bugün

ilker yasin apartmanı - kavacık istanbul *
göğüş apartmanı - kadıköy. *
piza apartmanı. abdullah cevdet sokak ankara.
paylaşım sitesi. * * *
palmiye apartmanı.
pervane apartmanı. yıllarca bu yüzden hor görülmüşlüğümüz var. sokağın adı da zerdali olunca iyice şaka zannedilirdi.*
a.k deniz apartmanı
yetti gari apartmanı
yıkılmaz apartmanı, sönmez apartmanı, bal apartmanı, demir apartmanı, şeref apartmanı, duman apartmanı, kestaneci apartmanı, .
(bkz: kukuoglu apartmani)
durmuş apartmanı,

yayla apartmanı

bizim oradan.
ali baba apartmanı .
Bizim mahallede var. inanmayanlar için fotoğrafını çekip getirebilirim.
Azgın Apartmanı
dünya malı apartmanı
ve semt tabi ki fatih.
sütemen apartmanı.
Her gün okul çıkışında sigara içmek için girdiğimiz sokaktaydı. Ama o gün ilk defa farketmiştim.

Arkadaşlarla yolun kenarındaki duvara yaslanmış sigara içiyorduk.
Her şey normaldi, her okul çıkışında olduğu gibiydi. Yine sınıf takımının futbol maçlarından, hangi kızın kime yazdığından, ertesi günh okulda ne fırlamalıklar yapacağımızdan falan bahsediyorduk. Yani normal liseli muhabbetleriydi. Her şey normaldi, taa ki kafamı kaldırıp yolun karşısındaki apartmanın giriş kapısının üzerindeki mermer levha üzerinde yazan apartman ismini görene kadar.

inanamadım, bir daha bir daha baktım. Yine baktım. Ama doğruydu. Normal 5 katlı bir apartmanın ismiydi bu. Yıkıldım. Gücüm tükendi. Adeta kriptonitin süpermene yaptığı gibi bir etki oluştu. Diz çöktüm. Kahroldum. Defteri, ceketi, sigarayı atıp kaçtım oradan. Yıllarca dağ bayır dolaştım durdum. Apatmanın sahibinin o ismi apartmana verme sebebini düşündüm hep. Bunu düşünürken hayatın anlamını buldum, nirvanaya ulaştım, uçtuğumu gördüler, iyi satte olsunlar geldi, arada geliyorlar hala. Çiçekle, böcekle haşır neşir oldum. Aştım. Ama bir apartmana o ismin verilmesini hala çözemedim.

"Hüdaverdi Gökdeleni"
alev gibi apartmanı; ben bugün bunu gördüm kıbrıs şehitleri nde. "bu apartman kiminmiş abi, ne işle meşgulmüş" demekten de kendimi alamadım.
Beller apartmanı. gül levent tarafında 21 numaralı apartman. hangi amaçla o ismin verildiğini hala merak edioyrum. baya da eski bir apartmandı.
üşenmez apt.
anal apartman
izmir/bornova
alyap apartmanı.
bulunmaz apartman
izmir/bornova nın yeşilova semti.
beceren apartmanı.
cağaloğlu taraflarında.
vuruşkan apartman.

izmir/bayraklı/yeni girne **
"bismillahirrahmanirrahim" çocukluğum boyunca besmeleyi apartman ismi olarak kullanıyorlar sanmışım ya la. altına minicik haydar apt. yazarsan suç benim değildir aga.