Kapat

Flaş Haber : YILIN BOMBA TRANSFERİ

Transferi tamamlanan calve burger sos, "bu takımda yapılan hamburgerler on numara, tabi benim sayemde" şeklinde konuştu.

Flaş Haber : YILIN BOMBA TRANSFERİ

Taraftarın uzun zamandır beklediği ve kombine satışlarını patlatması beklenen calve ballı hardal sos transferinde son yaklaşıldığı öğrenildi.

Flaş Haber : YILIN BOMBA TRANSFERİ

Calve meksika sos transferinde sona yaklaşıldı. salsacı futbolcu, yemeğe verdiği meksika havası ile bütün aileye meksika dalgası yaptırması ile ünlü.

icap

 1. 1 -1
  Gerek,gereklik,ister,lüzum.
  #334925
 2. 1 1
  borçlar hukuku termi bir sözleşmenin kurulabilmesi için geçerli bir icapta bulunmak gerek
  #335100
 3. 1 1
  tek taraflı ve karsı tarafa varması gereken bır ırade acıklamasıdır. sozlesmenın dogması ıcın teklıfte bulunmak demektır.
  #864193
 4. 0 0
  taraflardan birinin diğerine yaptığı ve kabul edildiği takdirde sözleşmenin oluşmasını sağlayacak nitelikteki açık, anlaşılır ve ciddi bir öneri.

  (bkz: icaba davet)
  #1896371
 5. 0 0
  genellikle "eder". (bkz: icap etmek)
  örn: "icap etti entry girdim." gibi.
  #1897258
 6. 2 0
  icap bir sözleşmeyi meydana getirmek amacıyla kişinin teklifini barındıran ve karşı tarafa yöneltilen irade beyanıdır. bir teklifin icap olabilmesi için karşı tarafa yöneltilmiş olmalı, baglanma iradesi olmalı ve o sözleşmenin esaslı unsurlarını kapsamalıdır.( örnegin satım sözlesmesinin esaslı unsurları mal ve bedeldir)
  #2027848
 7. 0 0
  tek taraflı bir hukuki işlemdir ve sözleşe yapma çağrısıdır. bir irade beyanının icap sayılabilmesi için, karşı tarafın "kabul" beyanıyla sözleşmenin tamam olması gerekir. karşı taraf "tamam" ya da "kabul" dediğinde kafada herhangi bir soru işareti bulunmamalıdır. icabın unsurları ise; 1-icap karşı tarafa yöneltilmiş olalı 2-icap sözleşmenin bütün esaslı noktalarını kapsamalı 3-icabı yapan, icabıyla bağlı kalmak niyetinde olmalıdır.
  #14301445