bugün

manuş baba sever misin?
hangi dine mensupsun?
Sağlıklı bir iletişim kurulması açısından dikkat edilmesi gereken sorulardır.

"En son ilişkin ne zaman ve neden bitti?" Sorusu bana göre başı çeker. Geçmişle ilgilenen birinin geleceğe sağlam bir adım atabileceğini sanmıyorum.
Baban ne is yapiyor.
Daha önce hayatında biri oldu mu?

Olduysa kaç kişi?
para, din, siyaset ve cinsellik üzerine olan sorular.
SSK varmı.
annemle yaşar mısın?
siz siz olun böyle bir soruyu kesinlikle sormayın.
böyle böyle engel çıkardıkça tek soruluk ilk soru hakkınız kalacak;
=takma dişlerinin bakımını nasıl yapıyorsun?
canın isteyince ne yapıyorsun?
mastürbasyon yapıyor musun?

yukarıdaki iki soruyla da karşılaştım. yapmayın, kendinizden tiksindirmeyin.
1 - son ilişkin neden bitmişti?
2 - arkadaşların hala bekar olmanı neye bağlıyor?
3 - bağlanma sorunun var mı?
4 - yalnızlıktan sıkıldığın için biriyle çıktığın oldu mu?
5 - aileni nasıl tanımlarsın? deli dolu ya da normal?
6 - çikolata veya kafeinden başka bir bağımlılığın var mı acaba?
7 - ailenle mi yoksa tek mi yaşıyorsun?
8 - eski sevgililerinle hala görüşüyor musun?
9 - cinsel sağlığına dikkat ediyor musun?
10 - ne sıklıkla çarşafları değiştirirsin?
11 - kin tutar mısın?
12 - hiçbir erkeğe hakaret ettin mi?
13 - hayattan beklentin nedir?
14 - hayvanlardan nefret eder misin?
tahminen ne zaman verirsin?
türk kızı açık sözlülüğü pek sevmiyor.
- benden sıkıldın mı?
Mülakattan hallice sorulardır. Ben olsam banka hesap bakiyesini filan da eklerdim listeye.
Bir lokma ekmeğe bir yudum su içmeye annemden kalan bir yüzüğe razı mıydın da geldin yoksa param için mi?

Edit:tokat bile yersiniz valla.
kaç tane tek gecelik ilişkin oldu? bakire misin? maaşın ne kadar? kaç tane ilişkin oldu? ayrılma sebepleriniz neydi?

bir insanı tarafsızca tanımaktan uzak olan sorulardır. ayrıca ilk buluşmada öncelikle karşı tarafa duyduğunuz saygıyı ve onun kişisel alanına saygı duyacağınızı göstermek zorundasınız. öyle değilse terk edin orayı.

cinselliğe olan bakış açısını sormak normalken, türlü deneyimlerin sayısını sormak ya da eski ilişkilerine karşı olan tutumunu sormak varken, kaç tane şu var mı aldatma var mı yalan vs. dünya saçmasıdır.

niyetinizi belli etmek istiyorsanız açıkça “ben maddi gelirlere önem veriyorum, şu yüzden” diyebilirsiniz. maaşını gelirini ailesinin mal mülkünü sormak karşı tarafı obje gibi hissettirebilir. belli olan niyetleri açıkça söyleyin, sizin niyetiniz sebebiyle karşı taraf sorgulanmayı hak etmez. kimse bununla uğraşmasın.

cevabı “söylemek istemiyorum ya da söylemeyeceğim” olabilecek sorulardır ayrıca. önünüze başınızı eğip saygı duymanız gerekir.

onun dışında travmatik öğelere girilmesi iyi olmayabilir. babası ölmüşse detaylandıracak sorulardan kaçınmak lazım.
güncel Önemli Başlıklar