bugün

hektometrenin malzemeden çalınmış hali.*
Heard Adası ve McDonald Adaları'nın internet ülke kodu. * * *
Isvecli giyim markasi. Makul fiyatlara yuksek orta kalited urun satar. "herkese/her keseye moda" olarak tanımlanabilecek bir stratejiyle çin, hindistan, türkiye, romanya ve bulgaristan gibi ucuz iş gücü olan ülkelerde fason üretim yaparak avrupa ve amerikada modaya uygun ve de rakip mağazalardan ucuza giysiler, aksesuarlar, iç çamaşırları ve makyaj malzemeleri satan mağaza. Kicikirik polonya da bile var benim ulkemde niye yok dedigim ama dusundukten sonra ulen gelse butun ciks takimi bir ornek H&M giyinir de ondan dedigim olay. Bence de gelmesinler. Yoksa ...
(bkz: helloma molle)
türkiye'de şubesi olmadığı için bir şey zannedilen ama yurtdışında tikky'lerin kesinlikle tercih etmediği mağaza zinciri. gerçekten ucuza, gerçekten güzel şeyler bulabilir ve türkiye'de havanızı atabilirsiniz. ama şubesi olan ülkelerde genellikle orta gelirlilerin tercih ettiği bir yerdir.
katy perry'nin bir şarkısında eski sevgilisine 'i hope u hang yourself with your h&m scarf' dediğini hatırlatan markadır.
(bkz: ur so gay)
hollanda'da aynı caddede 10 tane olması muhtemel ucuz giyim mağazası, bazı modelleri türkiye'de üretilir söylenti yakın zamanda 4 şube ile istanbul'da açılacağı şeklinde,deri montlar burda 35 euro bakalım istanbul'da kaça gümleyecekler.
ürünlerinin çoğunu türkiye'de üretip hala türkiye'ye bir mağaza açmayan marka. kasım 2010'da forum istanbul'a açılacakmış eğer doğruysa. o değil de forum istanbul ne lan?
(bkz: hmm) msn de olmazsa olmazdır.
hollandali c&a aynı kategoride coktan bir cok alisveris merkezindeki yerini aldi bile. ne kadar ilgi gordugu konusunda hic fikrim yok. gec kalan h&m gercekten yurt disinda gordugu ilgiyi bu ulkede gorecek mi? yurt disindan giyiniyorum diyebilmek adina makul fiyatlarla ürün satan magazayi yurt disinda sokak sokak arayan insanimiz acaba bayrampasa'ya da ayni sevkle kosarak gidecek mi? yoksa ayagimiza kadar gelen h&m' in artik bir esprisi kalmayacak mi?
h&m mallarini yurt disindan getirip yurdum insanina kat kat fazlaya satan nisantasi, cadde ve etiler dukkanlari ne yapacak?

ben victoria's secret'i bekliyorum. o da gelsin, sonra konusucam.*
türkiye'de magaza acılıs afısınde ıstanbul sıluetının mevcut oldugu fotografta ayasasofyanın tepesıne hac ısaretı dıken marka.
başlık açma süresini geçirmemek için uydurulmuş,
sonradan anlam kazanan 2 harfin çiftleştirilmiş okunuşuduR.
6 kasım, forum istanbul'daki açılışını dört gözle beklediğim, vasat ancak sudan ucuz ürünler satan trend mağazalar zinciri.
Kimsenin beğenmediği "neden benim ürünler kaliteli çıktı acaba lan?" diye beni düşündürten markadır. isveç'ten babam çıksa yerim atasözümün sürekliliğini sağlar. Bence candır. Artık "H&M giyiyom ben yaa" artistliğini yaptırmayacak açılışı da yapacaklar imiş 6 Kasım'da.

yazarın uyarısı:Biri ERASMUS'takileri uyarsın!

Alternatif uyarı:"Yüklenmeyin olm H&M'lere!"

Olmaz olmaz deme:"Work&Travel'dan bavullarında A&F, American Eagle ve Tommy Hilfiger'la gelenler bu senenin galipleri sayın seyirciler!"
izdiham olmuş istanbul mağazası açılışında. hayır merak ettim acaba ben mi yanlış tanıyodum bu markayı. bildiğin collezione tadında bi marka. güzel ürünleri falan var ama ne bileyim garip geldi.
türkiye'de mağazası bulunmaması sebebiyle bugüne kadar bulunmaz hint kumaşı muamelesi görmüş marka. normalde beymenden aşağı bir mağazada görülmeyen sosyetiklerin açılışını doldurması da bunu gösteriyor zaten. artık bu yanılsamanın azalarak biteceğini düşünüyorum zira h&m giymenin statü sembolü olması, üzerinizdeki giysinin örtük olarak "ay şekerim biz de bu yaz bordeaux'ya gittik" mesajı içermesi idi. evropa görmüş insan olmak önemlidir. ancak şimdi bu mesaj "geçen bayrampaşa'ya gittik"e dönüştü. bu mağaza ile sona eren başka bir fenomen de tatil dönüşü hediye alışverişini ucuza getirebilmek için h%m aldığınız dandik şeyleri sırf h&m olduğu için arkadaşlara kaktırabilme geleneğidir. bir de asnırım pazara yeni girdikleri için şu anda fiyatlar oldukç auygun. bir yıla kalmaz fırlar böyle talep karşısında. zira aynı şey bershka örneğinde de olmuştu.
4 aralık cumartesi günü yeni mağazasını istinye park'ta açacak olan marka.
kaliteli ve ucuz mağaza. *
Ankara'da da olmasını istediğim mağaza. Avrupa'nın LCW'sidir aynı zamanda.
bildiğim kadarıyla izmirde şubesi olmayan mağazadır, açılmasını istediğimdir. istanbulda ise marmara forumdaki mağazasındaki ürünlerin çoğu alınasıdır. sanılanın aksine bütün ürünleri kalitesiz değildir. ayrıca çok sağlam indirimlere girmiş mağazadır. 70 tl'lik hırkayı 30 tlye alma keyfini yaşatmıştır bana. ürünlerinin çoğu tarz sahibidir.
erkek giyiminde büyük oranda apaçi standartlarında kıyafetlere sahip marka. klasik erkek giyimi nispeten daha tercih edilebilir. fazla beklentiye de girmemek lazım buradan alışveriş yaparken.
marni at h&m koleksiyonunun ilk acilisini yarin gerceklestirecek marka.
ucuz ve oldukça şık elbiseler bulunabilen kaliteli mağaza.
bir trip atma şekli.
Oyle bi reklam yapmislar ki... Neyse arkadaslar izleyelim yeterli...