bugün

htc sensation serisinin 6 kasım 2011 tarihinde avrupada satışa sunacağı android işlemcili yeni cep şeysi.
Telefon olmasından çok müzik ve görüntü kalitesiyle piyasada yankı bulacağa benziyor. UK fiyatı 800$ civarında TR fiyatı da inşallah 1000$ civarında olur.
*
http://www.htc.com/tr/sma...1zMdIK6!pcrid!17473949150
kart yuvası olmadığından hafızasını genişletmek gibi bir seçenek vermeyen telefon. onun dışında kâğıt üzerinde oldukça iyi görünmektedir. özellikle şarj süresi yazıldığı kadarsa breh breh breh!
ülkede yasal olarak ilk defa vatan bilgisayarda satılmaktadır. normal fiyatı an itibariyle 2350 lira iken %25 indirimle 1990 tl ve 10 taksit.
çılgın bir telefon. harbiden çok iyi. ilk bir kaç gün büyüklüğüne alışma ve kullanma sürecini atlattıktan sonra diyebilirim ki, çok iyi bir telefon.
ilk mobil girişimi de şu şekilde yaptım arkadaşla: (#14882735)
beats kulaklığı ile müzik dinlemek neymiş gösteren telefon. ilk defa şimdi deneme fırsatım oldu pazar gününden beri. tek kelime ile manyağa bağlamışlar olayı! oha ulan htc!*
en ufak bir kasma yaşamayan, yaşatmayan şahane telefon. tek handikapı muhtemelen genişletilemeyen hafızasıdır. 16 gb yeter mi? yeter de artar adam olana ama böyle bir telefona bir +16gb sd cart ilavesi olmaması da htc'nin ayıbı olsun artık!
alın, aldırın, kullanın, kullandırtın ve tavsiye edin!
Htc'nin en iyi telefonlarından.

Bundan önce htc desire hdkullanıyordum. iyi hoş telefondu ama en büyük sıkıntısı şarjının az gitmesiydi. Telefonu elime almaya korkuyordum o derece yani.
Ama bu telefonda öyle bir sıkıntı yok şükür ki. Mesela bugün 10.30 dan beri 3g-mobil şebeke açık, telefon sürekli elimde ve en az bir buçuk saat müzik dinledim. Şu an şarj seviyesi %40ta. Yani nerdeyse bir bu kadar daha gidecek kadar şarjı var. Bu da eder sana kafadan en az 6-7 saat. Android bir telefon için mükemmel bence bu değer.
Genel özelliklerine bakacak olursak da oldukça iyi. Arttırılabilir hafızası yok ama 16gb fazlasıyla yetecek bir rakam.
Zaten bir insanevladı 16gb neyle doldurur telefonu onu da anlamıyorum ya neyse.
Kamerası ayrı bir olay. Oraya hiç girmiyorum. Video kalitesi de çok iyi.
Daha ne olsun hacı. Hız, performans, ne ararsan var merette.
Ekran boyutu da benim gibi büyük ekran sevenler için ideal boyda. Hani ne cebimde rahatsızlık versin, ne de ufacık ekranı olsun diyorsanız, tam size göre.

Ama en büyük özelliğini söylemedim.
Çok karizma telefon müdür. Yeminle. Bildiğin ben karizmayım diyor namıssız, o açıdan hiç mütevazı değil. Ekran boyutuna nazaran hiç kaba durmuyor. Ama ben burdayım diyor.

Alın kullanın hacı. Vereceğiniz parayı son kuruşuna kadar hak eden telefonlardan.
Mesela ben, biraz kazık yedim telefonu alırken, ama telefonu kullandıkça her kazık böyle olsa diyorum.
Ama siz yine de iyi bi araştırma yapıp öyle alın, kazık yemeyin.

Edit: ekran sağlamlığını da bizzat test etmiş bulunmaktayım.
Sinirlenip telefonu fırlatmam ve ekranın cam, sert bir yüzeye, oldukça sert bir şekilde çarpmasına rağmen yine de bir şey olmadı. Ekran koruyucusu kavladı ama ekranda em ufak çizik mizik yok.
Ama fena tırstım ekran gitti diye.
ele avuca sığmayan telefon çok büyük.
Şu anda kullandigim harikulede telefon. Çok büyük diyenler olmus ama tek elle cok rahat kullanilabiliyor, gelen beats kulakligiyla eşsiz bir muzik keyfi yasatiyor. 1000 tl ye aldim fiyatini fazlasiyla hakeden bir telefon her ihtiyaci goruyor. Şarji 1 gun cok rahat gidiyor, daha fazla detay isteyen olursa anlatabilirim. Samsung ve apple kazigini yemeyin, bu telefonu alin, aldirtin.
Sırf kulaklığı için alınabilecek telefon kutusundan çıkan kulaklığın kalitesi ne iphone da ne Samsung'da var.
1600 mAh bataryasi olan bu telefonu almak ahmakliktir, evet.
almak istediğim android telefon. hepsiburada.com da fiyatı 900 liraya kadar geriledi ve artık alınabilir fiyatlara geldi.beats kulaklıkları, htc sensation serisinden daha üretmeyeğini düşünürsek 300 liraya almadan sahip olmayacağız. bir kulaklığa da o kadar para vermek aklıma hiç yatmıyor. tek kötü yanı fiyatın düşmesini beklerken çıkış tarihinin üzerinden 2 yıl geçmesi oldu. sensation xl sahip olan yazarların özel msj ışığımı yakmasını bekliyorum.