlagi)
aslında cinsel bir başlık gibi görünüp cinsel bir başlık değildir.
http://www.mezatforum.com.../organlar/dilveyapisi.jpg

dilin yapısı şekildeki gibidir. tat alma organı budur.

resimde de görüldüğü gibi acı ve ekşi tatların yeri bellidir. acı bazik, ekşi ise asidik yapıdaki malzemenin yutulduğunda verdiği histir.

sperm ise daha çok asidik yapıdadır. ph değeri bu yöndedir. bu nedenle, spermi yutan kız, bunu ekşi olarak algılayacaktır. diğer yandan tad ayırt edici sinirler, spermi aynı zamanda gıda olmadığı yönünde beyne bazı mesajlar gönderecektir. bunun sebebi ise, insanın tükettiği bütün gıdaların bazı kimyasal değerlerinin belli aralıklarda olmasıdır. sperm ise bu aralıkta olmadığı için sperm yutan kız, eğer ilk kez yutuyor ise, "iğrenç" yorumunu kaçınılmaz olarak yapacaktır. bunun sebebi ise beynin oluşturduğu dirençtir.

kısaca bir kızın "iğreeeeenççç" diye tepki göstermesi son derece bilimseldir ve açıklanabilir bir durumdur.

peki bir kızın sperm yuttuğunda böyle bir tepki vermemesinin sağlanması veya vermemesinin nedeni ne olabilir?

bu sorunun cevabı cerebral cortex'in yapısında gizlidir. beyin sürekli aldığı stimülanları bazı kriterlere göre kategorize eder. olumsuz ancak sürekli alınan stimülanlara ise bir süre sonra tepki göstermemeye başlar. bu aynen dayak yiyen kişinin 10. yumruktan sonrasını ilk gelenler gibi hissetmemesi gibidir. artık beyin bu noktada direncini kaybetmiştir.

diğer yandan beyni aldatmakta mümkündür. beyne spermin gıdanın kimyasal değerleri aralığında olduğu mesajı da göndertilebilir. buda spermi birşey ile karıştırılarak gerçekleşebilir. örneğin sperm yutan kızın bu hareketin ardından bir iki yudum viski içmesi bu etkiyi sağlar.

tabi konu tanımlamak için yeterince uzun. şimdilik bu kadar bilimsel açıklama yeter.