bugün

sözün bittiği yer.
`http://www.hurriyet.com.t...ndem/15582281.asp?gid=373`
keşke sözlük bir kampanya yapsa da para toplayıp yardım etsek.
bir zamanlar iftar çadirlari vardi hani nerede diye sormadan edemiyor insan.
üzücü bir haber olmakla birlikte insanın aklına, "madem durumun iyi değil ne diye dört çocuk peydahlıyorsunuz, hadi diyelim yaptınız, intihar etmen o çocukları babasız bırakman için makul bir sebep mi" sorularını getiriyor.
o gemilerine (bkz: mavi marmara) çoluğu-çocuğu bindirip, şov yapa yapa diplomatik kriz yaratanlar,
yardım dernekleri kurup (bkz: deniz feneri), yardım paralarını cukka edenler,
ramazanda oruç tutmayanları dışlayanlar, dövmeye kalkanlar,
"müslümanlık" diyenler, "allah" diyenler, kendini din bekçisi ilan edenler,

nerdesiniz, bu babanın çaresizliğinde nerdeydiniz???

edit: eksileyen arkadaşlar herhalde yukarıda yazdıklarımdan.
insanlık onurunun bittiği an.
ulen hey yarabbim o kadar çocuk niye be kardeşim ddirten haber.
bir anlık sinirden ve üzüntüden yapılan yanlış. geride kalanlara da yazık olmuş.
yardım edebilmek için bir yol arıyorum. böyle haberlerin yanına nasıl yardım edebileceğimiz de yazılsa keşke.
yardım etme yolunu bulan mesaj atarsa sevinirim.
kim bilir karısı neler neler dedi de adam ırzı belasınında intihar etti.
kürt-türk insanların eşit haklara sahip olduğunu iddia edenlerin sikine takmayıp, o da dört çocuk yapmasaymış diye geçiştirecekleri haber.
kanal yedi geçen akşam istanbul ve ankara'da fakir insanlara alışveriş kartı verildiğinin haberini yapmıştı. e tabii, bu iki şehir türkiye nüfusunun yaklaşık üçte birini oluşturduğu için, ve bu da üçte bir seçmenin oyunun cebe indirildiğini düşündürdüğü için, bu hizmeti bu iki şehre götürmek güzel, hoş olarak yansıtılıyordu televizyonlarımıza.
şimdi baydemir'e soruyorum: kürt halkının sağlığı selametini düşünüyorsan, bu adam neden açlıktan kendisini asıyor?
başbakan'a da soruyorum: sen kürt halkının eşitlikten doğan haklarını bir hediyeymiş, bir lütufmuş gibi gösterip meydanlarda naralar atarken, bu adam neden açlıktan, yoksulluktan,sefillikten kendini asıyor?

iki kanat da bu soruların cevabını veremediği için, yani iki tarafın da niyetleri farklı olduğu için, bu adam kendisini astı.
sorumlular belli, ve bıraksınlar artık sorumluluklarını. yerine getirilmeyen sorumluluklar sahiplerini de bitireceklerdir sonunda. tek iyi yanı budur bu haberin.
ya bırakın adamı. çocuklar ne olacak ? düşünen var mı ?
akp , chp ,siyaset , futbol, sözlük birden çok boş geldi bu haberi okuyunca.
hayata dair iç burkan detaylar

eksilerkenki düşüncelerini merak emtiyor değilim.
sözün bittiği, vicdanın sızladığı, akıl ve mantığın çalışmadığı, çalışsa da çözüm bulamayacağı vahim durumdur...

kendi adıma yediğim yemekten dahi utanacak kıvama gelmişken, yapılan yorum ve girilen entryleri okudukça neden insanların bu hale düştüklerini anlamamak densizlik olurdu. neden dört çocuk yapıyormuş, kendini asınca o çocuklara ne olacakmış, diyerek yargılamak yerine anlamaya çabalamıyoruz. modern şehir kadınları her 6 ayda bir kadın doğum rutin kontrolüne giderken bu kadınlar sağlık ocağına dahi çok mecbur kalmadıkça gitmezler. dolayısıyla korunmanın nasıl ve ne şekilde olduğunu sağlıklı bir şekilde bilmezler.
insanın içine oturan haberdir. akşama kadar buz gibi ofiste yayılarak para kazanan ben, utanmaktayım..
yazıktır, günahtır..
çok kötü bir durum. ama niye 4 çocuk var? durumun belli. neden 1, en fazla 2 değil de 4 çocuk yapıyorsun ki ? sormazlar mı adama diğer tarafta karnını doyuramayacağın bir gelecek hazırlayamayacağın çocuğu niye yapıyorsun diye. sonra neden tinerciler, sokak çocukları bu kadar çok diye sorarlar. yazık değil mi o çocuklara ?
aç adamın 4 çocuğu neden olur sorusunu akıllara getiren intihar. lan önce karnını doyur, hayatını kısmen de olsa garantiye al; sonra evlen, seviş, çocuk yap.
türkiye'deki sorunun ''türk-kürt sorunu'' değil ''zengin-fakir, kültürlü-cahil, ahlaklı-ahlaksız'' sorunu olduğunu gösteren trajik haberlerden biri daha..
okunduğunda yıkıma uğratacak haber.
anayasayı değiştirmeye çalışan kesimin skinde olmayan haberdir.
bu başlıkla bile dalga geçen, olayın özü olan yetim kalan 4 çocuğa dikkat etmeyip hala ölen babaya saydıran yazarlar da kendini assa keşke.
üzücü bir durum. nedeni ise türkiye' deki yardım kuruluşlarının çoğunun sadece gösteri ve reklam için varolmasıdır. biz ilk önce kendi ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerine, açlara, evsizlere yardım edelim. diğer ülkeler ikinci planda kalır.
pkk'nın milyon dolarlarla oynadığı bir ortamda,uyuşturucu ve silah sevkiyatları ile devlete karşı neredeyse uçak alacak hale gelmesine mi üzülmeli yoksa devletin pkk yüzünden harcadığı milyar dolarlara mı? türk yada kürt olsun olan fakire oluyor maalesef...
senin, benim, herkesin ayıbı olan üzünç verici durum. lakin anlamadığım bi' şey var bu ailenin çevresinde bir tane bile mi komşusu aç iken tok yatan bizden değildir mantığına sahip müslüman yokmuş?
ismi dikkatimi çekti hacı oruç. artık ülkemiz insanları ne yapacağını şaşırdı. evsiz kalan köpeğe yardım ediyoruz fakat şu aç insanlarımıza asla edemedik. imralıdaki köpeğe hergün yemek su veriyorsunuz fakat şu masum insanlara bir yardım yapmayı çok görüyorsunuzya başka birşey demiyorum size devlet.
(bkz: oruç tribi)
güncel Önemli Başlıklar