bugün

hz muhammed yaşamamış olsaydı ne islam var olurdu, ne de her hangi bir islam devleti. bu durumda hz. muhammed vardır. eğer müslüman değilseniz bile ki ben müslümanım saygı duyun çünkü hz. muhammed gerek ahlakı olsun, gerek askeri zekası olsun (uhud, bedir, vs biliyorsunuz zaten ne kadar zekice yazılmış taktikler olduğunu) gerçekten saygı duyulması gerken bir insan.
Varaka bin Nevfel gerçeği vardır, araştırırsanız çok ilginç şeyler ortaya çıkıyor ben bu şahsın yaşadığını düşünüyorum ama vahiy adına herşeyi yapanın Varaka olduğu kanatindeyim.
--spoiler--
ateistlerin biraz kafası karışık.
ilk kuranı muhammed yazmıştı şimdi aslında muhammed diye biri yok diyorlar.
--spoiler--

ateistlerin kafası karışık değil. bizim savunduğumuz şey kuranın tanrı değil insanlar tarafından yazılmış olması. bu kişi Muhammed olur mahmut olur fark etmez.
Hollandalılar çiziyor da bizim basın mozaikle kapatıyor.
Muz kafasina vurmuş gene bunlarin.
yaşamış. asıl soru bu değil. peygamber olduğunu söylüyor.
ateistlerin biraz kafası karışık.
ilk kuranı muhammed yazmıştı şimdi aslında muhammed diye biri yok diyorlar *
kafalar baya karışık.
Bütün hayatının yalan olduğunu kabullenemeyen insanların karşı çıktığı görüştür.
Sasani ve Bizans kaynaklarında bile adı geçen bir adamdan söz ediyoruz.
Diğer devletlerin başkanlarina tehdit dolu mektuplar yazdığı da bilinir.
Edit: başkan ne amq. Beynimi siktiler.
böyle bir durumun ihtimali vardır evet. 1400 yıl önceden bahsediyoruz sonuçta
(bkz: bir ateist in günlüğü)
inkar edenlere dünya hayatı çekici kılındı (süslendi). Onlar, iman edenlerden kimileriyle alay ederler. Oysa korkup sakınanlar, kıyamet günü onların üstündedir. Allah, dilediğine hesapsız rızık verir. bakara-212

Muhakkak ki alay edenlere karşı biz sana yeteriz. hicr-95
hayatımdan çaldığın 10 dakikayı geri istiyorum, okumamanız tavsiye edilir misyoner aklıyla yazılmış ve muhtemelen ateistlerin kendi forumlarından birinden çalınmış yazıdır.
beyin süzgeci olmayan yazar söylemi. hakim olmadığının bir konu üzerine sayfalarca tutacak entry girmeye çalışmışsın belli.
ben sana yazar olamazsın demedim, adam olamazsın dedim.
çıkarıp çıkarıp getiriyorsunuz eski şeyleri. Bırakın efenim dursun sandığında.
inanmayan yapsın zaman makinesini gidip baksın. Güneş balçıkla sıvanmaz sonuçta.
ya nasıl insanlarsınız ben anlamıyorum ateist olduğunuzu yada başka bi dine bağlı olduğunuzu düşünerekten konuşacağım ben senin inandığın her kanıtı çürütmüşüm kuran aracalığıyla din alimleri aracalığıyla ama sen bugün kalkıp benim peygamberime dinime inancıma laf atıyorsun darwine artık kime inanıyorsan inan sonuçta kıyamette her koyun kendi bacağından asılacak ne yaparsanız yapın ne derseniz deyin ama hadi dediklerinizin hepsi yalnışsa o gün ne yapacağınızı düşünün düşünmem diyorsanızda benim dinimle uğraşmayın saygı gösterin susun yoksa senin inandığın sevdiğin herşeyle uğraşırım.
islam'a saldırma gayretiyle ortaya atılmış bir iftira dahadır. gerçek değildir.
bir görüştür fakat bunu ''peki ya varsa'' diye savunan müslüman arkadaşlara gerçekten çok acıyorum. herkesin inancı kendine. hakarete varmayacak ve karşısındakini kırmayacak şekilde fikir belirtmek en doğal hakkımız.
bir görüştür.

atatürk'e, cumhuriyete saydıran aydın(!) fikirli gençler neden bu fikre bu kadar karşı çıkar. hani her şey eleştirilebilirdi?
kurana, dine ve peygambere dil uzatmak, inkar etme gayretine girmek ve bunun için sayfalarca yazı yazmak.. ne desem boş. özet olarak; din yoksa biz ona uyanlar ve ibadet edenler için hiç bir zararımız yok. peki ya varsa..
Andolsun ki, cinlerden ve insanlardan birçoğunu cehennem için yarattık. Onların kalbleri vardır, fakat onunla gerçeği anlamazlar. Gözleri vardır, fakat onlarla görmezler. Kulakları vardır, fakat onlarla işitmezler. işte bunlar hayvanlar gibidirler. Hatta daha da aşağıdırlar. Bunlar da gafillerin ta kendileridir.(Araf 179).
aslında bu konuda yazacak çok şey varda şunu merak ediyorum bu 2-3 yy dediğiniz dönemde kuran yada hadisleri toplatmak kitap haline getirmek kimsenin aklına gelmemiş diyorlarya ulan 1,5 milyar insanın inandığı bir dinin peygamberinin yaşayıp yaşamadığını araştırmak 1400 yıldır bitek senin mi aklına geldi. vay be tarihte çığır açacaksın yürü be oğlum. inanmamak için sarfettiğiniz çabanın yarısını islam tarihini öğrenmek için harcasaydın nelerolurdu neler.
her bir şeyin altında komplo teorisi arayan, kendi inanç ve duygu dünyasına hitap etmeyen her bir tarihsel gerçekliği manüpilasyon olarak gören boş beleş işsiz güçsüz ateist zırvasıdır. böyle iddialarla meydana çıkanlara tez zamanda sigortalı bir iş bulunup bu şekilde memlekete faydalı bir meşgale edinmesi sağlanmalıdır.
bak bak bak, zırvaya bak, o dönemin sermayesi iktidarı üşenmemiş muhammed diye bir kişilik uydurmuşlar, ona bir de kuran diye bir kitap ithaf etmişler. ulan yavşak desem şimdi dızt dızt dızt sözlük formatını ihlal ettiniz yarışmadan elendiniz nidalarını duyacağım biliyorum. ama insanın aklına gelmez mi o dönemde bedevi araplarda iktidar ne arar sermaye ne arar. milattan önce bilmem kaç yıl önce yaşamış eflatuna şöyle değerli bir filozof böyle saygın bir düşünür yağlarını çekerler, dünyayı en çok etkilemiş bir insana uydurma derler. yiyorsa sen de uydur da alnının çatından öpeyim bir.
tek bir şey diyeceğim bir iddia atıyorsun adam gibi araştır öyle at kuranı kerimin kitap haline getirilmesi Ebubekir çoğaltılması ve düzenlenmesi Hz. Osman döneminde olmuştur sen 200-300 yıllık bir süreden bahsetmişsin burada maximum 25 yıllık bir süre var.
"inkar edenlere de ki: Yakında yenilgiye uğratılacaksınız ve toplanıp cehenneme sürüleceksiniz." Ne kötü yataktır o." (Al-i imran Suresi, 12)

"Ve o gün, cehennemi, inkâr edenlere tam bir sunuşla sunmuşuz." (Kehf Suresi, 100)

"inkar edenlere gelince, onlar için de cehennem ateşi vardır. Onlar için ne, karar verilir, ki böylece ölüversinler, ne de kendilerine onun azabından (bir şey) hafifletilir. işte biz, her nankör olanı böyle cezalandırırız." (Fatır Suresi, 36)

"inkâr edenler, cehenneme bölük bölük sevkedildiler. Sonunda oraya geldikleri zaman, kapıları açıldı ve onlara (cehennemin) bekçileri dedi ki: "Size Rabbiniz'in ayetlerini okuyan ve bugünle karşılaşacağınızı (söyleyip) sizi uyaran elçiler gelmedi mi?" Onlar: "Evet." dediler. Ancak azab kelimesi kâfirlerin üzerine hak oldu." (Zümer Suresi, 71)
güncel Önemli Başlıklar