bugün

hz. muhammed rivayete göre değil gerçekten bütün alimlerin ve herkesinde bildiği gibi hz. ayşe ile 6 yaşında evlenmiş 9 yaşında ise kocası olmuştur. bazı alimler o zamanın 9 yaşının şimdinin 15 yaşıyla denk düştüğü gibi saçma sapan sözler söylerler, ama gerçek şudurki 9 yaşında bir kız çocuğu oyuncaklarl ile oynaması gerekirken neden kendi dedesi yaşında bir adamla evlendirilir...

not:15 yaş sanki çok uygunmuş gibi...
--spoiler--
Düpedüz çocuk tecavüzüne, pedofiliye mazeret üretmek için “Hz. Peygamber, karısı Ayşe’yle 9 yaşında evlendi” rivayetini bile ortaya atmak utanmazlık değilse nedir?

O kadar utanmazlık ki bu hatırlatmayı (!) yapanlar sanki iddiaları Kur’an’da yazıyormuş gibi de kendilerinden eminler.

Oysa koca bir ‘YALAN’dır bu... Peygamber’in yaşamını anlatan kitaplarda, sağlam kaynaklarda da yalan olduğu açıkça görülür. Bunu biliyorum ama yine de en güvendiğim din bilimcilerden birine; Prof. Dr. Şaban Ali Düzgün’e sordum. işte gönderdiği bilgiler...

“50 yaşındayken karısı Hz. Hatice’yi kaybeden Peygamber arkadaşı Hz. Ebubekir’in kızı Hz. Ayşe’yi istetmiş.

Hz. Peygamber’in bu isteği vahyin başlangıcından 10 yıl sonradır. Hz. Ayşe vahiy başlangıcından 5-6 yıl önce doğmuştur. Dolayısıyla Hz. Ayşe’nin evlendiği yaşın 17-18 olduğu ortaya çıkar.

Bu konu daha detaylı bir şekilde Mevlana Şibli’nin “Asr-ı Saadet” kitabında geçer. (ist. 1928. 2/997)”

Hz. Ayşe’nin evlendiği zaman yaşının büyük olduğu ablası Esma’nın biyografisinden de anlaşılır. Eski biyografi kitapları Esma’dan bahsederken:

“Esma 100 yaşındayken, hicretin 73. yılında vefat etmiştir. Hicret vaktinde 27 yaşındaydı. Hz. Ayşe ablasından 10 yaş küçük olduğuna göre onun da hicrette tam 17 yaşında olması icab eder. Ayrıca Hz. Ayşe, Hz. Peygamber’den önce Cübeyr’le nişanlanmıştı. Demek evlenecek çağda bir kızdı. (Hatemül Enbiya Hz. Muhammed ve hayatı, Ali Hikmet Berki, Osman Keskinoğlu, s. 210)”

Artık küçük yaşta çocuklara taciz ve tecavüz sapıklığını “Hz. Peygamber’in evliliği” üzerinden anlaşılır kılmaya çalışanlar sesini kessin.

Utanmıyorlarsa, günahtan da mı korkmuyorlar yahu!
--spoiler--

sanki biz gerçeği bilmiyoruz kendiside diyor ''bunu bilmiyorum ama'' hz. muhammed 6 yaşında evlenmiştir hazreti ayşe ile bunu herkes bilir durumu meşrulaştırmaya çalışanlar biraz gerçekleri görün. birde bu yazıyı yazan karı, ''kuran da yazmıyor'' gibisinden birşey diyor her halde gerzek kuran da yazmaz kuran hz. muhammed in hayatını anlatmıyorki.
gerçekler olarak nitelediklerinin kaynağını gösteremeyenlerin kenyalı müslümanlarla 1917 defa halvet olmasını diliyor, zavallılığın dikkat cekmek için yeterli bir kriter olmadığını hatırlatıyorum.
cahillikte ve iftirada sınır tanımayan hede. yok yok 6 aylıkmış. dur daha iyisini buldum. daha doğmamışmış.
Muhammed El-Buhari'nin Sahih-i Buhari'ye aktardığına göre şöyleymiş.*
''Peygamber benimle 6 (yaşında) bir kızken nişanlandı. Medine'ye gittik ve Beni-el-Haris bin Hazrec'in evinde kaldık. Sonra hastalandım ve saçlarım döküldü. Daha sonra saçlarım (yeniden) büyüdü ve annem, Um Ruman, salıncakta kız arkadaşlarımla oynarken yanıma geldi. Beni çağırdı, yanına gittim, bana ne yapacağını bilmiyordum. Elimden yakaladı ve beni kapıda bekletti. Soluğum kesilmişti, nefesim yerine geldiğinde, biraz su aldı ve yüzümle başımı bu su ile ovdu. Daha sonra beni eve aldı. Evde Ensari bir kadın gördüm ve kadın şöyle dedi, "Hayırlı olsun, Allah selamet versin, iyi şanslar." Daha sonra beni onlara emanet etti ve onlar beni (evlilik için) hazırladılar. Hiç beklemezken sabah Allah'ın Elçisi bana geldi ve annem beni ona teslim etti, o esnada 9 yaşında bir kızdım''Aişe
hüseyin üzmezgillerin en büyük istismar malzemelerindendir.
peygambere yapılan en büyük iftiralardan biridir.

aklı başında kaç adam kaç kere elli kere anlattı be kardeşim. sakız gibi uzattıkça uzatıyorsunuz.
olay iftiradan başka birşey değil.

yaşar nuri hocanın konuyla ilgili son sözü söylediğini ve olayı kapattığını daha önce söylemiştik.
kıçınızı kaldırın biraz da araştırın, sırf iş olsun diye abuk sabuk saçmalıklarla büyük bir insanı karalamaya kalkmayın.
çok ilginçtir, bu regl döneminden sonra yaşı sayılıyormuş söylemi sadece türklerde olan bir söylem . sudan'da 10, suudi arabistan'da 12, iran'da da 14 yaşındaki kız çocukları evlenebiliyor.

sizin bu mantığınıza göre hz muhammed'de hz. hatice ile 49 yaşında evlenmiştir. hayır sadece hz. ayşe için mi geçerli bu söylem.

rivayetlere göre hz. ayşe ekmek falan yaparken uyuyakalıyormuş. 18 yaşındaki biri böyle bir hareket yapar mı?
http://img42.imageshack.us/img42/922/afkan1.png

hoş bir görüntü değil, bunu hoş karşılayan insan da hoş bir insan değildir, ki bu kişi benim peygamberim de değildir.
kesinlikle gerçek olmayan eylem.

ben olduğunu savunmadığım için ispatlamakla yükümlü olmamama rağmen size bir sürü kaynak getirebilirim.
ama buna gerek olmadığını düşünüyorum. çünkü gerek yok.

sıra sizde.
siz bu yalana inanıyor ve bunu savunuyorsunuz.

o halde ispatlamak sorumluluğunuz var.
siktirboktan amcık amcık kaynaklar yerine varsa ispatınız getirin.

yoksa gölge etmeyin.
(bkz: yalan başlıklar)*
bu idda ilk önce 13 yaşı ile başladı. daha sonra hz. ayşe'nin yaşı 9'a düştü şimdi ise 6'ya. Yani çamur atacaksınız bari azıcık tutarlı atın.

Hz. ayşe'nin, buhari'ye bahsettiği 9.yılımda evlendim sözü 9 yaşında evlendiği anlamını taşımamaktadır. Dönemin arap geleneklerine göre kızların yaşı regl döneminden itibaren sayılmaktadır ki hz. muhammed evlenirken o dönemler hiç kimsenin alışık olumadığı bir yöntem ile hz. ayşe'nin rızasını almıştır. Eğer bir kadın doğar doğmaz regl olmuyorsa hz. ayşe evlediği zaman en az 18 yaşındadır.

sahih-i buhari'de aktarılan başka bir bilgiye göre;

kendisinden 10 yaş büyük kız kardeşi esma hicretin 73.yılında 100 yaşında vefat etmiştir. Buna göre esma hicret dönemi 27 yaşındadır. Hz.aişe kendisinden 10 yaş küçük olması göze alınınca hicret dönemi yaşı 17'dir ki hz.Aişe hicretten 2 ile 3 yıl sonra evlenmiştir.

Ayrıca hz. muhammet ile evlenmeden önce 2 yıl cübeyr isimli biri ile nişanlı kalmıştır.

Çamur atmadan evvel araştıralım.
20. yaşında iken 40 yaşında biri ile de evlenmişti o zat. olayları köşesinden kırparak anlayamazsınız. her olay içinde bulunduğu şartlar içinde değerlendirilir. peygamber niçin çok kadınla evlenmiştir bir cevap için link koyuyorum. iyi yazmışlar.

6 yaş mevzuusu ise tam bir yalandır. bazı kaynaklar 9, 10 der, bazıları 18, 20.

araştırmak güzeldir.sadece tıkla
(bkz: temcit pilavı)
bilgi sahibi olmadan açılan başlıklara bir başka örnektir.yüz kere gerekli açıklamayı yaptık ama birileri canı sıkıldıkça sataşacak yer bulamayınca aynı konuları farklı kelimelerle gündeme getiriyor.artık bir izaha lüzüm görmüyoruz.
kısacası;isterseniz hubel e iman etmeye devam edin bunun dışında islma dinine tıpkı dğer dinlere gösterdiğiniz kadar saygı gösterin edepsizleşmeyin yeter. *
yapmışsa da kesin bir nedeni olan davranıştır. * *
iğrenç iftiradır.

50 yaşına kadar sadece kendinden 15 yaş büyük hatice ile evli kalmıştır. geri kalan evlilikler formalitedir.
yalan başlıktır.19-20 yaşlarında evlenmesiyle bilinir.
anlatım bozukluğu içeren bir cümledir. söz konusu cümleden, hz muhammed'in mi yoksa hz ayşe'nin mi 6 yaşında evlendiği anlaşılamamaktadır.
bazı düz zihinlerin madem yaşları ergenlikten sonra sayılıyordu o zaman hz.hatice kaç yaşında oluyor gibi söylemleri ile ortaya çıkan cahillikleri insanı şaşırtmaktadır.

Sevgili düz zihinli arkadaşlar hz. hatice zengin ve soylu bir aileye sahipti. bu sebepten doğum tarihi gibi kişisel ve ailevi bilgileri tam olarak bilinmektedir. Fakat hz. aişe için böyle bir durum söz konusu değildir. Dönemin arap geleneklerine göre ise kadınların yaşı bu şekilde akılda tutulurmuş. Beyninize ulaşması dileğiyle.
--spoiler--
Bu başlığı görünce hemen terbiyesiz bilmemne dediğinizi duyar gibiyim. Ama ben Kuran ın Türkçe tercümesinden üç kelimeyi yazdım sadece;

Vakia/56/35-8. Biz ceylan gözlüleri, defterleri sağdan verilenler için yeniden yaratmışızdır; onları bakire, eşlerine düşkün ve hepsini bir yaşta kılmışızdır. *

Duhan/44/54. Bu böyledir; onları iri siyah gözlü hurilerle eşlendiririz.

Rahman/55/56. Orada, bakışlarını yalnız eşlerine çevirmiş, daha önce ne insan ve ne de cinlerin dokunmuş olduğu eşler vardır.

Nebe 33. Gögüsleri tomurcuk gibi kabarmış yaşıt kızlar,

Tomurcuk kelimesinin anlamına bakmamız gerekir.hangi oluşumlar için tomurcuk kelimesi kullanılıyor?

1 . Bir bitkinin üzerinde bulunan ve ileride sap, çiçek veya yaprak verecek olan filiz.
2 . Çiçek açacak gonca

Buradan anlayacağımız üzerine Hurilerin yaşları Arapların çok sevdiği bizim sübyan tabir(aynı zamanda bu yaştakilerle cinsel ilişki suçtur, ahlaksızlıktır) ettiğimiz yeni ergenliğe girmiş kız çocuğun yaşıdır
--spoiler--
Küçük bir kızın göğüslerinin çıkması yakşalık 11 yaşına tekavül ediyor. Bu da aişe'nin 9 yaşında evlenmesinin o dönem için hiç de mantıksız olmadığını gösteriyor. Fakat dönemler kendi sosyal ve kültürel durumlarına göre yorumlanır gibi bir saçmalığa kalkışmayacağım. En azından bu durum için; çünkü islam denilen inanç sistemi, evrensel, gelmiş ve geçmiş tüm zamanların ahlaki kurallarını belirleyen ve ilelebet devam edecek ahlakı getirecek olandır. En azından islami dudakların söylemleri bunlardır. O halde islam, dönemine göre yargılanacak bir şey değildir.
aptalca bir iddiadır.Peygamber efendimize iftira atmanın vebalı çok büyüktür,yapmamak gerekir.

not:Kemalistim. başka taraflara çekmeyin mevzuyu.
(bkz: peygambere dil uzatacak kadar cahil olmak)
(bkz: zihin fukara olunca fikirlerin ukala olması)
(bkz: namazla işi yok kulağı ezanda).
9 yaşında, daha da sapıklaşarak 6 yaşında kız çocuğuna tecavüz edebilmek için peygamberimizi kullanmak, ona ifttira atmaktır. uydurma menkıbelerle, rivayetlerle, hadislerle kendine pay çıkarmaktır. ötesi yoktur...
güncel Önemli Başlıklar