bugün

Bir terazi burcu erkeği kova burcu kadını ilişkisi değildir. (bkz: John Lennon) vs (bkz: Yoko Ono) ilişkisi. Dünyaya mal olan efsanevi deneyim.
Şu dünyada 3 şeye zaafım var.
Biiir kova burcu kadını
ikiii kova burcu kadını
Üüççç kova burcu kadını. Evet
saçma sapan ilişki. bu kombinasyonu hiç düşünmemiştim.
hiçbir zaman kova burcu erkeği terazi burcu kadını ilişkisine erişemeyecek ilişki biçimidir. iyidir yine de.
ilkokul aşkınızı 15 yıl sonra bulabilmenin mutluluğudur kova kadınına olan zaafiyetimiz.
hayatı boyunca burçlara inanmayan bir ikizler erkeğine bile işler yolunda gitmeye başladıktan sonra (ilişki ilk ayını doldurunca bir şaşırdım tabi) partnerimin burcunu merak etmemle başladı herşey.
karşımdaki bir kova kadınıydı. özelliklerini siktir edelim şimdi. benim gibi dengesiz ve hayattan alabileceği tüm zevki sömürerek alan bir adamı nasıl yanında tutmayı becerebildiğini bilmiyorum fakat 3. ayımızı da doldurduğumuzda birşeylerin yolunda gittiğini anlamam uzun sürmemişti. gözüm başkasını görmüyordu diyemem; ikizler burcu erkeği çabuk sıkılır, yalan söyler, ikiyüzlüdür vs. ama kova kadını'nın nefret ettiği yalan söylenmesi işini becerdiğim sürece ilişki mükemmel gitti, ikimizin de altından sanki dünya kayıyormuş gibi havada uçuyorduk. çünkü tamamen yalanlar üzerine kurduğum ilişkiyi gayet güzel ilerletiyordum. ilk kez burç uyumu denen şeyin varlığına bir kova kadını sayesinde inanmıştım.
sonra ne mi oldu? ufak bir yalanını yakaladım kova kadını'nın. sıkılmıştım da. yaprak ağaçtan sıkılınca bahanesi olur sonbahar misali.. bitirdim ilişkiyi. arkamı dönüp siktirip gittim. dönmek istemedim mi? istedim. defalarca hemde. ama bunu o hiç bilmedi. bana aşık olduğunu söyledi birkaç kez. ama yaptığı affedilemez şeyleri görmezden gelemezdim. sanıyorum ki bir kova kadını olarak onun da rastladığı en hareketli, en iyi, en aşık olunası adam ben olmuştum. ben de uzun zamanlar kova kadını aradım durdum fakat bir kere gelen fırsat kaçmıştı işte elimden. sonra egoist aslan'lar, kinci akrep'lerle uğraşıp durdum.

velhasıl kelam; ikizler erkeği iseniz kova kadını'nı asla kaybetmeyin. çünkü onlar sizin dengesizliğinize tahammül edebilecek yegane varlıktırlar. hele bir de anneniz de kova kadını ise hayatınızdaki 2 kova kadınının varlığını çok belirli bir şekilde hissedeceksiniz.

pişman mıyım? asla. çünkü ben ikizler erkeği'yim. zeka desen bende entellektüel birikim desen bende. yaratıcılık eksikliğim kova kadınında iken kendini kanıtlama duygusu tavan yapmış ve yalnızlıktan korkan, zeka hayranı kova kadınları hep var olacaktır.

gitti mi gelmeyen tek şey acem askeri'dir. bunu unutmayın. tadını çıkarın; canını sıktımı hatunu salmalı diyen kaan tangöze'ye de kulak verin.

ayrıca hayatından kova kadını geçen, burçlara inanmayan bir ikizler burcu erkeğine gidip de burçlara göre çıkarım sanatı hakkında yazı yazdıracak kadar özeldirler. bahsedilen yazı için;
http://aksped.blogspot.co...e-kz-ayartma-rehberi.html

sonunda geleceğim nokta şu; bazen uyar, bazen uymaz. istisnalar kaideyi bozmasa da hayatımın en güzel dönemlerini yaşadım onunla. belki de en enerjik zamanlarıma kova kadını denk gelmişti, bilemem. ben yazdım sadece.
sevgilerimle.
sadece "O" olursa yaşamak istediğim ilişki. zira bütün kovalardan artık korkuyorum onun sayesinde..
edit: artık o olsa da yaşamak istemediğim ilişki. hatta sadece "o" olursa yaşamak istemediğim ilişki. gelsin kova kızları yo!

(bkz: people change)
Bizler en anlaşılmaz burçlar olarak ikizler erkeklerine düşkünlüğümüzle tanınırız. Onlardan karşı konulmaz bir elektrik, bir çekim alırız. Hatta en yakın dostlarımız ikizler olur ve deriz ki, keşke ikizler burcu bir erkek olsaymış çevremde. Mükemmel olurmuş. Biz kova burçları hayatımızın sıkıcı olmasından nefret ederiz. Ve hayatımızın sıkıcılığını alabilecek en güzel burç kesinlikle ikizler burcudur.Evlilik, seks, arkadaşlık burcuyuzdur. Yatakta genel olarak kovalar pek iyi bilinmez aslında, fakat o kadar da kötü değilizdir. ikizlerle bir araya gelince yatakta çok değişik eğlenceler yapabiliriz. ikizler burcu erkeğini bırakın, kadınıyla bile akla gelebilecek herşeyi yaparız. Çılgınlık ve deha burcuyuz demiştim ya. Siz anlayın artık. Mükemmel bir öğrenme kapasitemiz vardır ve evet övünmek gibi olmasın ama çok zekiyizdir. Kendimi övmeyi severiz, bunu inkar etmem. Dışarıdan oldukça bencil kendini beğenmiş tipler olarak görülürüz. Fakat içimizde herkesin iyiliğini isteyen insancıl duygular yatar. Özelllikle aile içinde kendini düşünen tip olarak geçeriz. Her ailede olur ya birtane. Ama hayır, aslında aile içinde herkes için tek tek ağlayabilecek bir insan varsa o da kova burcudur. ikizler burcu erkeğiyle aynı evde yaşasak sanırım orada ev apartman bina diye birşey kalmaz çünkü mutlaka orada birşeyler yaparız, Yıkarız kısacası orayı. ikizler burcu erkeğiyle kimse uyumumuzu inkar edemez sanırım. Ancak ikizler kova burcuna göre daha duygusuzdur. Kova burcu kıskanılmak istemez ama kıskançtır. Çok sevilmek ister, ama çok sevmek istemez. Çok ilgi ister, ama ilgi göstermek istemez. Kendi içinde zıtlıkların burcudur. ikizler burcuysa kova burcunun bu isteklerini karşılaşabilecek kadar aşık olamaz kanaatimce. Olur mu bilmem? ikizler burcu aldatır. Hoş kova burcu ikizlere nazaran daha çok aldatmaya yatkındır.Şöyle, aldatmasa bile yedekleme mekanizması sürekli çalışır. Yani ikizlerle çıkarken bile, hoşlandığını bir erkek kestiği bir çocuk vadır. Kendini her zaman garantiye almak ister aslında. ikizler burcunun bir kova kadınına yapabileceği en kötü şey onun triplerin, kızgınlıklarını takmamaktır. Kova kadını zamanı gelince zekasıyla bunu ikizler erkeğinin önüne çok kötü bir şekilde koyacaktır. Dışarıdan bir burç için ikizlerle de kovayla da çıkmak güçtür. ikisi de hava burcu olduğu için dengesizin tekidirler. Kendi adıma diyorum resmen yapamayacağım şey yoktur. Çılgınlık yapmak benim için mutlu olmak enerji atmak demek. Diğer insanlar çok boş yaşıyor gibi geliyor da bana. Neys konu dağılmadan. Kova kadınını delirtecek şey az önce de dediğim gibi ikizlerin umursamaz oluşu olur ancak. Çünkü kova kadını umursamaz gibi görünsede aşk meselelerinde gayet kafasına takar. Belli etmemeye çalışır. Romantikliğe gelince, ben kendi adıma diyorum ki romantikliği severim. Kovalar genel olarak sevmez deniyor. Ama zeki bir erkeği romantik bir erkeğe de tercih ederim. Asıl nokta da burası sanırım. Her neyse, ayrıca o kadar da sabit fikirli değiliz yahu! Tamamen abartı filan dermişim. Klasik kova gibi olumsuz eleştiriyi hemen üzerimden iteliyorum. Hayır sayın ikizler burcu erkekleri, iletişim kurarken sabit fikirli değiliz bence. Dahası her türlü fikre saygımız vardır. Gelin yaptığınız her boku anlatın. Sadece gülümsereyek karşılık veririz. Mevlana'nın ''gel ne olursan ol yine gel'' sözünden etkilenmişiz sanırım. Kova kadınlarının fiziğine gelince, aslında fizik yükselen burçlarla ilgilidir. Ama kova burcu kadınının ikizler burcu erkeğini etkileyen değişik bir gizemi olduğu söylenir.Uzun lafın kısası kova burcunun en iyi anlaşabildiği burçtur. Bu iki arkadaş sevgili olurlarsa ortalık yıkılır. Çok eğlenceli bir çift olurlar. Bir kova kadını olarak tüm kovalara ve ikizlere tavsiyem, kendiniz gibi birisini bulun.
iki akıl ve mantık insanının ilişkisi uyumludur. yeter ki kadın duygularına yenilip yapışmaya kalkmasın.
bunun tersi daha makbuldür. kova erkeği ikizler kadını ilişkisi.
bir ikizler erkeği kova kadınına bir kere aşık olduysa asla unutumaz onu. hep aklındadır. ama aynı zamanda ondan öylesine korkar ki, bir şeyleri ifade edemez. o adeta kusursuz bir resim tablosu gibidir. bakmak yalnızca huzur verir. ama asla onu yorumlayamaz. gözleri aklına kazınmıştır. onun gözleri, saçları ve bakışları her şeye bedeldir. onda buldukları çekimi başka kimsede kolay kolay bulamayacaklardır...
ikizler erkeğini tek anlayan kova kadinidir, kova kadınının da dibini dusurebilen sadece ikizler erkegidir kanımca * Ancak kova kadını, ikizler erkeğinin ciğerini bildigi icin mantığından her gün tokat yer bu is olmaz diye. Cok iyi dost olurlar aynı dilden konuştukları icin. tutkulu, acayip heyecanlı bir ask yaşayabilirler ama doğru orantılı bir sanciyla bitecektir iliskileri cunku ikisi de bu kadar açık vermeyi, zaaflarinin bilinmesini sevmez *
olur oluuur bal gibi oluur türünden bir ilişki. kova burcu hayalperest değil bilakis mantıkçıdır. ancak şu söylenebilir ki, buradaki ilişkiyi bir kişi yönetemez, ama beraber yönetirler. çünkü ikisi de hemen hemen aynı kafadadır. burada kovaların biraz daha üstün olması makbüldür tabii. zaten bu ilişki yönetilmeye ihtiyaç duymaz, kendiliğinden gelişir. iki burcun da amacı beraber geçirdiği vakitlerden keyif almaktır...
bu yüzden mükemmel bir ilişki yaşanacaktır.
kesinlikle olmaz ikisi de hayal perest ve özgürlükçü birinin ilişkiyi yönlendiren taraf olması lazım.
ey kova kadınları, size sesleniyorum. ne ayaksınız lan siz? böyle gizlemli gizemli tavırlar, garip garip bakışlar felan. kovalanmayı seviyosunuz belli. ama çok inatçısınız yahu. ne hissettiğinizi kestirmek te imkansız. bi öyle bi böyle davranıyosunuz. lan bakarken bile acaba bana mı bakıyor yoksa öylesine mi bakıyor, anlaşılmıyor. sonra bi kendini beğenmişlik halleri, sürekli saçlarla oynamalar, makyajlar, en güzel benim, her şeyi ben bilirim havaları...
tamam çok güzelsiniz., muhteşem gözleriniz var. öyle güzel gülümsüyorsunuz ki hayran olmamak, bağlanmmak elde değil. gizemli bir çekicilik var üzerinizde. ha bir de zekiymişsiniz de, peki...
ama acık mütevazi olun yaw.
etrafınıza öyle bi duvar örüyonuz ki kaçınılmaz olarak çekimserleştiriyor insanı. bi insan sizin hayatınızda ya vardır ya yoktur gibisinden katı bi kuruntu haliniz var. aynı zamanda da sizde bizi çeken anlaşılmaz bir büyü var. yani hem ürkekleştiriyor hem de "işte aradığım kız bu, o benim olmalı" dedirtiyorsunuz. yalnız size niye böyle delicesine bir arzuyla garip bi şekilde bağlanıyoruz, onu da anlamak hayli güç.
ama bak eminim aramızdaki şu duvarları aşıp bi yakınlaşıp şöyle bi konuşsak, kaynaşsak çok iyi anlaşırız be. valla bak, inanmıyosanız gidin lerzan mutlu ya sorun. lerzan mutlu kimdi ya. neyse uzman bir astrologa gidin sorun işte. her mahallede oluyo. biz birbirimiz için yaratılmışız be kova kadını. kova kadını kulağa ne hoş geliyo dimi. bi daha söylicem kova kadını, kova kadını. iyice astrolog kesildik emi.

neysse, bi kere ikimiz de dengesizin önde gideniyiz tamam mı. ve iki dengesizlik birleştiğinde mükemmel bir denge ve uyum çıkabilir ortaya. ayrıca ruhsal olarak ta tamamlıyormuşuz birbirimizi. bak ben demiyorum burç manyakları söylüyor bunu. ulan aşık olunca ve pek umut yoksa böyle şeylerle uğraşıyo insan işte. soracıma ikimiz de hava elementine mensupmuşuz(o da ne boksa) yani aslında aynı dünyaların insanlarıyız. ilgi alanlarımız olsun, ruhsal özelliklerimiz olsun benziyor birbirine. ve bu suretle de birbirimizin duygularını anlayabilir, monotonluktan uzak bir yaşantı sürebilir, birbirimizin hislerini, ihtiyaçlarını sezinleyebiliriz. ve böylece sevgi, anlayış ve sadakate dayalı mükemmel bir ilişkiyi idame ettirebiliriz.

bak bunu bi kova kadınından hoşlaşan ikizler erkeği okuyosa ona söyleyeceğim tek şey şudur:
seviyosan git konuş abi bence
bakma bunlar çok inatçı, sabit fikirli, dediğim dedik diyen canlı türlerindenmiş. pehh! popomla gülerim afedersiniz. bizim kıvrak zekamız, entelektüel kapasitemiz, insan ruhundan anlamamız, ikna ediş gücümüz rahatlıkla alt eder bunları. çekinecek bir şey yok.
bu kadınlar pohpolanmayı felan seviyollalmış. e biz bunu çok iyi yaparız zaten. yalnız bunu kontrollü ve akıllıca bir şekilde yapmak lazım. yani bu kızlarla iyi geçinmek için her zaman zekamızı kullanmak gerekiyomuş ona göre. bu yüzden her gün zeka egzersizleri yapıp sudoku neyin çözmeliymişiz. yok canım daha neler! biz zaten doğuştan zekiyiz canım. çok ta kültürlüyüz tamam mı. ayrıca çok iyi sevişiriz. ıhımhh pardon evet devam ediyoruz.

efendicime söyliyim bu kadınları bağlamak zormuş, baskıya gelemezlermiş, özgürlüklerine düşkünlermiş. e burda da bir sorun yok. çünkü biz de zaten özgürlüğümüze düşkünüzdür. hem insanlara baskı yapmaktan da hoşlanmayız. sizi anlarız yane, herhangi bi şekilde kısıtlamayız.
ikimizde de gezmeyi tozmayı seviyok dimi. mesela bi gün beraber safariye felan çıkarız he. bi akşam las vegas'a gideriz. güzel vakit geçiririz bea.
bizim ilgi alanlarımız saymakla bitmez. her şeye ilgi duyabiliriz. e siz de çok meraklıymışsınız falan. çok iyi çene çalarız sizle. ama bazen bi konu hakkında saatlerce konuşabiliyomuşsunuz. e kafa ütülemeye kadar varmasın yani bu. biraz empati lütfen. afedersin fazla dırdıra biz de isyan edebiliriz.
çok uçuk kaçık fikirleriniz oluyomuş sizin. bak bu güzel. ama özellikle bunları afedersin yatakta uygularsak süper olur yane. değişikliklere, fantezilere bayılırız!
kısaca rutinlikten hoşlanmayız. yeniliklere açığız, ileri görüşlüyüz, yardımseveriz, toplumsal meselelere duyarlıyız. okumaktan, öğrenmekten, gezmekten hoşlanırız. ha bi de övünmek gibi olmasın mükemmel sevişiriz yane. ayy pardon kafa gitti yine.
e siz de böyleymişsiniz kova hanımefendileri! tamamdır bu iş ya. hadi neyi bekliyoruz daha?

şunu da belirtmekte fayda var; kolay kolay gerçek ve yoğun duygularla aşık olup bağlanamayız. çabuk soğuruz. ama aslında bi kez gerçekten bağlandıysak hemen de kopamayız. hele bir de ruhumuzdan anlayan biriyle karşılaşırsak.
yani bu anlamda bizi dizginletecek, idare edecek, kendine bağlatacak olan belki 2 burçtan biri sizsiniz. isterseniz avucunuzun içinde oynatırsınız bizleri. bak bu potansiyel var sizde. şu akılcı tavırlarınızı da abartmayın, bazen duygularınızı göstermekten çekinmeyin yahu. bırakın aksın duygular. kapalı kutu gibi davranmayı bırakın bazen...

ola ki evlendik sizle. zaten uzunca bir flört dönemi başarılı bir şekilde ilerliyorsa hala sıkılmayıp birbirimize bağlandıysak işte o zaman evlenip yuva kurmayı düşünebiliriz.
evlilikte de hareketli bi yaşantımz olur. entelektüel kapasitemiz oldukça yüksek. bol bol tiyatroya, sinemaya, müzelere, resim sergilerine gideriz. yeni kültürler tanırız. hayatın tadını çıkarırız bea.
bi yere gitmek ve ya bir aktivitede bulunmak için öyle uzun uzun düşünmek yerine şıp diye hade yapalım demekten hoşlanırız. bunu siz de seviyosunuz galiba.
ama romantiklikten pek hoşlanmıyormuşsunuz öyle mi, duygularınıza pek hitap etmiyormuş. daha çok zekadan etkileniyormuşsunuz. e güzel ya. o zaman sizinle romantik bir akşam yemeğinde, mum ışığında matematik problemleri çözeriz beraber, zevkli olur...
kova kadınları iyi bir anne oluyollalmış. süper valla. beraber çocuk gelişim kitapları okuruz. çocuğumuzu en iyi şekilde yetiştirmeye çalışırız.

ayrıca şunu da söyleyelim. biz bildiğiniz erkeklerden diiliz tamam mı yane. bizi klasik erkelerle karıştırmayın. mesela özel günleri felan unutmayız. sık sık sürprizler yaparız, hediyeler alırız. altınlar, elmaslar, mücevherler her bi şeyden alırız yane. yeter ki heyacanımızı canlı tutalım. aman ağzımızın tadı kaçmasın ali rıza bey.
mesela bizimle iki kız arkadaş gibi alışverişe çıkıp çılgınlar gibi para harcayabilirsiniz. size müdahele etmeyiz. paramız varsa hiç bi şey demeyiz yani. istediğimiz her şeyi alırız. o yakışmış mı bu yakışmış mı diye sorduğunuzda zevkle yanıt veriririz, sıkılmayız.
bizim için para her zaman araçtır, amaç değil.
bi de sizde ne istediğini bilememe durumu ve kararsızlık varmış. bu bizde de var. mesela ben miami den şöyle güzel bi yazlık almalıyız derim ama sen moskova dan kışlık alalım dersin. böylece tartışırız. sonra karar veremeyip dağ başında bi kulübe yaparız. hafta sonları oraya gider, güzel şeyler yaparız...
sonracıma emekli olduktan sonra da milyon dolarlarımızın bir kısmıyla son model bi yat alırız. dünya turuna felan çıkarız. ben kova burcu kadınısız bi dünya turuna hayatta çıkmam ayol. ama saçma sapan sorular sorarsınız yine. beynimizi iyici ütülersiniz orda da..
hülasa biz de en az sizin kadar sıra dışı ve acayipizdir. ama bir o kadar da eğlenceli, mantıklı ve duygulu.
hadi hayat bayram olsun, ele ele tutuşalım, sonsuza uzanalım...