bugün

dilimizdeki balayının ingilizcesi...
türkçeye çevirisi ilginçtir. nasıl bu anlama gelmiştir, merak konusudur.

honey - bal
moon - ay
honey + moon: honeymoon
bal + ay: balayı
bal ayı = mal ayı. yani "mala vurma ayı" diye öz Türkçe'ye çeviririm.
2014 yapımı film. En azından film olduğu söyleniyor. Ben kararsız kaldım zira hayatımda bu kadar saçma her hangi birşey gördüğümü hatırlamıyorum. Boş vaktiniz varsa gidin hayvanların çiftleşmesini falan izleyin. Ne biliyim balıkesir'in çılgın eşeklerini izleyin. Hiç olmadı yatın uyuyun. Film biteli yarım saat oldu hala senaristin babannesine sövüyorum mesela.
(bkz: balay)
Lana Del Rey'in yeni albümünün adıdır. Albüm henüz çıkmasa da -eylül ayında çıkacağı söyleniyor- Honeymoon youtube'da yerini almıştır. şarkı ile ilgili haberler bile çıkmış. şurada detaylar var: http://murekkephaber.com/...eni-sarki-honeymoon/1941/
bal ayısı demektir.
Hakkında sadece 2 entry girilmiş lana del rey albümü albüm genel olarak kasvetli lananın biraz anlaşılmaz tiz mırıltılarıyla ağırlıkta giriş ve kilit kısımları iyi olup geri kalan kısmı içine çekmiyor bu ilk dinleyişim yanıltıcı olabilir salvatore,24,high by the beach hoşuma giden swan song ise albümün giriş şarkısı olmamalıymış en dikkat çeken şarkı albümde high by the beach giderek bu depresif tarzı oturtmakta ama bir yandanda kendini tekrar eden sözler artmakta bu ultraviyolence de çok fazlaydı hepimizin yaptığı büyük hata hayranları olarak lanadan sürekli born to die gibi bir şeyler beklemek bende her gelecek şarkıda heh giriş iyi oldu bi ride yada dark paradise falan gelecek diye bekliyorum kapa gözünü dinle işte sanırım lana artık zorlanmaya başladı ultraviolence de çok zorlanmıştı bunu dilede getirmişti honeymoonda biraz da olsa o zorlanmadan sıyrılabilmiş şarkıları birkaç dinlemede kulak aşinalığı olacağından kötü bir albüm olduğunu düşünmüyorum albümü dahada didiklemeye devam ettiğimde daha entry girerim.
Sırf game of thrones'daki ygritte oynuyor diye izlediğim korku gerilim adı altında çekilmiş film. Maalesef ygritte bile kurtarmamış filmi. üç beş sevişme elleşme sahnesi vardı, dedik belki burdan kurtarır birşeyler fakat o da olmamış, insan biraz istekli olur, balayına gitmişsin sen aq, neyse konumuz bu değil. Kısacası zorlama bir film, bunu izleyeceğinize kanal d'de yayınlanan korkunç balayı'nı izleyin, bundan kat kat gerilim dolu ve seksli.