bugün

28 de evlendim. Çocuk bakmak için geç, hayatı yaşamak için erken bir yaş olduğunu düşünüyorum.
o olgunluğa eriştiğin, gerçekten evlenmeye değecek birini bulduğun yaştır.

rakam verip tarih öteleyerek boş yapmayın, o yaşlara geldiğinizde işlerin öyle yürümediğini göreceksiniz.

germeyin insanı öğle vakti.

hadi naş.
serseri haydut gibi başıboş duracağınıza evlenin.
nice insanlar geberip gitmiştir artık akıllanın be.
bir sayı vermek doğru olmaz, evlenmeye hazırım dediğinizde evlenemezsiniz, evlenmek için uygun şartların olması ve doğru insanı bulmanız gerekir, o zaman evlenilmeli bence, evlenmek içinse evlenilmemeli.
30’dan küçük olmayan.
24 diyorum , ama tabii ki kişilere ve olaylara göre değişkenlik gösterir . Şimdi ki aklım olsa 24 yaşımda evlenirdim.
en güzeli hiç bulaşmamak. bu diziler ve dış mihraklar ağzımıza sıçtı.
25de sevgili 30 da evlilik 35de çocuk.
2 sene önce bugün 27 yaşında evlendim.
ama erkekler daha geç evlenmeli kanısındayım.
erkek 35 kadın 25-28. erkeğin 7-10 yaş büyük olması uyumu kolaylaştırır.
Kadınlar için bilmem ama erkekler için ya 45 50 ya hiç diyorum.
Bu devirde önce yaşayacağını yaşamak, daha sonra da bu yaşanmışlıklar içinden seçeceğin, en iyi bulduğun kişi ile evlenmek en mantıklı uzun vadede.
21. Yüzyılda erken evlilik sadece hayatın sunduğu tüm avantajları kaçırmak olacaktır.
(bkz: 29)
erkekler için: +5k maaş kazandığın andan itibaren
kadınlar için:
1- (Çalışan Kadınlar) kendinden +5k maaş alan birini bulduğun andan itibaren
2- (Çalışmayan kadınlar) 25 yaşından önce.
kadın : 25- 28
erkek : 30- 35 gibi.
beşikten kerticen kimsenin kafası ağrımayacak herkes yerini bilecek.

biz kendimiz bulacağız diye kaç kapı çaldık kaç kapı suratımıza çarptı ağzımız burnumuz kırıldı kaç kere.
hiç evlenmemek en iyisi ama bir yaş vermek gerekirse,35 yaştır.işin gücün hayatının oturması gereken yaş.
28 de evlendim, 35'de boşandım. Tekrar evlenecek olsam 40'dan önce olmaz sanırım.
26/27 diye düşünüyorum.
Basit bir mobileti kullanmak için bile ehliyet soran devletin konu evlilik olunca sadece "18 yaş" kriteriyle yetinmesi anlaşılır ve kabul edilebilir bir şey değil.

Eş olmak, yuva kurmak, çocuk sahibi olmak... Bunlar gerçekten büyük sorumluluklar. Maalesef konu hakettiği ciddiyetle ele alınmıyor. Geleneğin körleştirdiği ve körelttiği zihinler, inanç sarmalından kurtulamayan beyinler yeterli erişkinliğe ulaşmamış kişileri evlenmeye teşvik ederek milletimizin hızla yozlaşmasına destek oluyor.

Peki nedir ideal evlilik yaşı:

Zeka yaşı mutlaka +30 olmalı.
Beden yaşı ise +25.

Peki nasıl olacak bu?

Eğitim, eğitim, eğitim.

Ana okul, ilk öğretim ve lise döneminde verilecek kaliteli eğitimin, çocukların olgunlaşmasına katkı sağlaması gerekiyor. Hayat bilgisi ve sosyal bilgiler alanında işlenen konuların gerçeklerle uyumlu, güncel ve deneyimlenebilir bilgiler içermesi çok önemli. Bu derslerde, defter doldurmalı ödevler azaltılmalı; anlatıma, oyunlaştırmaya, öğrencinin katılımını sağlayacak faaliyetlere daha fazla yer verilmelidir. Gerçek yaşanmış olaylar üzerinden beyin fırtınası yaptırılmalıdır. Aşk, sevgi, evlilik, eş seçimi, cinsellik, çocuk yapmak ve bakmak, kadın - erkek ilişkileri gibi konular her eğitim kademesi için anlayabilecekleri dozlarda mutlaka verilmelidir.
30 yaş nettir, iyidir.
Erkek: 27
kız: 24

Cinsel performanslarının zirvesinde olurlar.
kızlar için 19-21
erkekler için 29-33 tür.

cennette bütün erkeklerin 33, kızlarında 18 yaşında olacağı rivayetlerde geçer.
yok...bildiğin yok...
erkek kadından 7 yaş büyük olmalıdır. çocuk istemek evlenme yaşını öne alır.
erkek için 30-40 yaş arası, kadınlar için 20-25 yaş arasıdır.
edit: 30 yaşına kadar erkeklerin kucağından inmeyen patlaklar hemen eksilemiş. siz genç kızlar obez kızıl saçlı feminist ucubeleri değil, annenizi dinleyin. ondan sonra çocuğunuz down sendromlu, asperger doğuyor.