bugün

resmi olsaydı tayyip photoshop la kendini resme kopyalatır propoganda yapardı. zaten arkasında düşünmeden inanan cemaati var, 2 çuvak kömür yerine imzalar verirdi bu fotoları seçmenlerine.
merak ediyorum bu olaya tepki veren cemaati müslimin ataları olan o cemaatin elinde kamaralı telefonlar, digital fotoğraf makineleri gibi imkanlar olmuş olsa idi, peygamberle yan yana çekilmiş kaç kişinin facebook profil resmi olurdu.
bahsi geçen resimler ne gerçektir ne gerçekçidir.
(bkz: islam dininin canlı figürlerine karşı olması)
yasak olmasının sebebinin, 1400 yıl sonra sokakta dolaşırken görüldüğünde tanınmak istememesi olabilir.
http://www.youtube.com/watch?v=RTcyRyJEFPo

http://www.youtube.com/wa...0ofEQ&feature=related
tepki konulan konu hz. muhammed in resimlerinin yayınlanması değil, aralarında hiçbir benzerlik bulunmayan bu resimlerin bir illustrasyondan fazla birşey olmadığı gerçeğinin kabul edilmemesidir.
bire bir aynı olan resimlerin çizilmesi zaten mümkün değildir. hz. muhammed kendisi istememiştir, ve islamiyet zaten genel olarak canlı figürlerine de karşıdır. çiçek hariç.
neyse efendim, gelelim sadede. aynı dine inanmayan insan neden bu dinin yasakladığı şeyi yapmasın ki? şafi mezhebinde bir erkek bir kadına dokunursa(tokalaşmak dahildir) abdesti bozulur gidip tazeler. şimdi adamın inancı ya bu, sen gidip karşısında tokalaşırsan bi kadınla, ya da bir kadın bilmediği için elini uzatırsa bu adama saygısızlık mı yapmış olur?
yaşayan yaşasın inancını yaşamayana karışmasın artık. bir de ortak bir inancı paylaşmadığın adamın yaptığı hareketi nası saygısızlık ilan edersin? kutsal damacana senin ülkende vizyona girdi.
bizzat hz. peygamber tarafından yasak edilmiş resimlerdir.

olur da bir gün benim ümmetim allah'a tapmayı bırakır da benim suretime tapar, eski cahiiliyye adetlerine geri döner korkusuyla böyle bir tasarrufta bulunmuştur.

hz. atatürk'ün büstleriyle donanmış memleketimde bir de hz. muhammed büstleri bulunmasını bu ülke kaldıramazdı. hayır hangisine tapınacaz, karar veremezdik.

doğu insanının genlerinde var bu.
şakası olmayan mevzu. allah muhafaza dediğimiz konu.

karşı taraf ne kadar da vurdumduymaz olsa da iyi niyetli arkadaşların bu cahil insanları uyarmaktan asla vazgeçmeyeceği hassas bir konu.
(bkz: bir şeye de saygılı olun)
(bkz: dinle ilgili bir şeyi de eleştirmeyin)
herkes bilir ki hz muhammed'in kendisi herhangi bir şekilde kendi görüntüsünün ilerki nesillere aktarılmasını istememiştir.
saygı duyup çenemizi kapatmak varken ne diye üstüne üstüne gidip yok niye resimleri göstermeyelim, resimleri göstermek neden saygısızlık olsun ki falan diye tartışmaya gerek yok.
istememiştir, inananların içinde herkes buna saygı duymak zorundadır..
(bkz: 571 yılında icat edilen fotoğraf makinesi)
her dönem mevcut olmuş resimlerdir: http://www.gizlibelge.com/hzmuhammed.html
minyatürlerde klasik çekik gözlü ince yüzlü ve vücutlu bir insan çizilirken, türklerin çizdiği esmer sakallı adam daha çok kurnaz bir tüccara benziyor *. en son da gösterilen kişi ise kumral bir erkek, ve kiliselerin tavanlarına çizilen havari figürlerine bir hayli benzemekte. her biri türünün örneği eserler, başarılı da olabilirler kendi çaplarında. ama resimlerin hiçbir ortak noktası yok sakal dışında. bilmem başka söze gerek var mı?
south park ın hz isa,buda vs. ile bir bölümünde çizgi olarak oynatılmışlığı da olan resimlerdir.Fena bölüm değildi.*
güncel Önemli Başlıklar