bugün

dumurlara yolculuk için harekete geçme anı.
hocanın marifetmiş sırıttığı çok gıcık bir andır.
Okullarda sıkça raslanılan durum. Ne dediğini bilmez hoca tipi. Genelde karizmayı kurtarmak için, "dersi dinleyip dinlemediğinizi test etmek için soruyorum evladım" cümlesi ile durum kurtarılmaya çalışılır ancak nafile.
genelde dersi dinlemeyen öğrencilere sorarak, sınıfta çocuğu küçük düşürmeye çalıştığı hoca tipidir.
"en son ne dedim" dediniz diyerek bir kaç saniye daha süre kazanılır. bu arada sınıftan biri mutlak en son ne dediğini söyleyecektir.
' içe doğru etmekdir.
duyusal bellek sayesinde aklın başka yerde olmasına rağmen duyulanı tekrar etmesiyle hocaya yapılan kapaktır.
''otur ve dersi dinle'' der bozgun bir ifadeyle. cevaben zaten dinlemiyor muymuşum? denilirse için yağları erir. oh.
"en son ne dedim" cevabını yapıştırmak istediğim soru.
* en son ne dedim oğlum ben kalk ayağa.
- ne dediniz hocam?
* bende sana soruyorum ne dedim?
- valla bilmiyorum ki, önemli bişey olsa hatırlardım.
* küstah köpek. çık dışarı !!

yaşanmıştır.
(bkz: en son ne dedim dediniz hocam)
Dersi dinlemiyor olmanın akabinde başınızdan aşşağı kaynar suların dökülüp soğuk bir duş etkisi yaratması olası cümle.
Akabinde kızarıp bozarma, morarma, en son da yeşile dönmenin gerçekleşeceği hadise.
Daha geçenlerde geldi başıma ordan biliyorum.
Hele ki benim gibi dersi her daim pür dikkat dinleyen bir öğrenciyseniz durum daha da vahimdir. Ulan o kadar dinlerim tebrik etmezsiniz... Töbe tanrıma. Devam edemiyorum.
öğrenciyi deşifre ederek ego tatmin etme yöntemidir.bunu yapan hocalar hiç sormazlar kendilerine ulan ben nasıl anlatıyorumda bu adam dinlemiyo diye.
"hocam ne dediğinizi bilmiyor musunuz?" diye cevaplansa da eksi almaya kadar giden olaylar başlangıcıdır.
Hocanın dinlemediğini anlamasıyla birlikte verdiği tepkidir.Bir dilanlatım dersi vee;
+Zamirler ismin yerini tutarlar.
-Ya ver silmi bee kalemimide aldın zaten..
+ Fatma?
-Efendim hocam?
+E son ne dedim ben yavrum?
-Tutar dediniz hocam
+Ne tutar dedim
-Şey hocam.
+Şey demedim kızım ismin dedim yerini dedim.
-ismin yerini tutar dediniz tabiki hocam
+Ondan önce bir şey daha dedim.
-Demediniz hocam yanlış hatırlıyorsunuz.
+Fatmaa!!
güncel Önemli Başlıklar