bugün

dünya'da tek acı çekenlerin, zulme uğrayanların filistin halkı olduğunu sanan kişi. ben de onlardandım bir zamanlar. aynı anda hem imam hatip'te okuyup hem milli gençlik vakfına gidip hem de haftasonları bi cemaatin yurduna takılan heyecanlı bir ortaokul öğrencisiyken...

sürekli filistin'le ilgili programlar, konferanslar yapılır; okul yönetimi tarafından bizler de götürülürdük oralara. ayıptır söylemesi, ya allah bismillah allahuekber diye bağırırdık da. ne de olsa erbakan iktidardaydı ve kimse bunlara karışamıyordu... biz o kadar doldurulduk ki bu filistinli çocuklarla, zulüm eşittir filistin oldu bizim için. israil en büyük düşmandı, yahudiler zalimdi.

büyüdükçe bu tiplerin başka kimsenin acısına ortak olmadıklarını görmeye başladık. yardım paralarını iç eden adamlar olduğunu da... arada çeçenistan'a da el atanlar oldu tabii. ve para toplayanlar.

şimdi geriye baktığımda (hala var aslında o insanlardan) bir türlü anlayamıyorum bunu. tabii bir de son zamanlarda 'mazlum' filistinlilerin birbirlerini öldürdüklerini görünce daha da içinden çıkılmaz hal aldı bu...

bu tarif etmeye çalıştığım kişinin, dünya yansa umrunda değildir. nasıl olsa filistinli çocuklar için üzülüyordur, sırasını savmıştır.
adolf hitler'e sempati besleyenleri vardır.
hümanistliklerinin kaynağı acaba gerçekten de orada* müzlümanların katledilmesi mi yoksa bundan farklı olarak o müslümanların yahudiler tarafından katledilmesi mi olduğunu çok merak ettiğim kişilerdir.

hümanist misin yoksa antisemitist** misin? bana bunun cevabını ver.
çoğunlukla kendi deyimleriyle namazında niyazında olan kişilerdir, paraları bok gibidir, çünkü o birbirlerini tuttukları için beyenmedikleri yahudiler gibi birbirleriyle iyi anlaşırlar, hatta duruma göre vakıf*ları vardır ama ne yazıkki iyi insan olmak yerine allaha inanmayı tercih etmişlerdir, imkan verseniz israile tek başlarına gireceklerdir
(bkz: neo)