bugün

olaganüstü mavi sakal sarkısı:
cok yukarlarda biriymiş beni aldı
mavi sakal candır kandır
harika bir mavi sakal şarkısı.

neden soruyorsun,
nereye gideyim
iki yol var demiştin
hangisini seçeyim
korkma bebeğim
hepsinin sonu aynı
çok yukarlarda biriymiş
bunları yaptı

neden soruyorsun
nereye gidiyorum
iki yol var demiştin
birinden gidiyorum
gözyaşları bebeğim
hepsinin sonu aynı
birinin eksiği
birinin fazlası

birdenbire boşalan yolların
ortasındayım
hedefler hep
çok çok kolay olmuştu

nereye nereye nereye
gideyim

korkma bebeğim
hepsinin sonu aynı
çok yukarlarda biriymiş
beni aldı

*
çocuklugumda harika klibini izleyipte kasedini bulamadıgım lakin şu anda butun listelerimde bas sırada bulunan sarkı.
öldüren bitiren, 1 $i$e $arapla kafayı darmadağan eden muhte$em ötesi $arkı.
kaan altanın yazdığı müthiş parça.
bu parça nalan isimli birine itafen yazmış.. tanıyorum kendisini* şu an 40'lı yaşlarda evli bir de çocuğu var.. ama hala bu şarkıda duygulanır.. bu şarkıların ölümsüzlüğünü bir kez daha gözler önüne serer..
mtv çoluk çocuk kanalı haline gelmemişken bu güzel şarkının klibini yayınlamıştı.
iki yolun ortasında öylece kalakalmış insanın mütemadiyen dinleyeceği güzide şarkı...
`korkma bebeğim
hepsinin sonu aynı
çok yukarlarda biriymiş
beni aldı ` kısmı insanı büyüleyen, mavi sakalı mavi sakal yapan, klibi de kendi de muhteşem şarkı.
introsundan son notasına, klibinden yorumuna herşeyiyle standartların çok
üzerinde yer almış ve her daim o yerini kaybetmeyecek süper bir mavi sakal şarkısı..
ayrıca şarkıda gecen iki yol kavramı için nice derin tahlillerin de yapıldığı şarkıdır.
türkiye'de nasıl metal müzik yapılacağını gösteren on numara bir grubun en baba şarkısı.
masmavi sakal sarkısı.
o nasıl güzel bir ayyy demektir öyle..
ne zaman bi gitar olsa ilk çalınıp söylenen güzelim mavi sakal şarkısı.
mavi sakal ayrıyeten bu şarkının two roads adında enstrumantel versionunu da çıkarmıştır.
çıktıgı zamanlarda kalitesiyle dumura ugratan ve de güzel klipli mavi şarkı.
hala aynı güzellikte aynı tadı veren bir şey yapılmadı galiba. ayrıca introsu da bir başka güzeldir.
zamanında brt adlı kanalda sabahın kör vakti -5.30 gibi- yayınlanırdı bu şarkının klibi. başka zaman aynı kanalda bu şarkının klibine denk gelmek sayısalda altıyı tutturmak kadar imkanlı idi. sanki özel bir garezleri varmış gibi davranırlardı bu şarkıya.
bence türkiyede yapılmış en güzel şarkıdır,
ama bir limp bizkit klasiği gibi de durmuyor değil.

(#30651)

(bkz: maurice de bevere)
insana gidecek yerler düşündüren şarkıdır. *
türk rock müziğinin en kaliteli, en güzel şarkısıdır belki.
bomba bir şarkıdır. insanı mahveder. ama vokalin biraz gurbette yaşamış sonra türkiye ye gelip şarkıyı söylemiş bir havası var kulaklardan kaçmayan.
üst üste onlarca kez dinlenmesine rağmen insana ilk defa dinliyormuş hissi aşılayan ve basit akorlarla bile müthiş melodiler yapılabildiğini kanıtlayan mavi sakal şarkısıdır. bu zamana kadar dinlenilmemeside büyük eksikliktir***
birden bire boşalan yolların ortasındayım
hedefler hep çok çok kolay olmuştu
nereye
nereye
nereye
gideyim
nereye
nereye
nereye
gideyim
birden bire boşalan yolların ortasındayım
hedefler hep çok çok kolay olmuştu
mükemmel bir enstrümantel versiyona sahip olan ve klibinde `arzu yanardağın oynadığı mavi sakal eseri
farklı duyguları aynı anda yaşatan, yıllara ragmen hala taze kalmış mavi sakal harikası.