bugün

Fonşin'i ayar manyağı yapmıştır.
Yaşlandıkça bunamaya başlayan zat.

Neymiş efendim. Türkiye'nin mültecilere ihtiyacı varmış. Nüfusumuz yaşlanıyor o yüzden lazımmış...

A haber'deki bir programda bunları dile getiriyor. Yandaş medyanın kralı dediğimiz bir kanalda...

iktidarın suyundan giden sözde tarafsız tarihçimiz. Tarafsız Yersen...

Sende mi brütüs ? Yazık...
Hocayı ve ya görüşlerini eleştirebilmek için bireysel seviyeye bir bakmak lazım lütfen .
Klavyeden eleştirinin de adabı vardır, iktidarı muhalefeti olmaz ilim adamı ilim adamadır.
merak ediyorum. bu adam gündelik hayatında ne yapıyor. yani hiç havadan sudan sohbet ediyor mu? ne bileyim hiç ferdi tayfur dinlemiş midir? mesela erşan kuneri yi izlemiş midir? neye gülüyor acaba. adam o kadar alim o kadar alim ki benim gibi sıradan insanlar gibi yaşadığını düşünemiyorum. osuruyor mudur mesela. hiç sanmam.
Geçtiğimiz yıldan. Kötü çıkmış ama.

görsel
almayanlar utansın.
görsel
"Millete olan borcunuzu ödeme zamanı. Başta inşaat şirketleri olmak üzere tekstil firmaları, ilaç firmaları, büyük marketler, jeneratör firmaları, gıda ve içecek şirketleri acilen tüm imkanlarıyla seferber olmalı. Gün bugün."
Cumhurbaskani olmasi gereken adam.
Turkiye cumhuriyeti'ne de bunun gibi aydin ve laik bir insan yakisir.
Değerli ve babacan büyüğümüz. severiz, sayarız kendisini.
Canım hocamı şu an dinliyorum.

Dinlerken çok yoruluyorum ama olsun.
Cidden öyle demişse cahillik etmiştir. Timur sopayı yer kaçardı nedir be. Bu kendini birşey sanan insanlara sinir oluyorum.. iyi tarihçi falanda öyle yani.
bugün doğum günüymüş kendisinin. Mutlu yıllar.
seyahatnamesini okumuştum. arka sayfalarında bir tablo resmi vardı. 3 tane çocuk resmi. nasıl desem böyle 2'si tamamen karanlık birisi beyaz çizilmişti. o kitaptan o sayfayı yırtıp saklamaya çalışmıştım ama kayboldu. sonra tekrar satın aldım farklı baskı geldi o tablo yoktu. bende ümidi kestim.
Doğuştan ağır çekim konuşan, entelektüel amcadır.
Son 5 senede çok hızlı yaşlanan Türkiye'nin önemi aydınlarındandir.
din dersleri bir işe yaramıyordu, hala da yaramıyor.

bak toplumda ne kadar namussuz, şerefsiz, allahtan korkmaz adam var...

demişse ondan demiştir. normal.
ben bu videosunu yeni görüyorum.

bundan sonra ona olan saygım, hamam böceğine olan saygımdan bile daha az olacak.

https://x.com/PrometheusD.../1736732663539483122?s=20
Cevaplamak istemediği bir soru duyunca, on lar te va tür e fen dim, ya lan diyor. Ama nedense x in bildiği dilleri sallıyor. Kanıt ne? E fen dim o kur ken gör müş ler o ki tap la rı. Bisey yazmış mı peki o dillerde? Yuooo.

Ben de yedim.
Neyse bişey demeyeceğim. Kıtapları da satılmıyordu zaten tezgahta. internet var insanlar okuyor gerçekleri nette.
Uzunçarşılı, köprülü, inalcık, ortaylı gibi adamların bence kendileri bir kaynaktır.

Mesela mimarlıkta esneklik nosyonlarını çalışıyorsan habraken dersin. Habraken demişse doğrudur..

Bu adamlar da öyle, bana kalırsa.. ortaylı diyorsa, görmüştür bir yerde, veya herifin kendisiyle tanışmıştır falan…

Diye düşünüyorum..