bugün

şüphesiz ki bir binali yıldırım sözü. kendisine büyük gemilerde 3, yolcu uçaklarında 2, hatta şehirlerarası otobüslerde bile 2 şofor olduğunu anımsatır, esenlikler dilerim. evet.
(bkz: 2 kaptanla 1 gemiyi sürdürememek)
siktimin titaniğinde 1 kaptan daha olsaydı "kaptan ne yapıyon sen daşşanı yiyim, buz dağına falan çarparız bunca sabi sübyuan telef olur etme eyleme" deseydi belkide kurtulurdu gemi ama yok amarikan diktasıyla tek kaptan illa hemi al öyle g*te b*yle yarak. jack de götürür karıyı bodrumlarda öyle baka kalırsınız.
Abdullah Gül cumhurbaşkanıyken gayet de yürüyodu.

Sorun makamlar değil, herşey benim olmalı, tüm gücü içimde hissetmek istiyorum, diyen tiplerde.
O zaman niye geldin o makama, niye yemin ettin diye sormazlar mı adama ? Adam dedim, lafın gelişi.
kaptanlık yapmayan birinin diyemeyeceği bir şey.

1 kaptan 3 zabit olur.

3 zabit ne bok yerse yesin kaptan sorumludur.

bu sorumluluğu almak istemeyen de çaktırmadan beni siktir edin der dün akşam olduğu gibi.
Ben ömrümde böyle onursuz adam görmedim arkadaş! Ahmet Davutoğlu bu hale düşmektense delikanlı gibi bastı istifasını ayrıldı. Onurlu, şerefli, entelektüel insanların hepsini sattılar, küstürdüler, elde kalan malzeme bu!

(bkz: Yeni Türkiye)

Beybi!
doğru söylemdir. 2 kaptan 1 gemiyi, 1 reis 1 ülkeyi batırır.
çözüm olarak gemiyi batırmak pek mantıklı gelmedi bana ama neyse.
Bu arada ikinci kaptan olmazsa gemi daha büyük ihtimalle batabilir.
(bkz: titanik)
entrye baslamdan once: baslik-nick uyumu.

su altindaki govdeyi mi deliyolar niye batiriyorlarmis?
Normalde bunu diyen birinin tek olma niyetinde olması gerekir. Ama her platformda olduğu gibi buradada işler ters bizde.
Dunyadan bıhaber birinin beyani.
erdoğan başbakan, gül de cumhurbaskanı iken batmıyordu da şimdi mi batıyor? denilesi söylem!
Bunun bir diğeri iki koç kafası aynı kazanda kaynamazdir.
tekne ile karıştırdı herhalde.