bugün

çeçenistan'a bağışlanmış saç telidir.

niye bu kadar abartıyorsunuz lan? bildiğin saç teli,hayır yani konu muhammed değil,saç teli.
şimdi almanya çıkıp marx'ın saç telini bağışlasa aynı tepkiyi vereceğim saç teli.
bak yine söylüyorum,saç teli!
tamam şimdi sakinim.
ilk başta düşününce saçma geldi ama tekrar tekrar düşününce bir anlam verebildim. şöyle ki;

olayı şöyle düşünmemek lazım. "saç mı ya kıl olum kıl ya ne saçma ne kadar kwfwhf ne lefjıeıf ne pjfopejfa..." gibi yorumlamaktansa, sevdiğin insanın saçı gibi yorumlanabilir. sonuçta bu bir peygamber ve milyon insanın sevgisine sahip bir zat. senin baktığın yada sevdiğin gibi sevmiyor o insanlar peygamberi. aşkla seviyor, sözlerini duyunca, hayatını dinleyince ağlıyor.

sevgilinin saçına hayranken, şiirler, şarkılar yazılırken, peygamberin saçına olan sevgiyi saçma bulmamak lazım. sadece sevgili de değil, anne, baba, arkadaş sevgisi gibi. bunu bir karşılaştırma olarak yapmıyorum tabi ki, ama hissedilen sevgiyi anlamak adına... o saçı görünce, senin hissetmediğin duyguyu hissediyor insanlar. mutlu oluyorlar. eğer sen o duyguyu anlamıyorsan dalga geçme.

sonuçta sevilen insandan bir parçadır saç. basitleştirmemek lazım.
--spoiler--
istanbul Müftülüğü tarafından kentin muhtelif camilerinde sergilenen Sakal-ı Şerif'lerden birinin, Çeçenistan'dan gelen talep üzerine, bir görevliyle birlikte bir haftalığına Grozni şehrinde bulunan Kadirov Camisi'ne gönderildiği belirtildi.

Bir haber ajansınca servis edilen, 'Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Hz. Muhammed'in 3 saç telini Çeçenistan'a bağışladığı' iddiası, Başbakanlığa yakın kaynaklarca doğrulanmadı.

istanbul Müftülüğü tarafından kentin muhtelif camilerinde sergilenen Sakal-ı Şerif'lerden birinin, Çeçenistan'dan gelen talep üzerine, bir görevliyle birlikte bir haftalığına Grozni şehrindeki Kadirov Camisi'ne gönderildiği, kutsal emanetin bir hafta sonra tekrar Türkiye'ye getirileceği bildirildi.
--spoiler--
güncel Önemli Başlıklar