bugün

buzlu çayı lipton icetea tekeline almış bir kantinci/büfe/garson un sık tekrarladığı replik.

-icetea yok nestea vereyim?
-olur.
-şeftali de yok, limon vereyim?
-tamam açık konuşun, icetea yoksa su da verebilirsiniz?
daha leziz olan icetea'nin coca-cola'nın dağıtım ağı üzerinden pazarlanan dandik nestea'ye harcatılması nedeni ile sık sık karşılaştığım salak cümle.
nestea nin de bir ice tea olduğunu unutan ya da bilmeyen kişi lafı.

(bkz: lipton ice tea)
ikisininde soğuk çay olduğunu bilmeyen garson repliği. duyduğumda hem gülüp hem sinirlenmeme neden oluyor. yoksa git bul yarat al o zaman diyesim geliyor. (bkz: cinnet)
lipton icetea artık o sektöre adını verdiği için oluşmuş cümledir.

(bkz: nescafe yok jacobs vereyim)
(bkz: topkek yok dankek vereyim)
(bkz: pimapen yok egepen vereyim)*
gittiğim cafede başıma gelmiş olaydır. lakin benim sakin kişiliğimin bi getirisi olarak;

- olur hocam nestea olsun, şeftalili olsun ama.**
(bkz: bugün ben bunu gördüm)
via port papa john's pizzadaki garsonlar ice tea ve nestea'nin aynı şey olduğunu bilmektedirler.bunun dışındaki tüm restaurantlarda bu sorun ile karşılaştım.
param yok monopoly parası vereyim? ***
her duyulduğunda; bir gün, bir sipariş esnasında ikisinin birden olup, icetea - nestea seçimi arasında kalınabileceği günlerinde olabileceği ihtimalini sevdiren durum.
ice tea vs. nestea.
nescafe vs. jacobs
coca cola vs. cola turka
(bkz: her şeyin ilki güzeldir)
(bkz: ilk göz ağrısı)
(bkz: orjinaline sadık kalınız)
daha da kötüsü...

-bi ice tea şeftali
+ice tea şeftali yok, cappy şeftali vereyim?

bir çok kez geçmiş diyalog. yahu adam sattığı şeyi bikez olsun içer be.
bazı kafelerde başa karşılaşılabilecek diyalog.

- cola yerine pepsi
- fanta yerine yedigün
- ice tea yerine nestea
- sprite yerine fruko

gibi.

ben de para yerine öpücük verip çıkıyorum.
"nestea yok ice tea vereyim mi?" versiyonunu ne hikmetse asla göremeyecegimiz hadisedir.
söyleyenin ağzını burnunu kırma isteği uyandıran cümle. gül gibi keskin tadıyla lipton ice tea dururken şerbetimsi nestea'yi neyleyim ben.
korku duyulan öneri. öyle ki garson nestea dediği anda insanın baş parmağını garsonun dudağına koyarak " şşş, daha fazla konuşma " veya " allah aşkına sen inanıyor musun bu söylediğine, sen olsan tercih eder misin, biraz empati ya biraz empati. " diyesi geliyor.
ice tea ve nestea şeftali yüzünden baya cappy içtiğim oldu...
"ayran yok cola vereyim mi?"" sorusu ile eşdeğer olabilecek şekilde gereksiz bir sorudur.

edit: imla
box bitti soft vereyım mı ? cümlesinden pekte bi farkı yoktur
bu yıl bir buçuk litreliği çıktı sevindik ya hu..
güncel Önemli Başlıklar