bugün

biraz önce 25 yıllık hayatımda ilk defa alışveriş yapmak için bim'e gittim arkadaşlar. benim için gerçekten heyecan verici bir durumdu.

şaka yapmıyorum. bimle alakalı hatırladığım tek bir anı var. daha doğrusu ürün. daha paçalı donla gezerken bim'de satılan bir çerez vardı. böyle ne olduğunu tam bilemiyorum. cips gibi yuvarlak top gibi bir şey. cheetos'un benzer bir ürünü var yanlış hatırlamıyorsam. onun böyle kocaman poşetlenmiş hâliyle (o zamanlar bana göre kocamandı, normal bir cips paket boyu) alınıp sobanın arka tarafına konup akşam yemeğinden sonra yenirdi.

bizimkiler hiç bimden alışveriş yaptıklarını bilmem. yani aile yapısını kafanızda yaftalayıp yargılamayın. o cipsi bir keresinde abimle almışız ve şimdi bile yediğim cipsler tat vermez o cipsin verdiği tat kadar.

neyse ya konumuz cips değil, biraz önce.

biraz önce ofisten çıktım ve markete gideyim bir kaç alınması gereken ıvır zıvır vardı onları almak amacıyla. hava buz gibi, market yakında nasılsa diye üzerime bir şey almadım. 10 adımdan sonra götüm donunca karşımda bimi buldum. (lan meğerse burada bim varmış) daldım içeriye amk. oda spreyi ve çay alacaktım hayvan gibi alışveriş yaptım.

öncelikle sizi iki kapı karşılıyor. birinden geçip diğerini 1 adım bile atmadan açıyor ve öyle giriyorsunuz. sanırım havalandırma için bir önlem alınmış. yurt dışında da benzer standartlar var. neyse. içeriye girer girmez garip bir koku aldım. oda spreyi gibi değil, ürünlerin kokuları gibi değil. garip ve güzel bir şey. ne olduğunu bulamadım ve öyle bakınmaya başladım.

ekmek reyonu vardı ve orada adını bilmediğim fakat yöresel yemeklerle beraber sunulan bir ekmek çeşidini gördüm. lan dedim ne güzel. (henüz tüketmedim ama güzel görünüyor) üstelik ekmekten de ucuz. aldım bir tane. oradan ilerlerken bisküvilerin olduğu bölüme geçtim. beklentim, le bisküvi'li hep dalga geçilen markalar olmasıydı. öyle bir şey yoktu, ülkerin bir çok ürünü vardı ve tabi bim markaları da... bir kaç bisküvi aldım.

orayı geçince bir dolap vardı. dolapta dan diye karşımda 500ml puding duruyordu. yine bim markası sanırım. birden canım çekti. üstelik 2 lira lan. muadili ürünler 5 liradan başlıyor amk. biraz önce yedim. evet, bir danino değil. ama bildiğimiz puding işte ne bekliyorsun ki?

oradan deterjan bölümüne geçtim. lavabo aç da aldım hiç gerekli değilken. oda spreyi buldum room mu ne öyle çakma bir marka airwick otomatı için. kokusu fena değildi. 10 dakikayı geçkindir taktım kullanıyorum ve hiç ama hiç kötü değil. gayet hoş bir koku.

içecek reyonuna yöneldim. dolap falan yoktu. dışarıda le kolalar vardı. vaz geçtim almadım.

ve vurucu nokta; poşet o kadar doldu 10 lira verdim amk kasiyere. olm böyle bir şey yok. tatmadığım ürünler var henüz onların da kalitesine bakacağım. eğer iyilerse artık bim'in devamlı müşterisiyim. kimse kusura bakmasın amk niye airwick sikiyo bizi? bide piçler otomatın içine etiket yapıştırmışlar. "airwick dışında bir spreyde sistem hata verebilir. orijinal sprey kullanın" gibi bir şey.

amk mekanizma gayet basit. belirtilen aralıkta hareket eden bir kol var içeride ve güç uygulayıp pıst yapıyor. tramvay yedek parçası mı lan bu uçak mı uçuruyoruz ne oluyor?
görsel
Bime gidisini o kadar uzun anlattiyorsan demek ki cok ucuz bulmussun bende gidiyorum bazen dondurma aliyorum bir de tatlilari guzel canim cok istediginde kazandibi falan aliyorum masallah heryerdelerbim heryerde.
güncel Önemli Başlıklar