bugün

Latince de dik insan insan manasına gelir.Bizim* atamız oldugu söylenir.
ilk olmasada dik durabilen ve homo sapiens in atası olan ırktır. En önemli özelliği ateşi kullanması ve mağaraları sığınak olarak kullanmasıdır. Bu onun afrika dışına, avrupa ve asya yada yayılmasına olanak tanımıştır. Belkide bu yayılım sayesnde evrim homo habilis ve sonrasında homo sapiens in ortaya çıkmasını mümkün kılmıştır.
lan gene iyisiniz bu da kafatası
http://www.anhb.uwa.edu.a.../18486/S12HOMOERECTUS.jpg
çaylak olduk bilgi içerikli entry derken kendimizi kaybedecez ülen;
(bkz: sürekli ereksiyon halindeki sahte homo)
neslinin tükendiği söylemlerine şiddetle itiraz ettiğim tür...

her gün görüyorum ben bu homolardan, dik durmaktan baska bi boka yaradıkları yok. yararından geçtim asıl zararları var, bu allahın homolarının...

velhasılı kelam, yaşıyor ibneler. bir an önce soykırım lazım...
(bkz: erekte olan homo)
abaza insan profilidir .

(bkz: erekteyim deva bulmam)
(bkz: dinelmiş mahluk)
beyin hacmi 775cc ile 975 cc arasında değişen insangil türü.
Modern insanın atası olduğuna inanılır. Yaklaşık olarak 1,9 milyon yıl öncesinden 250.000 bin yıl öncesine kadar var olmuşlardır. kaş kemikleri yüksektir. Alın çökük, burun, çeneler ve damak geniştir. Dişleri, başka hiç bir insan türünde rastlanmayacak ölçüde iridir. Ateşi kullanan ve mağaralarda barınan ilk insan türüdür. Denizli'de Kocabaş Mermer Ocakları'nda 8 yıl önce gün ışığına çıkarılan ve yaklaşık 500 bin yıl öncesine tarihlenen bir Homo Erectus'a ait kafatası bulunmuştur. kafatası üzerinde veremin yol açtığı kemik deformasyonları tespit edildi. Ekvator bölgesinden gelmiş olabileceği tahmin edilen fosilin 20-40 yaşlarında siyah derili birine ait olduğu tespit edildi.
(bkz: diklenme dik dur)
denizli traventenlerinde fosili bulunmuş alt paleolitik çağ yaratığı.
milyon yıl önce "ya allah bismillah" diyerek ayağa kalkan, 1. nesil insan modeli.
erectus = dik olan
erection = dikleşme
Evrim sıralamasında homo ergasterden sonra gelen ve ilk dik yürüyen insandır. G. Ö. 1.800.000 ile 1.600.000 arasında ergasterden dönüşmüştür. alet yapımında acheulleen endüstrisini başarmış olan ve göçler sırasında kendi içerisinden dmanisi ve homo florensis gibi türleri çıkarmış olan homo sapiens sapienslerin yani günümüz insanının atasıdır.
dünya üzerinde ateşi bilinçli olarak kullanan ilk insan ırkıdır.
imkan verilseydi nargile dahi içebilirdi.
ataistlerin atası ilk dik durmayı becerebilen varlık arkadaşları onu homo olarak çağırdıgını sölemiştir.
omurgası en gelişmiş ilkel insan türüdür.
evrimin bir sonraki hali homo disfonksiyonus olmalıdır.
http://www.nmb.bs.ch/xs4a...itteilungen/4_erectus.jpg
insansılar arasında insana oldukça yakın olan bir tür.

dik bir duruşu ve güçlü bacakları vardı ayrıca ateşi kullanan ilk hominid olup mağara keşfi ve taş balta aleti ile tarihe geçmişlerdir.
(bkz: dik dur eğilme)
kesinlikle atamız değildir. bizim atamız, homo ergaster'dir. homo ergaster, evrimini iki kola ayırmış, bir yanı homo heidelbergensis, bir yanı homo erectus. heidelbergensis'den biz ve neanderthal'ler türemişiz. erectus ayrı bir homo cinsi.
Soyu tükenmişse de insanlığın atasıdır der evrim.
Haksızlığa karşı dimdik durabilen insan türü, ne yazık ki soyu tükenmiştir.
yok öyle bir şey hocam.
Bunları hep bana hakaret etmek için açıyorlar.
tanımına baktım insanımsı yaratık diyor. Pezevenk sensin insanımsı ben insan oğlu insanım.