bugün

ülkemizde demir yolu ve tren yolculugunu geliştirmek amacıyla tcdd nin yürütmekte oldugu projeler ile artık akıllandıgımızı ve kendi enerjimiz ile üretecegemiz ve dışa bagımlılıgımız azalacagı gibi konforlu hızlı güvenli çabuk ulaşımımızı saglayıp avrupa,amerika,ve japonyanın yıllardır kullandıgı sistemi nihayet hayata geçirirp yeni hatlar ve yollar umacagamız ve hayırlı olsun vatana millete diyecegemiz,inşallah her işte oldugu gibi bu işte bir yolsuzluk haberi duymayız demekle birilikte herhahgi bir yarım kalma yada eksik yapılma olmamasınıda diliyoruz...
bu proje ile istanbul-ankara arası 7 saaaten 3 saate,istanbul-konya arası 12 25 saatten 3 45 saate düşeccek,ankara-konya arası 10 30 saatten 1 15 saate düşecek,ankara-izmir arası 13 satten 3 20 saate düşecek, ayrıca bu hatlarda kullanılmak üzere tcdd de tarafında yurt dışından 10 tane hızlı tren alınacak ve bunlar taksitle ödenecek...
kısacası bunun gibi çok büyük ve önemli bir prtojenin ülke geneline yayılması ve nice yeni trenlerle ayrıca umarım kendimiz bir gün kendi ürettigimiz trenlerle bu sistemi uygulayalım ve dışa bagımllıgı ve petrol e olan talebi oldukça azaltalım...

ayrıntılı bilgi için http://www.tcdd.gov.tr/genel/projeler.htm
biz bu senaryoyu daha önce de görmüştük. 38 kişiyi öldürerek. inşallah kafalar değişir de bi daha bu şekilde ölümler olmaz. eski rayların üzerine, bütün uyarılara rağmen hızlandırılmış treni koyarsan al sana sonuç.

http://www.wsws.org/tr/2004/aug2004/trai-a20.shtml
bir işi yapacaksan adam gibi yapmalısın sözünü aklımıza getiren durumdur. demir yolu hattının sözde kısmi olarak yenilenmesi hızının bilinçsizce arttırılmasıyla ölümler meydana gelmiştir.alt yapının yetersiz olduğunu bile bile bunu yapmak ne demek?!
umarım böyle bir şey bir daha yaşanmaz dedirten olay.
hızlı trenden anladığımız motoru güçlendirilmiş tren malesef. bunun için gereken yeni alt yapı, özel raylar ve gerçek anlamda hızlı tren.
saçma sapan trendir; cumhuriyetten kalma raylarla-ki bu rayların zigzagları çoktur haliyle ülkemiz engebeli-hızlı tren diye yutturulan trendir. bu tren sefere konulmadan önce doğru düzgün de bir çalışma yapılabileceğini düşünmüyorum.

bunun yanında şu gerçek de gözardı edilmemelidir ki istanbul ile ankara arasında böyle bir tren konulmayı düşünülüyorsa rayların yenilenmesi ve trenin de ayrı bir ray sisteminden gitmesi gerekirdi[ki bu kaza olduktan sonra yapıldı]; çünkü istanbul ile ankara arasında-uğrayan ve geçenlerin yanında eskişehir enveriye'den ve konya'daki makasla ayrılanlar da içinde olmak üzere- tahmini olarak en az 20 tane tren sefer yapar[rakam sallama bundna fazla da olabilir ama az olacağını düşünmüyorum]. bunun yanında bu trenlerin hız dereceleri de çok farklıdır. bir doğu ekspresi ile başkent ekspresi arasındaki fark da görüldüğü gibi.

bunula beraber ''hızlı tren''olarak düşünülen tren seferlere başladıktan sonra da belirli gelişimi de beraberinde getirir. en basitinden ulaşım daha karlı hale gelir ki alsında tren yolculuğu diğer yolculuklara nazaran daha güvenli ve daha rahattır. 403'lerdi dar koltuk aralarını yerine geniş ve rahat koltuklar vardır. ama halk genel anlamda treni doğu ekspresinin numarasız vagonlarından tanımıştır türk flimi klasiklerinde olduğu gibi. bu tip syeahat sadece doğu ekspresinde ve doğuya giden bazı ekspreslerde vardır. ama tertemiz trenler de vardır ve sayısı da az değildir ve fiyatı da çok uygundur. başkent, cumhuriyet, anadolu, ankara[bu en pahalı ekpsrestir fikrimce bir sene önce, çift kişilik bir tren odasında seyahat 40 ytl idi]vs..

son olarak da hızlı tren'in eskişehirdeki istasyonun yapıldığı yere dikkat çekmek gerek; istasyonun yapıldığı yer anasının hörekesi; bunun yanında ne bir servis hizmeti var ne de başka bişey. daha doğrusu böyle bir sorun hasıl olmuştu; ama eğer istasyon yapıyorsanız belirli bir yere oradan servis hizmetleri ya da otobüs..vs koymanız gerekir
(bkz: hızlandırılmış kurs) *
hükümet dışında seveni olmayan tren. halk tarafından "katil tren" olarak adlandırılır.
sahip olmamizi engellemek adina diger ulasim sirketlerinin* bizzat baltaladigini dusundugum son derece kullanisli ve ekonomik ulasim araci
çok fazla yatırım ve emek gerektirmeyen bir projedir. öncelikle cevval ve aklı evvel, pratik düşünen bir ulaştırma bakanı ve evet efendimci bir genel müdür bulunur. ki bu özelliklere sahip genel müdür bulma işin en kolayıdır. sıra teknik düzenlemeye gelir. öyle mühendise, proflara falan danışmaya gerek yoktur, basittir, ihtiyacımız olan şey gaz pedalıdır ki o da her trende vardır. yapılacak tek şey gaz pedalına yüklenmektir. şimdiye kadar neden hiç kimse akıl etmemiştir şaşılır.
hedeflenen hız sınırını aşarak 282 km/h lik bir hıza ulaşmış trendir türkiye için.

--spoiler--
Ankara-istanbul Hızlı Tren Projesi;nin ilk etabını oluşturan Ankara-Eskişehir hattında gerçekleştirilen deneme seferlerinde saatte 275 kilometre olarak hedeflenen test hızı aşıldı.

Ankara-Eskişehir hızlı tren hattında, 23 Nisan 2007;de başlayan test sürüşlerine, italya;dan kiralanan 3 vagon ve 2 makineden oluşan setle devam ediliyor. Başlangıçta 70-80 kilometre hızla başlanılan test sürüşlerinde, saatte 275 kilometre test hızına ulaşılması hedefleniyordu.

TCDD yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Eskişehir sınırları içinde Beylikova-Yunusemre arasında bugün yapılan test sürüşlerinde, saatte 275 kilometre olarak belirlenen test hızı aşıldı ve kısa bir süre için saatte 282 kilometre hıza ulaşıldı. Yetkililer hızlı trenin yaklaşık 20 kilometre boyunca saatte ortalama 275 kilometre hızla gittiğini ifade ettiler.
--spoiler--

kaynak :AA
deneme sürüşlerinde 303 km'ye ulaşılmıştır. testsürüşlerinin 2008 şubat ayında tamamlanması beklenmektedir. deneme seferleri ise ekim ayıda başlanacaktır. ankara-konya arası 10 saat 30 dakikadan 1 saat 15 dakikaya, istanbul- konya arası ise 12 saat 25 dakikadan, 3 saat 30 dakikaya inecek.
türkiyedeki ölümle sonuclanan kaza hızlandırılmış tren kazasıdır ki bu olayla uzaktan ve yakından hiç bir alakası yoktur. öncelikle bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlar hızlı trenlerin ne olduğunu öğrensinler. her ne kadar hızlı tren çok güvenli bir toplu taşıma yöntemi olsa da bu aletleri insanlar yaptığından ve kullandığından kaza riski 0 değildir. örneğin almanya'da da raydan çıkan bir hızlı tren beton göprüye çarpmış ve onlarca kişi ölmüştür. ancak ne olursa olsun hergün trafikte ölen insanlarla tren kazalarında ölen insanların sayısı kıyas bile kabul etmez.
tam bir türk işidir efendim. fatih terim motivasyonuyla sahaya çıkan türk futbolcular gibidir kendisi:

'nerde japon treni he nerde 200 km. hız? istediğin zaman hepsinden hızlı olabilirsin. allah yardımcın olsun!' diyerekten trene gaz verilir. sanılanın aksine bu trenler yüksek motivasyonla çalışmaktadır efendim, kendilerinde olan güçten fazlası beklenmektedir kendilerinden. evet her an pes edebilirler. lifleri atabilir.

(bkz: motive edilmiş tren)
ben sana söyledim: hepten ölürüm ben
inan dönüşü yok, bu hız seferi.
bak bu tren devrilir,
bağırır bu raylar o sahte,o kart düzene ...

sözlerini akla getiren araç...

(bkz: sakin - denek hayatım)
istanbul-eskişehir arası gerçekten hızlıdır. saat 00.00'da trene bindim ve tam 4 saatte eskişehir garına vardım. inanılmaz dakik aynı zamanda.
ilk kez japonya'da 10 temmuz 1973'te kullanıma girmiş olan ve amerikanca adı tilting train olan zımbırtı. bunu 33 yıl sonra gündemine alan ve beceremeyip onlarca insanı öldüren kurumun adı da tcdd.

olayı şudur efendim: raylar, dönüşlerde oluşacak merkezkaç kuvvetinin etkisini hafifletmek için, virajlarda yana eğimlidir. trenlerde de buna uygun süspansiyon benzeri bir sistem vardır ki yana eğilen tren devrilmesin ya da raydan çıkmasın.

bu aletlerin kullanıma başlanma nedeni dönemin çağdaş demiryolu raylarında daha hızlı gidebilmektir. tabiî ki günümüzde çağ dışı kalmışlardır ve yalnızca yüksek hızlı trenleri kaldırmayacak kadar az yolcu olan hatlarda kullanılmaktadırlar. bu tür trenlerde genelde bilgisayar kontrollü eğilme mekanizması* kullanılmaktadır.

tcdd'nin rayları ve trenleri 1973 için bile çağ dışı olduğundan aşırı yüklemeyle hızlı gitmesi beklenen trenler teker teker devrilmişlerdir.

el oğlu neredeyse 10 yıldır manyetik trenleri deniyor; biz hâlâ hızlandırılmış tren..!

ekleme: aha bu da görsel;
görsel