bugün

Bu arada başkalarına rahatça vermek demektir. Kızlar çok severler ara vermeyi. Evet.
"biraz konuşmayalım ben bir her boku yiyim, sonra sana geri döneyim. nasılsa sen salak gibi beni beklersin." cümle topluluğunun kısa hali.
senden daha iyisini bulursam yol veririm, bulamazsam devam.

(bkz: komik)
Ayrılık ile sonuçlanacak durum. Maalesef.
her iki tarafıda etkileyen kötü his.
"aşkım ben başka birisini buldum. onunla bir süre birlikte olalım ben sana geri dönerim" demenin üstü kapalı şeklidir. kabul etmeyiniz, teklif etmeyiniz.
Spor müsabakası mı lan bu ne arası?
ilişkiye ara verelim demek ne kadar saçma zaten bunu dedikten sonra sonu ayrılıkla bitecektir kesin sonu her şekilde ayrılığa gidiyor yani.
herkes kötü bir şey olarak yorumlamış ama bence bazen insanın kendini bulması için gerekli olan bir şey. eğer ilişkideki alışkanlık değil gerçek sevgi ise zaten bu ara uzun sürmeyecektir. çünkü saçma bir şey olduğu kararına varilip sonlandirilacaktir. eğer alışkanlık ise, yeni bir alışkanlığa yani yalnızlığa doğru sekil değiştirecektir bu ara.
Seven insan ara vermez.
Nasil su içmeye,yemek yemeğe ara veremiyorsak sevmeye de ara veremeyiz.
Sevgim bitti demenin soğuk savaş dönemi.
Türk kızının mide bulandırıcı yalanlarından sadece birisi.
1 haftayı aşmamak (ideali 2-3 gün) ve o araya üçüncü kişileri dahil etmemek kaydıyla makul bence. çünkü bir ilişkide taraflar hep karşısındakini düşünüp kendilerine hiç zaman ayırmazlarsa o ilişkinin tarafları birbirini ister istemez sıkboğaz etmeye başlayacağından dolayı ilişkiden bunalma durumu baş gösterir. bu da tarafları ayrılığa doğru yavaş yavaş götürür.

ancak ilişkiye ara verilen süre 1 haftayı aştığında taraflar birbirini unutmaya başlar ve bunun da sonucu ayrılık olur. yani bu noktada önemli olan ilişkide ara dengesini tutturmaktır. ne hiç aralıksız, ne çok aralıklı... işte o zaman ilişkinin hem canlılığı sürdürülmüş, hem de tekdüzeliğine neşter vurulmuş olacaktır.
inanmayın arkadaşlar, ara vermek diye bir şey yoktur; sonunda ayrılığı getirecektir.
Eğer Birgün sevgiliniz size böyle birşey teklif ederse aklınızda bulunsun, sakın diyorum.
Ayrılığın fragmanıdır.
iki tarafta çok sıkılmışsa ara verilmeli ama öyle 1 2 ay değil 1 2 gün ilişkinin değeri anlaşılmalı.
hep vardı. kesin yazan bir başkası daha var. ondan da hevesimi alayım ben sana dönerim diyemiyor da ara verelim diyor. ara verelim de araya girenler ne olacak. şaka lan şaka. kim girerse girsin. çok da tın.
uzunca bir sezon arasına giren diziden soğuma ve bir daha izleyememe mevzusunu hatırlatan eylemdir. ilişkiniz game of thrones kadar ilgi çekici ve bağlayıcı değilse hiç denemeyin. ancak onun gibi ise 1-1.5 sene arayı * kaldırır yoksa walking dead gibi şey ederseniz üstüne bir de onun gibi telif hakları * bilmem ne zamazingoları çıkarsa o konya ovası kadar olan ara * büyük kanyona * döner.
başkasıyla sikiş tokuş heyecanımız kaybolmasın diyen kavat modeli işi.
Bazen gerçekten gerekendir.

Eğer sıkıldıysanız salın abicim.
"Ben başka biriyle bir şey deniycem vicdanıma azap olma" demektir.

Seven insan kaybetmekten korkar. Geri döndüğünde bıraktığı gibi bulamamaktan korkar.
imza atarak girdiğin Ders değil bu, ara verip molaya çıkamazsın.
Zamanında çok verdim. Hiçbir faydasını görmedim. O yüzden bitti.
Ben bu kararın iki tarafın da bilinçli bir şekilde nasıl aldığına hayret ediyorum. Yani mesela, ilişkimize ara verelim demek aslında şu anlama gelmiyor mu: birbirimize uzun süre katlanamıyoruz, uzaklaşalım sonra yeniden birbirimize katlanamama durumuna gelene kadar birleşelim ve sonra yeniden...
Ya da ben mi yanlış gözlemliyorum bilmiyorum. ama uzun süre birbirinize katlanamadığınızı ikiniz de kabul ediyorsanız ortada sağlıklı bir ilişki yok demektir, sevgiden bahsetmiyorum bile.
genel kanının aksine işe yarar bir şeydir. eğer o süreçte insan yaptığı hatalarla yüzleşme cesaretini gösterirse, eskisinden daha sağlam ve gerçek bir ilişkiye yeniden başlamak mümkündür.

bazen kafaya taktığımız ve uğruna sevgiliyi üzmeyi bile göze aldığımız şeylerin ne kadar basit ve anlamsız olduğunu kavrayabilmek için yalnız kalmaya ihtiyacımız vardır.

öyle ki sevmek kolay iş değildir; emek ister, karşılıklı özveri ister, güven ister. ayrı kalınan üç beş gün üzüleceğiz diye ömürlük bir mutsuzluğa göz yummak aptallıktır.

ve sanılanın aksine ara vermek cesaretsizlerin değil cesaretli insanların işidir. sevdikleri için göze alırlar acı çekmeyi. oysa ayrılık öyle mi? bitirirsin biter.

velhasıl, bitmesi istenmeyen uzun soluklu ilişkiler için bulunmaz nimettir. siz bakmayın oturduğu yerden genelleme yapanlara.
ilişkinin kimyasına, kişilerin olgunluk seviyelerine göre değişim gösterebilen sonuçları vardır.

ilişkiyi gözden geçirme, yapılan hataların idraki, çözüm arayışları, sakinleşmek ve ilişki yaşadığınız insanın hayatınızdaki değeri ve önemini anlama konusunda faydalı bir süreç olabilir.

Hemen kestirip atmadan, sakinleşerek düşünmek ve bir karara varmak en doğrusudur.
ilişkiye ara verelim diyen tarafın eline yeni bir fırsat geçmiştir. Onu denemek için ara istiyordur. Eğer sizde saftirik biseyseniz gerçekten ilişkinizin iyiliği için boyle bisey düşündüğünü sanirsınız.

Eğer yeni kişiyle oluyorsa yakın zamanda size gelip ucuz bi bahane uydurudp hoscakal diyecektir. Ha diğer taraftan umduğunu bulamazsa size gelip bir süre daha takılacaktır. Ama kafasına koymuştur artık gitmeyi en yakın zamanda yine gidecektir.

Bunu genelde kadınlar söyler. Eğer bir kadın size gelip ara verelim diyorsa hemen ceketini al çık. Bir daha da dönme.