bugün

iki şey arasında bulunan herhangi bir bağlılık, ilişki, alaka, taalluk.
yokluğuyla yaşanılamayacak şey.
fazlası zarar olan olay.
resmi yazının yardımcı bölümlerinden birisi.
alaka.
kendine has eki olan kelime.

(bkz: ilgi eki)
olumlu ise karşınızdaki kişi kendisini daha iyi ve mutlu hisseder...

"istediğiniz şeyi söylemek için sadece beş dakikanız kaldığı söylense, telefon etmek istediğiniz her telefon kulubesi, karşısındakilere kendilerini sevdiklerini söyleyenlerle dolu olacaktır..." *
bir kadın ismi.
bayanların genelde istedikleri erkeklerin vermedikleri şey. *
(bkz: genelleme yaptım mutluyum)
insaların ihtiyaç duyduğu, kölesi olunan hededir, kadınların çoğu aç gibi saldırır ilgiye, erkeklerde yok mudur peki elbette vardır, ilgi çeken huylarını tespit ettiler mi onlarda bırakmaz o huylarını, o huy pis bile olsa vazgeçmezler,

peki bende yok mu bende de var, kafa izni alıyım dedim a dostlar bi gün alıştırdım kendimi dedim kendi defterime yazarım nedir yani oylanmak o kadar da mühim değil, sanat sanat içindir, peki ne oldu heves filan kalmadı o artılar olmadan, eksileyene küfür etmeden bi anlamı olmuyormuş yazmanın, hepimizde var bu açlık, bir mekana girince bize dönen gözlerin sayısı hepimiz için önemli. *
azı karar çoğu zarar.
çekmeye çalışanı görünce acıdığım garip insan takıntısı.
ilgi, öyle bir ihtiyaçtır ki bazı insanlar dayak yiyeceğini veya hakaret göreceğini bile bile bazı davranışlarda bulunurlar. çünkü hakarette muhatab birisi olduğunu hissetmeye ve o dayaktaki temasa ihtiyaç duyarlar. bunu bilirseniz aslında hayatın ne kadar hüzün verici ayrıntılardan oluştuğunu daha iyi anlayabilirsiniz.
özellikle ikili ilişkilerde yemeğin tuzu gibi bir kavram.

er kişi fazla ilgi gösterdi mi, vay efendim beni boğuyorsun olur, ilgiyi biraz azalttı mı tu olur kaka olur.

tıpkı yemek tariflerindeki ölçüm miktarları gibi, şu ilgi denen illetin miktarı da açıklansın, hepimiz rahat edelim.
az verince odun olursun, fazlası göt kaldırır, hassas denge gerektirir.
(bkz: lütfen çocukların erişemeyecekleri yerde saklayınız)
içten sunulan sevgi, yakınlık.
kadınlardaki görecelik katsayısı, pi sayısının o virgülden sonra uzadıkça uzayan sayılarıdır.

karşındakine fazlaca verirsin, ''beş yaşındaki çocuk muyum!?'' olur,

az gösterirsin, ''hiç ilgilenmiyorsun.. bu nasıl sevgi!?'' olur;

kararında gösterirsin, ''hiç doya doya yaşayamadım..!'' olur.

(bkz: kadınları anlamaya çalışmak)
gerektiği kadar hiç bir yerde bulamayıp, beni buraya getiren şey.
''ilgi :
karşılıklı tek olabilir..
karşılıksız çok olabilir..
çok karşılıklı olabilir..
karşılıklı karşılıksız olabilir. ilginin sorunları ilginin sorunları değildir.''

özdemir asaf
yuvarlağın köşeleri
görülmeyen.
yaralı bir ruhun ayağa kalkma ilacıdır.
kainatta bulunan tüm canlıların muhtaç olduğu şefkat duygusunun dışa vurumudur.
Bir kadının en çok istediği olgu.
Kişiliğini oluşturamamış, neyin doğru neyin yanlış olduğunu idrak edemeyenlerin muhtaç olduğu şeydir.
Fazla yükleme yapılıp , biranda kesildiğinde insanı , uykusundan eden, yüzündeki gülüşü solduran, varlığında verdiği mutluluğun en az iki katı kadar yokluğunda acı veren , karışılıklı duygu paylaşimi.. Yada ben oyle sanıyorum ..