bugün

(bkz: biz şimdi buraya çıktıkda çıkmadıkmı dedik)
ülke için yararlı tek bir projesi olmayıp sadece kaos için çalışan kemal beyin eskiden olduğu gibi yine geri vitese geçmiştir.
adam durmadan çark ediyor durduramıyoruz. üzücü bi durum şahsı adına. önce deyip sonra demedim demek pek etik olmasa gerek.
bu siyaset, çok komik.
'sağlıklı çalışan demokrasilerde, bu kadar can kaybının verildiği bir yerde iktidarlar istifa seçeneğini de düşünürler' dedim'' çark mı oluyor? çark ay başı ne nato harekatı deyip ardından nato hava harekatına komuta üssü olmaktır. çark libyalılara kurşun sıkmayacağız deyip kara harekatı içinde üs olmaktır.
(bkz: ben demedim o dedi)
yok olmasın onlar ki incirlik üssünden kalkan filistini vuran uçakların hesabı sorulsun.
"tamam ke-mal öyle ama sizin başbakanınız da bööle" diyerek savunmaya çalışan ibişlerin bulunduğu adamın son tangosu. ehehe şaka gibi la adam.
http://www.youtube.com/watch?v=xzv_xnozeno al burada da videosu iftiracı. sen yalamaya devam et.
Aynı kılıçdaroğlu, çözüm getirin destekleyelim de demektedir. Ulan sen çözüm bulsana! Baktın ak parti çözüm bulamıyor sen bul. Bul götür yaptır. Bu partilerin hepsi adi. Hepsi. Onu demedım bunu demedım bu konuyu arkadaşlar araştırıyorlar demekten başka fonksiyonu yok bu adamın. Onu demedım şunu dedim diyerek dansözlükte doktora yapmaktır.
bir ileri iki geri mantığında olan insan. bir insan hiç mi lafının arkasında durmaz.
(bkz: kemal kılıdaroğlu ile çarkıfelek)
haberi açıp okuyun be ahmaklar! kulaktan dolma bilgilerle entry giren gerizekalılar, koyunlar! ben anlamadım ülkede bu kadar sürüye yetecek kadar bu kadar otlak olduğunu, ama gün geçmiyor ki öğreniyorsun! bak adam ne demiş o günkü basın toplantısında(he sen sikimtonik bilgilerle dolu olduğun için kabul etmeyeceksin o ayrı, hatta basın toplantısından bile haberin yok):
--spoiler--
'Sağlıklı çalışan demokrasilerde, bu kadar can kaybının verildiği bir yerde iktidarlar istifa seçeneğini de düşünürler'
--spoiler--

tamam ya sen yandaşlık vazifeni yerine getir, niye kızdıysam artık.
hükümet istifa etsin dememiştir ki dese ne olur? Kılıçdaroğlu hükümetin ruh halini anlatmıştır. kendilerini hiç birşeyin sorumlusu görmeyen bir iktidar. asla hata yapmazlar.
kılıçdaroğlu'nun özür dilemesini beklemişler herhalde.

(bkz: hem önden hem arkadan sikmek)
GUN BiRLiK GUNUDUR, hükümetiyle muhalefetıyle her kesimiyle topyekün olma gunudur.
başkada birşey demiyoruz...
bu ülkede gerek hükümet gerekse muhalefet yöneticilerinin çark edişlerinin her daim olduğunu bildiğimizden şaşırtmayan durumdur. kılıçdaroğlu çok ama çok acemi bir siyasetçi ve onun geri dönüşlerinin bununla ilgili olduğunu düşünüyorum. erdoğan ise asabi bir siyasetçi, patadan attığı birşeyi sonradan yutabilmekte *, bahçeli'nin çark etmesi yoktur fakat onunda zaten birkaç kelime haricinde konuştuğu yoktur.
yalandaroğlu ifadesidir.

tıynetini belli etmiş istemiş sadece. şaşırılmaması gerekiyor. her zamanki kemal.
oy kullanmayı unutan kemal kılıçdaroğlu'nun verdiği demeçleri unutması durumu. biri balık yağı içirmeli bu vatandaşımıza. evet.
aklımıza mehmet ali birand'ın programında başkanlık sistemi kalbimde yatandır dedikten sonra.

yooyoyoyo hayır ben öyle bişe demedim tarzı kıvvvrrraaaaak hareketlerle çark eden başbakanınızı getirir.
zorunuza gitmesin görüntüleri var beyler afedersiniz de sikerlerrrr.
-hükümet istifa etsin demedim.
+istifayı da düşünmelidir dedin.
-aynı şey değil.
+oldu o zaman.

bu sadece kılıçdaroğlu'na has bir çark davranışı değil, siyasetçilerimizin genel özelliklerinden biridir omurgasızlık.
japonyada deperm oldu, tsunami oldu, nükleer sızıntı oldu, muhalefet çıktı "devletimiz güçlüdür, daha iyisini yapabiliriz, yaralarınız sarılacak" dedi

eğer o olay bizim ülkemizde olsaydı ve kılıçdaroğlu olsaydı o konuşmayı yapan ne derdi sizce?

yani hükümeti ve yapılanları karalamak, hükümeti alaşağı etmek isteyenlerin bu son azgınlıklarından faydalanıp, hükümeti zayıflatmak için elinden geleni yapanları,
sadece şehit haberi gelince, eleştirecek, konuşacak birşeyi olanları,
nefret ettikleri hükümetten, aslında neden nefret ettiklerini dahi bilmeden ezbere nefret edenleri, kınıyorum.
kılıçdaroğlu nu hergün biraz daha gözümden düşüren olaylar silsilesi. chp böyle devam eder ise, bir sonraki seçime ülkenin tamamını akp alır..
(bkz: liboş kaypaklık)
halka duyduğu saygıyı gösteririr işte bu. halkı hala gerizekalı zannetmektedir bu tür sol taraflı görüşler. kimse salak değil kardeşim ! herkesin kulaklarıda iyi işitiyor ! dansöz olma kemal !