bugün

sagopa kajmer ve eşi kolera'nın haftaya çıkacak olan düet albümü.bu albümde her ne kadar lirizm pek yok deselerde kanımca buram buram aşk kokan bir albüm olacaktır...şimdiden tüm sago ve kolo fanlarına hayırlı uğurlu olsun...*
(bkz: fransız öpücüğü) tek başına yapılamayacak kadar iki kişilik birşeydir.
5binlik özel basıma nasıl gireceğimi bilmediğim müthiş albüm....

albüm bilgi için

http://www.vemuzik.com/urundetay.aspx?urunId=5041
(bkz: bir sen bir ben bir de bebek) * *
aşık-maşuk
21.04.2007 tarihinde 21:00'da kendi radyoları olan micbeatzde kutlama yayını yapılacak olan albümdür.micbeat'i dinlemek için http://www.mic-beatz.com kullanılabilir.
gün itibariyle çıkmış albüm.
hayırlı olsun.

1. intro.
2. ne bilirsin.
3. monotonluk maratonu.
4. bir var bir yok. (featuring critical of critical madness)
5. şampiyonu sıkar yarış.
6. gam tozu ve dünyanın ninnisi.
7. bağlı hayatım pamuk ipliğine.
8. a'dan z'ye hiphop argosu. (skit)
9. süper ikili.
10. kendim için.
11. af benim işim değil.
12. kolaysa anlat.
13. fani.
14. biraz gülümsemeye ne dersin? (skit)
15. emcee testi. (featuring contribution x)
16. şahit varsa konuşsun.
17. yarım gönülle bir öpüş.
18. can havli.
19. malum tahrip izleri.
20. herkesin bir suçu var.
21. outro.
birbirini seven iki kişinin karşılıklı yazdıkları sözlerden ibaret bir albüm olduğunu düşününce gerçekten hoş bir yenilik, bir farklılık olacağını kestirmek güç değil. ayrıyeten işin içinde sagopa kajmer var iken.
daha geniş bilgi icin buyrun.

http://www.ikimizianlatanbirsey.com/
(bkz: biz)
basımdaki aksaklık yüzünden yarın veya cuma günü müzik marketlerde yerini alması beklenmektedir...
şuan elime geçen müthiş albüm.....sabaha kadar dineyebilirim... ****
mükemmel kelimesiyle eşdeğer albümdür.
bugun itibari ile elime gecmis album. tabi ki bir romantizma & bir pesimistin gozyaslari kadar olmasa da iyi gibi duruyor. ozellikle ne bilirsin isimli sarkida kolera'nin sesi cok tatli geliyor.
mükemmel nakaratlara sahip albüm.türkçe rapin gelmiş geçmiş en iyi albümlerinden biri olmuş.kolera sagonun seviyesine yaklaşmış ve hatta ne bilirsin gibi parçalarda sagodan daha üstün olduğu görünmekte.hemen hemen her şarkıda ayrı bir tat ve ayrı bilr güzellik var.her şarkı sabah akşam dinlenecek kalitede.sagopa kajmer romantizma albümüyle beraber kapasitesinin altında işler yapmaya başlamıştı,kafile hayal kırıklığıydı ama en güzel parçalarını bu albüme saklamış,hiç beklemediğim kadar kaliteli bi albüm sadece rap dünyasını değil müzik dünyasını sallayacağından eminim.featlere gelince çok az sayıda feat var,böyle olunca kaliteli mclerle featler beklerdim,düetlerdeki isimler sagonun ve kolonun gölgesinde kalmış olmamış.beatler mükemmel ve albümün güzelliğinde de bu altyapıların payı çok büyük.albüm çok kalite olmuş darısı diğer rapcilere...
(bkz: ne bilirsin)
(bkz: gam tozu ve dünyanın ninnisi)
(bkz: kendim için)

bakılıp dinlenesi şarkılardandır...
sago yine yapmış dedirten albüm. dinliyorum, içmeden sahoş oluyorum öyle birşey yani.
20 saattir aralıksız dinlediğim albüm, yaw harbiden "sago yine yapmış"
diğer albümlerine göre biraz sönük kalan değişik tatda bir çalışma. süregelen sago pesimistliğine pek rastlanmıyor, vurucu sözler ise romantizma albümüne göre daha az gibi ama sago dur dinlenir orası ayrıdır. ayrıca ilerde bu entrye edit düşüceğimde kesindir çünkü sago şarkıları dinledikçe değer kazanır.
koleranın müthiş perfonmansıyla sagonun herzamanki harikalığı ile defalarca dinlettiren albüm.

(bkz: satranç)
intro adlı parça ile başlayıp outro adlı parça ile biten,

21 şarkıdan oluşan orijinal piyasa fiyatı 22 ytl olan albüm..

sadece müziklerin bulunduğu 2. cdyle beraber albümün 22 ytl olması pahalı olduğundan olsa gerek bayiilerde 2.cd olmadan 12.5 liraya satılan albüm.
taaa sene başında piyasaya çıkmasına rağmen daha yeni aldığım 21 şarkılık albüm. hoş olmuş, güzel olmuş, kolera kendini aşmış.
sagopa kajmer'in divan edebiyatı nazım biçimlerini kullandığı muhteşem albümü. nazım biçimleri olarak kaside, gazel ve mustezat kullanmıştır. farsça tamlamalarla birlikte enfes bir albüm çıkarmış bulunmaktadır. hayranlarının bekletilerini fazlaca gidermiştir. eyvallah sago&kolo!
güncel Önemli Başlıklar