bugün

görüşmeden sonra eve yürüyerek gidecek olan erkektir.
düğününü de okul bahçesinde yapacak olan erkektir.
Belki parasi yoktur ama karizmasi vardir.... Yerse.
uber yakisikli erkektir.
zoru çok seviyordur.
sevginin para alınmayacağını bilen, sevenin para ile ölçmeyeceğini düşünen, delikanlı erkektir.
son paramı verdim ben senin için berbere şarkısını söyleyerek teselli bulmaya çalışan hemcins.
iki simit alarak, sahilde muhabbeti ile büyüleyebilecek ve kız arkadaşının o simitten aldığı keyfi unutturmayacak, dönüşte de kız arkadaşını otobüsüne bindirip, eve yürüyerek gitmesi gerekiyorsa da gidecek olan erkektir.

kimisinin cebi konuşur, kimisinin yüreği.
kumar oynamaya gitmiyorsa sorun değil.
eğer başka çaresi yoksa sayıgıyla karşılarım. karşı tarafın tutumu çok önemli tabi. risk taşıdığı kesindir.
ilk buluşmanın kısa olacağını ve bu buluşmanın sırf tanışma amaçlı olduğunu bilen erkektir.
eğer karşısında'ki kız paraya değer veren biri ise son buluşma olur.
ama karşısında'ki kız paraya değer vermeyen bir karakterde ise işte o erkek çok ballı'dır.
%50 %50 şans...
ama hayatım orası lokanta diye acı acı söylenen erkektir.
kızın karakterine göre günün anlamı değişir.
1 litre benzin alabilir. ama şimdilik.

düdüt: gülüyorsunuz ama öyle demeyin, geleceğe yatırım. 3-4 yıl sonra satıp ev bile alabilirler.
kızda da beş tl var ise, bir yerde oturup çay içerler limonlu, olabilir yani; minübüs parasını da hesaba katsınlar...
muhtemelen miğdesi bulanıyordur, canı hiç birşey istemiyordur.
(bkz: risk budur)
neler olacağını ölçen erkektir.
ya kızla parkta buluşan erkektir yada kızı eve götürecek olan erkek.
eğer kız durumu biliyor ve problem yapmıyorsa, adam dünyanın en mutlu erkeğidir.*
binde bir çıkan parayla mert olmayan kız arkadaşını birer çay ile hayatının en unutulmaz gününü yaşatacak erkektir.
(bkz: benim güzel ütopyam)
adam biraz çakal ve kadıköylüyse(özetle ben isem) nazım hikmet kültür merkezinde birer çayla kandırarak üstüne yol parası bile arttırması mümkün erkektir.
5 tl ile gidip 10 tl ile gelinmesi de mümkündü.

(bkz: 1998)
bir simit bir çay parasıdır kızda da bu kadar varsa güzel güzel takılabilirler. olmadı o gün kız öder başka bir gün erkek öder. sorun yoktur.