bugün

genelde şişman insandır. sofradaki diğer kişileri de gıcık eder. lan peşinden atlı mı koşturuyo ne bu acele tamam acıkmış olabilirsin de illa da jet hızında mı yemek lazım. millet daha çorbayı yarılamamışken bu tatlının dibini görür. genelde çiğnemeden yutar. bunu nasıl yaptığı da meçhuldur. bu durum bu insanlarda alışkanlık haline gelmiştir. ve çok kilo aldırır. kabız yapar insanı. sağlığa zararlı olduğu söylenir. genelde aceleci insanlar böyle yemek yer ama genelde çocukluktan veya ergenlikten kazanılan bir alışkanlıktır. çünkü bu insanlar acele işleri olmadığı zamanlarda da hızlı yemek yerler. onlarla beraber yemek yiyene de ne kadar yavaş yiyosun derler. adamda yeme zevki bırakmazlar. mümkünse bu insanlarla rakı keyfi gibi aktivitelere girişmeyin çünkü hiç zevkli olmaz. yemeğe falanda çıkmayın bunlarla. sizden önce bitirip size rahat vermezler ve belki de sizin yemeğinizi bile yiyebilirler. burununuzdan getirirler yemeği.
genelde hızla kilo alan insan.
zamanla yarışan bir işle uğraşması muhtemel insandır.

(bkz: call center)
yemek yerken hava yuttuğu için yemek sırasında ve sonrasında bolca geğiren pis insandır. olur öyle..
-iş çok, zaman az, hızlı yemek yemek vakit kazandırır.
-zaten ayrı tabak yok, ortadaki tek tabaktan yenmekte yemekler, herkes hızlı yerken yavaş yersen aç kalırsın.
-hızlı yemek yiyen insanın, yaptığı işi de hızlı yapacağı düşünülür. *
-anne, bu sebeplerden ötürü sürekli baskı yapar, "hızlı, hızlı, hızlı, daha hızlı...".
-bu şekilde büyüyen bir çocuk, ileride ne kadar uğraşırsa uğraşsın yavaş yemek yiyemez.
öğrenci evinde aç kalmayan askerde de dayak yemeyen insandır.
tabakhaneye b*k yetiştirmeye çalışan insandır..
elele dergisinde yazana göre, bu tür erkekler yatakta da bir an önce tatmin olmak isteyen, kötü sevişen kişilermiş. hayır niye deşifre ediyorlar onu anlamıyorum.
kasaba et borcu olan kişidir.
arkadan atlı mı kovalıyor denilen insandır.
yavaş yemek yiyenlere gıcık olan insandır. zamanı verimli kullanmayla değil huyla ilgili bir durumdur.
erken yaşta iş hayatına başlamanın kazanımlarından biridir bu durum. 2 dk.'da çay içilir, 5 dk.'da yemek yenilir. ama bu hızla yenilen yemeklerin vücuda kattığı yağlardan oluşan kilolar aylarca verilemez. en iyisimi az yiyin ve hemen oradan uzaklaşın.
Yemeğe gidilmemesi gereken insandır zira siz daha çorbayı yarılamışken bu ana yemeği bitirip tatlıya girişmiştir ve sizi stres altında bırakır eğer o yemeği bitirdiğinde siz halamyiyorsanız acele etmenizi söyler sanki önemli işleri varmış da siz oyalıyormuşsunuz gibi sknra utanmadan size takılır yokuş çıkan araba gibi yiyon geviş mi getiriyon çiğnemeden yutsana falan der ne yemekten zevk alırsınız ne muhabbetten pişman olursunu ama artık çok geçtir.
kişinin yemek yeme hızı sevişme hızına benzer derler.
benim gibi uyuşuk yiyen bir insanda iştah falan bırakmaz, karşımdakine eşlik etmek için yemek yiyen ve bu aktiviteden fazlaca sıkılan ben karşımdaki bitirince iyice huzursuzlanıp sıkılıp bırakıveriyorum.

yemeyin çok hızlı yahu.
yemek yerken terleyecek insandir kan ter icinde kalirlar.
meslek alışkanlığından kaynaklı gerçekleşen olay. (bkz: bankacılar)
bu tip insanlar ağızlarının görmesi gereken işlevi midesine bırakmışlardır ve metabolizma dediğimiz şeyde hızlı çalışmıyorsa şişmandır.
o benim. neden bilmiyorum ama kendimi bildim bileli hep hızlı yerim, hızlı içerim, hızlı yürürüm, hızlı...
örneklerden biri de benim herhangi bir ortamda ilk benim yemeğim biter ama iddia edilenin aksine kilomda bir artış görmedim.
hızlı şişmanlar.
acıkmıştır.
çalışkan birisi olduğuna işaret eder. yahudi işe alacağı adamı yemek ısmarlarmış...
amerikalıdır.
yüzünde her daim ketçap lekesi bulundurmaya mahkum olan insandır.