bugün

önemli olan enerji ve sinerji uyumu. bu da tabii yaşla doğrudan alakalı olmasına rağmen olumlu veya olumsuz sürprizler de olabiliyor. tamamen kişiye bağlı. kimliğe bakarak anlaşılacak bir önem değil.
sayısal bir değer veremeyeceğim ama aynı jenerasyona mensup olmak en doğrusudur. ortak çocukluk hafızası, ortak ergenlik sembolleri üzerinden paylaşılmadan da paylaşılmışlık hissi uyandıracak çokça şey; konuşulacak bir sürü ince detay bulunabilir böylece.
Ben anlaşabildiğim herkesle yaşayabilirim bilmiyorum ama öyle çok da nadir oluyor git gellerim var lakin üslubumu asla bozmam.

zaten ilişkide yaş arama durumu bence 15 yaşındaki kızın 20 yaşındaki oğlanın arasında geçen ilişkide söz konusu olmalı.
iki +18 bireyin ne yaşadığı Türk medeni kanununca kimseyi ilgilendirmez. Ama 18 yas altı ilişki suçtur ve bu bicimde kalmalıdır.
Yaşın değil artık ilişkilerin bir önemi yok maalesef.
Her ilişki, her insan, her durum farklıdır.
Ezik demek kimseye düşmez. Kişi ne istiyorsa onu yaşar.

Erken yaşlarda yaş farkı ilişki seyrinde daha fark edilir olabiliyor. 30'lu yaşlarda farkın çok önemi kalmıyor.

iyice ölçüp tatmak lazım. Gözlem de en az hisler kadar önemli.
yaş değil de olgunluk çok önemli.
önemli olan aynı olgunlukta olmak,kafaların uyuşması,anlayış kısacası frekansların uyuşması.
Önemli değil derdim 3 ay öncesiine kadar ama önemli olduğunu yaşayarak gördüm.
insan az olgun olur.
yaşın önemi yok paranın önemi var.
Sevginin yıkamayacağı tabu yoktur.
Erkeğin yaşını 2 ye böl 7 ekle. Çıkan sonuçtan büyük olan tüm kadınlar ile evlenilebilir.
Her iki taraf yeterince olgunsa bence yaşın pek bir önemi yok. Sevgi aradaki farkı kapatır zaten.
Önemlidir. Kadınlar kendilerinden küçük erkeklerle ilişki yaşamazlar genelde.
Hepiniz olgunluk yazmışsınız. Unutmayın! Zaman sadece armutları olgunlaştırır. insan yaşıyla değil, yaşadıklarıyla tartılmalıdır ..
Çoğu evlilikte gözlemlediğim kadarıyla söylüyorum ki;

Bazen kadın 30 unda ama çocuk ruhlu, içi içine sığmıyor, adam 25 inde belki ama dünyadan elini eteğini çekmiş dede modunda...

Ben insan ruhunun yansıttığı kişiyle birlikte olunması taraftarıyım, kimle ne kadar paylaşım yapabiliyorsun o kadar mutlu oluyorsun. Bu ne tipe, ne yaşa, ne yaşanmışlıklara bakıyor.

Kiminle mutluysanız, onunla olun.
ilişkide yaşın önemi yoktur, o ilişki evliliğe doğru gidiyorsa yaşın önemi artar ve sorun orada başlar.
insanların yaş almak ve yaşlanmak arasındaki tecrübe, düşünce yapısı, hayat tarzı gibi farklar anlaşılmadığı müddetçe gereksiz olan bir tartışmadır.
Yaşın önemi yok dense de vardır çünkü aynı zamanlarda çocukluğunu, gençliğini yaşamayınca; benzer olaylara benzer yaşlarda tanık olmayınca muhabbeti kurmak zor oluyor(denedim) en fazla 3 yaş fark olmalı ki birbirlerinin geçmişlerini, düşünceleri anlayabilsinler misal bi olayı konuşuyosun çook eski ama adam onu gençken yaşamış aklı başındayken ama sen o ara çocukmuşsun bh ve benzeri olaylar uzun süreli ilişkide yabancıymışsın gibi hissettiriyor arkadaşlık ilişkisi kurmayı zorlaştırıyor ki zaten ilişkilerdeki enn gerekli şey hem sevgili hem arkadaş olabilmek.