bugün

kişisel bir tercihtir saygı duyulması gerekir.
durun la hemen atlamayın troll la bu diye. amaç bu değil sadece merak. malum son zamanlarda facebook soru çılgınlığı başlamış durumda.
lise kokusu olan bir soru dikkatimi çekti.

geçmişe gitme imkanınız olsa kiminle tanışmak isterdiniz ?

mustafa kemal atatürk 25.503 oy
hz muhammed 30.138 oy

hz. muhammed dururken bi "müslüman" neden atatürk'ü tercih eder ki.
arkadaş bende bi yobazlık mı var yoksa? eyvah.
(bkz: anneni mi daha çok seviyorsun babanı mı)
Atatürk varken gerisine ne hacet. üstelik kıyaslama yapabilmek için iki tarafın eşit olması gerekir ki Atatürke eşdeğer birini göremiyorum.
mümkünse ikincisi lütfen.
muhammed ile hangi dilde anlaşabileceğimizi düşündürmektedir. kendisinin arapcadan başka bir dil bilmediğine eminim. bende de o yok.
dil sorununun olmayacağı karşılaşmadır. şahsi görüşüm hz. muhammed den yanadır.
istesen de tanışamazsın zaten. en azından bu hayatta.
hz. muhammed (s.a.v) veya atatürk ile tanışmak istemek sorun değil-olabilir. hatta bu insan, hz. muhammed (s.a.v) ile zemzem, atatürk ile rakı bile içmek isteyebilir.

şahsen bendeniz böyle bir istem-hayal kuramam. bu insanlar ile tanışacak ne yaptım ki?
kendi nefsime-egolarıma sahip olabildim mi?
insanlar için ne yararım oldu?
bu insanlar gibi, ne fedakarlıkta bulundum?

onları lekelemek istemem.
(bkz: ülkemizi böyle bölmeyi amaçlayan zavallı zihniyet)
(bkz: denize kim düşse kurtarırsın)
çoluk çocuk muhabbetine kurban gitmektir.

"geçmişe gitmek şansınız olsa, elinizde de mor bir dildo olsa, hatta gökyüzü o gün için koyu yeşil olsa, kimnle tanışmak isterdööön" tarzı bir soruya cevap vermekle kalmayıp, bir de kavgasını yapmaktır.

(bkz: bsgçk)
fiyasko.
(bkz: çarpılmak)
(bkz: keşke ikisiyle de tanışabilsek)
(bkz: denize düşen muhammed e kurbağalama öğretmek)
(bkz: denize düşen atatürk e kendin çıksana lan demek)

edit: atatürk'ü severim, ama kendi çıkabilir.
muhammed'i sevmem, ama öğretilebilir.
talihsiz kıyaslama bu kıyaslama kişileri hem atatürk'den hemde peygamberden soğutur,ha bana sorulursa kim diye tanrı derdim , olayın kökü çözülsün bi, nedir ne değildir.ne için yaratmış bizi.
bizleri bir sorunsala sürükler. peygambere "merhaba, tanıştığıma memnun oldum" dedikten sonra, "keşke uhud savaşı'nda şöyle yapsaydın" diyemezsiniz olm akıllı olun. atatürk'le tanışsanız; "atam keşke demokrasi diye bir kavramı karıştırmasaydın işin içine. bizim eşekler anlamadı olayı" diyebilirsiniz. belki bir şeyler değişir, kim bilir...
(bkz: bırakın konuşsun)
kişinin hayat görüşüne kalmış birşeydir. müslüman olmayan birine zorla müslüman olacaksın diyemezsin. zaten yoksa allah*seçme özgürlüğü vermezdi. atatürk ü sevmeyen birine de zorla atatürk ü sev, onla tanış diyemezsin. kısaca kişinin tercihine kalmıştır. iki durumda da kişi haksızdır denilemez.
troll kokan başlıktır.

hz. muhammed islamiyetin, atatürk ise türkiye nin başına gelebilecek en güzel şeydir. gel gelelim, ikiside bu dünya ile olan bağlarını koparmış, inanana göre, en güzel ödül olan cennet ile mükafatlandırılmıştır, inanmayana göre ise toprak olmuş gitmiştir.

ben inançlı biri olarak hz. muhammed e, türk olduğum ve bunu göğsümü gere gere söyleyebildiğim için ise atatürk e teşekkürü bir borç bilirim.

sözlükte ki karşılaştırmalarına gelecek olursak, kesinlikle ikisininde yaşadığı zaman, mekan, şartlar bambaşkaydı ve ikiside imkansız görünen şeyleri başardı.

ateist ve türk yahut müslüman ve osmanlıcı olana ise tek bir sözüm vardır. bu ise, en azından saygı duy ve olur olmaz saçmalıklarla bu iki şahsiyete bok atmaya çalışma.

saygılar.
salaklık denilecek kadar saygızlık içeren bi başlık.
ikisi de fani dünyada mümkün olmadığı için boş bir taleptir. sınıflandırmada, ayrıştırmada o kadar ileri gittiniz ki artık olmayan durumların üzerinden hareket ediyorsunuz. ne diyeyim, bölmeye bu kadar meraklı olmanıza şaşırıyorum. ve biliyor musunuz? sadece şaşırmıyorum, üstelik iğreniyorum da. tiksiniyorum, boğuyorsunuz.
daha iyisi için: ikisiyle de tanışamayacak olmak.
sayıssal çoğunluğa bakacaksak isa ile tanışmak daha mantıklı olacaktır.
Her iki seçenekte imkansızdır .Tartışmak boşunadır.