bugün

Fırsat buldukça sayın fettoş tüttüren hocca ile gorusmekten epey feyz aldığı her halinden belli olan ünlü tarih düşünürü. Ulan hadi hakan şükürler falan mal da sen nasi gittin be absjsks.
şu adama laf söyleyenler bir tane kitabını okumamıştır.
dost acı söyler. rahmetli halil inalcıktan sonra en iyi tarihçimiz.
yani hiç mi utanma olmaz şu adama laf söylüyorlar. televizyondan edindikleri saçma insanlardan saçma bilgilerle şu adamı eleştiriyorlar.
yazık ne diyeyim. insanlar iyice uyutuluyor.
murat bardakçı gibi bi gereksizi nerden sevdiğini anlayamadığımız büyük insan.
görsel
ilber Ortaylı ve ona hakaret eden kitle..
Bilgisini övseler de bir yerseler de. fırtına kayaları sarsar mı?
an itibariyle cnn türk'te canlı yayında. serkan ve iso kardeşler siz hangi kanaldasınız? evet.
Serkan incinin de dediği gibi, balondur. Laiklik sevici, kemalistlerin özentisi ve istediği tarihçilik anlayışından(cumhuriyeti, ikoncanlığı, dinsizliği, avrupanın pisliklerini benimse, allahı, peygamberi, osmanlıyı reddet) kopamamış kişidir. Dinlenmemesi gerekir.
akıllı siyasetçi kendisini karşısına almaz.
Olmesine(allah korusun) en cok uzulecegim kisilerin basinda gelir bu adam. Tarihi ve guncel durumumuzu bukadar objektif ve detaylica anlatan birini tanimiyorum bu ulkede. Varligi bile insana bir huzur veriyor. Tartismalarda karsisindaki mallara cok iyi ayar veriyor. Allah uzun omur versin.
Sebepsiz sevilesi adam.
Ayrıca cahilcesi yoktur.
ülke de konuşacak kafa dengi adam bulamadığı için canı sıkılan kişidir. haklıdır.
Halil inalcık'tan sonra en iyi tarihçilerden biridir. Kıymeti bilınmiyor.
capsları ortamlardan düşmeyen tarih üstadı. kendisinin kitaplarını kana kana bir halde okursak belki bu ülkeden adam olur.

edit: anlatım bozukluğu giderildi.
geçen gün de "turkiyede kadına şiddet yok. bağzı kesim laf ediyor." demişti. şunu anladım ki ilber hoca bilgili falan ama bağzı gorusleri rahat 20 yil öncesinden kalmış tonton bir profesör.
büyük çoğunluk, özellikle ergen tayfa capslerı sayesinde tanıyıp sevdi bu adamı.
Ne kitapları, ne ilmi sayesinde bu kadar popüler olamadı malesef. kitabından 1 sayfa okumayıp öve öve bitiremeyenler var.
kendisi hakkında anlatılan efsane olaylardan biri de; bir gün sınıfta almanca bir pasaj okumaktadır ancak kitabı okurken biraz yavaş gitmektedir.
bunun üzerine kız öğrencilerden biri "hocam çok yavaş okuyorsunuz, ben devam edeyim isterseniz" der ve ilber hoca da "buyur kızım" diyerek davet eder öğrenciyi.
kız öğrenci kitabı eline alır ve derin bir sessizlik yaşanır, kitabı usulca ilber hocaya geri iade eder.
hocamız fransızca yazılan kitabı almancaya çevirerek anlatmaktadır.
çok afedersiniz de, yok artık ebesinin amı ali sami dedirtir.
kadir denen hırboyla kıyaslanamaz bile. kendisine hakarettir çünkü.
Mısıroğlu gibilere kalmadık sayesinde.
görsel
Reis-i tarih,ağzı bozuk gönlü düzgün adam gibi adam.

Sevin bu adamı.
Şuan Habertürk TV'de veyis ateş'in akılda kalan programında olan tarihçi, izleyebilirsiniz efenim.
Sultan Abdülhamid hakkında zannımca en objektif yorumlarda bulunan tarihçidir. Osmanlı'ya Bakmak kitabına ya da kitabından özetlenen bu video da https://youtu.be/i1sXB7UdiaE sevapları ve günahlarıyla padişahı tarafsız biçimde değerlendirmiştir.
Bildiğin Çomar amk.
Tarih bilim felan değil.
Sıkıyorsa gelsin bana termodinamiğin 2. Kanunun filozofisinden bahsetsin. Ozaman Adam yerine koyarım.

(bkz: cahil olup Başkalarına cahil demek)

Edit:
ironi nedir bilmeyen insan topluluğu: lütfen bana mesaj atmayı bırakın amk. ironi ironi lan sakin olun.
görsel
tembel hayvan gibi herif.
müthiş bilgili tarihçidir tarihi yavaş yavaş beynimize kazır.