bugün

hoşlanılan kızın, belki istese kendi de açabilecekken sırf onore etmek, kendini, erkekliğini kanıtlama fırsatı sunmak adına iyiniyetle uzattığı kavanozu kıpkırmızı kesilinceye dek zorlandığı halde açamamak, isteksizce ve "bu kapak hayatta açılmaz" denilerek geri verilen kavanozu kızın genellikle iki saniyede açması, rezil rüsva olmak, olayı abartıp "bu kız artık benimle hayatta çıkmaz" türünden karamsar düşüncelere kapılmak.

(bkz: şifresi kaç lan bu kavanozun)
"aslında bunun havasını çok almışlar, yoksa açardım, dün bir de bileğimi burktum ondan zorladı beni. ama aletle mutlaka açarım, bekle beni..." deyip ortadan kaybolmaya en büyük sebeptir.
kavanozun kapağını bıçakla biraz aralayarak kolayca açılabilmesidir.
her şey kaba kuvvet değildir, akılla bazı sorunlar kolaylıkla halledilir.
ben o kadar uğraştım ve kapağı yordum, sen de kolayca açtın şeklinde bir açıklama yapılabilir, ancak fayda etmez...!
yaver giden talihin kötüye döndüğü andır. keşke tüm hoşlanılan kızlar açılmak için kavanoz verse. (bkz: sıçmak)
Kavanozu açabilmenin güçle alakası olmadığını bilmeyen erkeğin rezil olması büyük ihtimaldir. Oysa kapağı biraz sıcak suda bekletip genleştirip aılabileceğini bilmiyordur lise 1 de verilen ''ısı ve genleşme'' dersinde uyuduğunu da anlar kız bu yöntemle.
Hoşlanılan kızı 'unutulması gereken kız' konumuna sokar.
(bkz: kavanoz kapağımı bedri açtı)
erkeklerin kızı tavlamayı, bir kızın gözüne girmeyi dağları delerek olduğunu düşündüğünden, bu tür durumla karşılaşınca da dünyaya küsen insan oluverirler.
erkek alır zorlar biraz gevşer yine açılmaz. kız alır bir çevirmede açılır. işte ozaman koyar onun lafı ne işe yararsın sen diye:)
yerin dibine girmenize sebep olacak olaydır. üç kuruşluk karizmanız varsa da geride hiç birşey kalmaz.
kapağı tekrar kapatıp, ardından onu düşünce gücüyle açarak kızın size "senden bebeğim olsun istiyorum" demesi sağlanabilir.
kendini kavanozla beraber tarihe gömmeyi gerektiren durumdur.
zeki bir kız erkeğini kavanoz açabilmesine göre seçmeyeceğine göre, problem yaratmayacak hadisedir. ama aptal kız arıyorum diyorsanız, yine sorun teşkil etmeyecektir. uzun cümle kurarsınız, kavanozu açamadığınızı unutur.*
(bkz: kapağı yordum ki ben) *
kızın mutfağına kadar gidilmiş, birlikte yemek pişirme derecesine vardırılmış bir arkadaşlıkta büyük sorun yaratmayacak olay. hatta "mutfakla hiç aram yok, o yüzden bilmiyorum bu tip şeyleri" şeklinde bir cümle sarfedilerek onun, sizin mutfakta yapacaklarınızla ilgili hayallerine bir limit koymanız bile mümkündür.
hoşlanılan kız sadece kavanozu açıp açamamanıza bakıyorsa hoşlanılmaktan vazgeçilecek kızdır.
ilkokulda başa gelebilendir.
- beslenmeye konulmuştu bu kavanoz. neyse içinde ne olduğunu şu an hatırlayamadığım kavanozun sahibi güzel kız, sınıftaki erkekleri şöyle çabucak gözleriyle süzdü. bende karar kıldı. açamadım. ıkındım çok uğraştım ama olmadı. bu arada mert adlı çocuk - ver la ver - diyerekten elimden aldığı gibi açtı. ben bu çocuğa beslediğim kini kimseye beslediğimi sanmıyorum. devamı da var ama burda bitiriyorum. malum şimdi mert'i zıldır zımba oynarken tekmelediğim başka bir başlık konusu.
edit : anlatım bozukluğu.
ya karizma yaparsın, ya da olan karizmayı da yerle bir edersin.
(bkz: açılmayan kola kapağı)
(bkz: yer yarilsada yerin dibine girsem) dedirten anlardandir.
Daha da kötüsü olan nahoş durum. Hatta hoşlanılan kıza koyim kaynanaya bişey olmasın. Kaynananın aç dediği kavanozun açılmaması var ki bir de. Kapağı açmadan Derby bulaşık eldiveni giyerek bu sorunu garantili çözüyoruz arkadaşlar.
(bkz: karizmayı çizdirmek)
bu gibi durumlarda kavanozu elden düşürüp kırmak ve ardından yas tutmaktır.
ne yapıp edip bi şekilde tersine çevrilmesi gereken durum,ya mutlu sonla biterse lan,hı,olmaz mı diyonuz

-baba annemlen nasıl tanıştınız?
-annenin kavanozunu açmıştım yavrum
-layn.
kız sizle dalga geçer, artık dünyanız başınıza yıkılır.
güncel Önemli Başlıklar