bugün

türkiye'nin dönüşümünün ekranlara net bir şekilde yansımasının belgesidir.

ibo şov'da dansöz didem neredeyse mantoyla çıkacakmış dans etmeye.

bakınız, sene 2009. kanal yine aynı star tv, program yine aynı ibo şov ve dansöz yine aynı, dansöz didem.

2009'da giydiği dansöz kıyafetine bakın, bir de 2021 yılında ekranlara çıkarıldığı dansöz kıyafetine.
https://streamable.com/t00jdt

işte bunun adı: değişim/dönüşüm'dür.

gidin arap ülkelerine bakın, orada bile oryantaller normal dansöz kıyafeti giyiyorlar. bizde neredeyse manto giydirecekler.
Ben konuya farklı bir yönden değinmek istiyorum.
Öncelikle mesleği olana saygım var ancak Bir TV programında neden dansöz oynatılır?

Dün yalnızca eskiyi yad etme tadında gerçekleştirildi.
Ama eskiden epey yaygındı, peki amaç neydi? Dansöz izlerken keyiflenmek?

Gerektiğinde eleştiririz ama burada eleştireceğimi pek düşünmüyorum.
Türbanını unutmuşlar. Milli ve manevi değerlerimiz şey oldu. RTÜK göreve..
Sonraki kıyafet daha güzel olmuş. Öncekinde neredeyse çırılçıplakmis. Çoluk çocuk seyredebileceği bir saatte o şekilde bence de uygun değil.
Peki kadın ben sansüre uğradım istediğim gibi giyinemiyorum diye bir beyanda bulunmuş mu da siz kalkıp onun adına laf edebiliyorsunuz? belki didem hanım kendisi böyle giyinmek istedi, o da yaşlandı neticede 12 sene geçmiş.

Dekolte göremedik diye de bu kadar yaygara yapılmaz yani internette tonla dansöz videosu var, onları izleyin çok istiyorsanız.
haberleri sunan kadın sunucuların kolları bile sansürlenirken çok da şaşırtmamıştır. yalnız 2009 da çıkan yılan gibiymiş kımıl kımıl.
Yakında sokağa başı açık çıkmak yasak diyecekler.
Survivorın ilk günü erkek yarışmacılar tişörtsüz suya girdi diye tv8 kanalına 980 tane şikayet yapılmış. Bu millet böyle yaşamayı istiyor yapacak bir şey yok.
Başlık açılmasaydı dikkat etmeyeceğim
pek umurumda olmayan durum

Havadan nem kapıyoruz
Ülkecek paranoyak olduk.

Dansöze sansür uygulanmış
Bel oyuğunu göremedik ülke elden gidiyor bla bla.

O değil de ne olacak bu sıvı yağ fiyatları??
Sabah kahvaltısında pattis kızartamıyorum.
dansöz didem 1986 doğumludur yani 2009 yılında 23 yaşındayken simdi 35 yaşında sizce neden öyle giyinmiş olabilir bir daha düşünün bakalım.
dansözlerimizin bile (bkz: yerli ve milli) olmasıdır. ben mennuniyet duydum. dans etmesine engel bir şey yok sadece kültürümüze, ahlakımıza uygun bir dans elbisesi diyebiliriz. ben takdir ettim.

not, dinlerle ilgim yok.
Yakında çarşaf ve peçe ile dans eder.
Rtük'ün gözünü seveyim
Bunlara yüz verse netflix'e çevirirler bütün kanalları
Çizgifilmlerde bile sapkın şeyler yaparlar
Ama şimdi yapamıyorlar korkudan.
adamlar neyi savunacağını şaşırmış. çıplak dansözlüğü de savunuyorlar. lol.
(bkz: star tv de 94 yılına girerken çıkan üstsüz dansöz).

nereden nereye, nereden nereye, nereden nereye geldi türkiye.
--spoiler--

Ne olduğu bilinmeyen çok kapalı, çok karanlık bir dış görünüm gösteren kıyafet veyahut Avrupa’nın en serbest balolarında bile giyilmeyecek kadar açık bir giyim... Bunun her ikisi de yanlış.

--spoiler--
Mustafa Kemal Atatürk

(bkz: Dansözlerin Arap rakkasesi olması)

Dansöz izlemek isteyenleri sisi nin mısırına alalım lütfen.
Komiktir. Ulusal kanalların geldiği yeri göstermesi açısından ibretlik.