bugün

türk tarihine geçen öğrenci sorunsalıdır.
aşılamamıştır, aşılamayacaktır.
her sınavda sorulur. her sınavdada hoca aynı cevabı verir.
dingil sorusu. evet evet bildiğin dingil olur bunlar. bir kısmı da yalandan sorar her seferinde, yalama boyutu büyüktür bu tiplerin.
sırf soru sormuş olmak için sorulan sorudur.
öss de bile duydum....!!**
bu rezilliği de hocalar yaratmıştır zaten, yoksa öğrenciler durduk yere sormuyorlardır bunu..neymiş efendim, sırayla okuyacak soruları ve rahat edecekmiş. öğrencinin psikolojisinin önemi yok yani. hatta ve hatta, istediği sorudan başlayanların sorularını geçersiz sayacağım diyen hocaları çok iyi hatırlıyorum liseden.
başlayın tabi ki istediğiniz sorudan.
değişik versiyonu için;kitap,defter serbest mi? sorusunu da beraberinde getirebilir.
10 yıl sonrada komikliğini yitirmeyecektir. her soruldugunda sınıfı bir gülme krizi alacaktır.
sırf geyiğine sorulan sorudur hiçbir zaman ciddiye alınmaması gerekmettedir.
lisede herhangi bir test sınavında pekala sorulduğu görülebilir. (bkz: yaşanmıştır)
(bkz: istediğimiz sorudan başlayabilir miyiz)
(bkz: aramaya inanmak)
Öğrencinin sınıfta sivrilmek öğretmeni deli etmek için yaptığı fiildir.Akıllı öğretmen istersen amuda kalkarak bile cevaplayabilirsin çocuğum diye cevap verir.
yıllardır süre gelen öğrenci sorusudur. genelde sınıfın, şımarık öğrencileri sorarken, öğretmenler bu sorunun sorulacağını bildiği için olsa gerek, ellerini çırparak :
- sınav başladı, süreniz .... dakika. istediğiniz sorudan başlayabilirsiniz.
demeye başlamıştır...
-hocam istediğimiz sorudan başlayabilir miyiz ?
+istediğin soru var mı gerçekten ahahaha.
-maşallah çok kazık sormuşsunuz hocam.
+sorarım ben. sorarım tabi.
-sordun soruyu aldın boruyu ahahahaha.
öğrencilerimin her sınav öncesi, ısrarla parmak kaldırarak söylemekten vezgeçmedikleri ilk söz.aynı zamanda bana saçbaş yolduran söz.
sorulabilecek en aptalca sorudur.
sınav kağıtları dağıtıldıktan sonraki ilk yüzleşmeyle birlikte sorulan sorudur. içinden yine mıçtık diye geçirilir ve hocam istediğimiz sorudan başlayabilir miyiz?
ögretmen olsaydım sırf gıcıklıgına,hayır sırayla yapmak zorundasınız diye cevap verecegim sorudur.
- hocam istediğimiz soruda başlayabilir miyiz?
- 5'ten başlama, çok zor o moralini bozarsın, ben sana direkt olarak 17'nci soruyu tavsiye ediyorum yavrum.
geçenlerde yüksek lisans finalinde sordu adam bunu.

arkasından şunu da sorsan tamam:
peki kopya çekmek serbest mi?
sınav önceleri tam bir muamma olan durumdur.
güncel Önemli Başlıklar