bugün

üzüntü ve stresle daha da artan, yaşama isteği bırakmayan sendrom.
gerçek bir hastalıktır. çaresi de yok gibi.
huzursuz parmak sendromu da var. ama o gerçek değil. biz yeterli sayıya ulaşabilirsek bu sendromun da tıp kitaplarındaki yerini alması için başvuruda bulunacağız.
stres geçince geçer dediler bekliyoruz.
Ereksiyondur. bacak hiperaktiftir huzursuz olunca yerinde duramaz.
Tarifi zor olan, gece olmasında yatmayayım dedirten ara ara o bacakları kesip atma düşüncesi ile seyreden 12 yıldır yaşadığım kabus hastalık ve tedavisi de yok. Denemediğim yöntem ve ilaç kalmadı en son parkinson ilacı verdiler oda işe yaramadı nalet hastalığa.
bacakların içinin gıdıklanması olarak tanımlayabileceğimiz şey.
budur;

http://www.youtube.com/watch?v=XSkWik-yxho
Delireceğim. Biraz daha devam ederse delireceğim. Demir hapını a ve k vitaminini, c vitaminini içtim. Kolonya ile ovdum. Buz torbası koydum yok geçmiyor bu his. Lanet bir hastalık.
millet kanserle cebelleşiyor, bunlar huzursuz bacak sendromundan dert yanıyor. hastalık hastası bir dünyanın en tırt hastalıklarından biridir.
uyutmaz. ya da yalnız uyutur. yorgun düşüp uyuyana kadar ritmik olarak ayak bacak kıpırdatma eylemidir.

="ya ne var gene? çişin geldiyse tuvalete git!"
-"ne oldu yaa?"
="asıl sana ne oldu?"
-"ühüüü uyuyamıyorum iştee"
="öfff salona gidiyom ben salla şimdi bacağını rahat rahat. hasta mıdır nedir?"
çok meret bir hastalıktır bu hbs.

insanı hayattan soğutur. bacağı hareket ettirme ihtiyacı, aynı zamanda kesip atma içgüdüsü. nasıl bir şey lan bu? bazen buna bağlı olarak periyodik hareketlerle ayak hareket ettirilir istemsiz.
sakın bu hastalıkla inatlaşmayın. hbs tutturdu mu o bacak hareket ettirilmelidir. aksi durumda vüvudun istemsiz vaziyette 'kıpraşma' dediğimiz hareketler yapıverir rezil olursunuz falla.
Yaklaşık 10 sene çektiğim hastalık .hiçbirşey faydalı gelmedi ama nihayet yendim bu hastalığı sarı hardal tohumuyla.ayak ağrılarına birebir.
kolda da olan meret.
sol kolumu kökten kesip atasım var.
günde fazladan 1 saat yürümekle yada bacakları 1 saat fazladan çalıştırmakla hafifletilebilecek rahatsızlık.
öyle hafife alınacak bir hastalık değildir ve tedavisi yoktur. raporla alınan bir ilacı vardır ve rahatsızlığı hafifletir. ilaç içilmesi gereken saatten yarım saat geç içilirse bile gece uyunmaz,ancak güneş doğduğunda gözler kapanabilir.ilaç kullanılmadığında ise yatak tekmeleme sesleri üç yan odadan dahi duyulur.
bir uyurken bacağa kramp girmesi değildir.
bir turlu uyuyamamaya sebep olur. asiri yorgunluk, stres ve mineral eksikligi gibi sebeplerden dolayi gorulebilir.
uyku arasinda olunca tekmeyle sakinlestiriliyor yaninda biri varsa karsi tarafa zarar verebiliyor..
uyku esnasında bacaklarda hissedilen karıncalanma,uyuşma, hareket ettirme ihtiyacıdır. insanı delirtendir. yürümeye başlandığında azaldığı görülebilir. uykusuzluğa sebep olur ve gece saatlerinde artış gösterir. ilaç tedavisi gerektirir.
Sanırım ben de olan rahatsızlık. Hani teyzeler sırtlarından gelip, göbekten geçip,en son kafada biten ağrılarını tanımlayamaz ya tam öyle bişey. Tedavisi nasıldır? Hangi doktora gitmek gerek? Sorularının cevaplarını bilenlerin mesaj kutumu doldurmalarını beklerim efem.
Özellikle akşam saatlerinde çıldırtan nörolojik hastalık. Bazı türlerine ilaç da kar etmez.
ilaç ile tedavisi mümkün değildir. Sarı hardal tohumu tüketerek etkisi azaltılır. Gece uyutmuyorsa pasiflora içer vurur kafayı yatarsınız.
maruz kaldığınız ağrının tarifini yapmanın çok zor olduğu psikolojik bir hastalıktır. hareket edildiği esnada anlayamadığınız fakat oturduğunuz ya da uzandığınız anda hissettirdikleri ile bacaklarınızı kesip atmayı düşündürebilir. aynı pozisyonda uzun süre oturmanız ya da yatmanız mümkün değildir. uykunuzdan uyandırıp küfür etmenize neden olabilir. istem dışı titreme ve bacaklarınızı sallama gibi hareketleriniz ile insanları rahatsız edebilirsiniz. tanısı zor bir hastalıktır. tanı koyulana kadar içtiğiniz ilaçlar ile mideniz adeta bir ecza deposuna döner. yan etkisi bol ilaçlar * içmek zorunda kalırsınız.
En büyük düsmanı blok derslerdir. Muzdaribim.
pexola ile örtülebilen, illet hastalık.
güncel Önemli Başlıklar