bugün 154 başlık

hocaların saçma sapan esprileri

1. 11
    sokaktaki adam yapınca komik olan esprilerdir. ama hocalara yakışmıyor işte!
  2. - hocam, emin misiniz?
    - hayır, mehmet'im

- hocam, bu soru boş
    - arçelik olmasın.

not: iki iğrenç espri de aynı hocaya aittir.
  3. 22
    hocamızın ders esnasında üç kere hapşıran arkadaşımıza bakarak "çok yaşa çarpı üç." demesi.
  4. 44
    hoca tahtaya soru yazar ve sıralar arasında dolaşmaya başlar. bir öğrenciye sorar "noldu kalemin oynamıyo?" ve sorduğu soruya cevabı yapıştırır "dur şarkı söyleyeyim de oynasın." akabinde ellerini çırparak kaleme doğru şarkı söylemeye başlar. bizzat kendim yaşadım, evet.
  5. 22
    ilkokulda 1 sınıftayım. daha taze bebeğim yeni ynei alışmaya çalışıyorum okul hayatına hatta hayata. sayıları öğreniyoruz tek tek yazıyoruz. 7 sayısını öğrendik. cümle içerisinde kurmaya çalışıyoruz. 7 yaşıma girdim diye bir cümle yazdım. başkada aklıma gelmez. 7 seni 7, 7 yemeğini 7 diğe bir espri yapar ve güler hoca kahkahalarla. o an espri yeteneğimi geliştirmeye karar verip tiyatrocu olmuştum.
  6. 33
    son derse gelinmiştir ve ne olsun ? ders coğrafya dır. her zamanki gibi süper saçma espirili öğretmenimiz derse girer, aradan bir 20 dk geçer ve herkes börtmüş durumdadır, öğretmen de sınıfı canlandırmak için ;

tahtaya bir dağ çizer dağın üstüne " ağrı dağı " yazar ve dağdan bir çizgi geçirir sonrada bize sorar ;

-bu nedir çocuklar ?
    +nedir hocam ?
    -ağrı kesici, hehehehehe. *
    (herkes içinden)
    +allah belanı versin.
  7. 11
    - hocam serbest miyiz?
    hoca:hayır grokoremensiniz.
    -*
  8. 11
    bir ingilizce dersi sırasında, hoca bir cümle seçip bir arkadaşa türkçesini söylemesini istemiştir.

- hocam diyo ki falan filan..
    + kızım diyo boya markası ama, reklam yapmayalım.. *
  9. 22
    sevgili hocam eline bi a4 kağıt aldı ve ortasına 77 yazdı...
    tuttu ve kağıdı 77'nin ortasndan yırttı.

- naaptım şimdi ben çocuklar?
    - .. bilmem naptınız?
    - sevenleri ayırdım.
    - öööö....
  10. 42
    öğrencilerin salakça ayar çabalarıyla, saçmalıkları örtülen esprilerdir.

hoca falan değilim, hatta öğrenciyim. ama bir şey dikkatimi çekti. mesela "bir aylık bebeğe tecavüz edilmesi" diye bir başlık açarsın sen. tecavüz eden senmişsin gibi eksi yağdırırlar. herhangi bir olumlu şey yaptığında da basarlar eksileri. ama hocaların saçma sapan esprileri, annenin arkadaşının götü gibi başlıklar açarsanız, daima artı oylanırsınız. ne de olsa mal bu insanlar, espri yapamazlar, bi' bok bilmezler. di mi?

hoca iyi espri yapamıyor olabilir de, mal gibi ayar verme çabanızı sözlüğe yansıtmasanız bari. bütün entryleri okudum yemin ederim, kafadan 75 tanesinde öğrenci sıçmış hocadan beter. susun bari gülün geçin. ayarınızı yesinler. ilkokul çocuğu yapmaz lan bunu.
  11. 11
    lisede tarih hocamızın yaptığı bir espri:
    -sınavda hepinize 100 verecem ama astarını istemeyin.*
  12. 11
    küçükken sınıfta kalırsanız bütüz yaz burdasınız gibi malca şeylerdir.
  13. 10
    "nolur yapma bunu hocam" diye yalvarmak gerekir. beyin siken şakalardır. sabah yapıldığında hiç çekilmez.
  14. -Sezen aksu'nun dayısının adı nedir çocuklar?
    +Nedir hocam?
    -Farkın'dayım' ahaha.
  15. 22
    hocaya sınav öncesi sınavla ilgili sorular sorulur
    + hocam sınava yönelik ipucu verirmisiniz ?
    - (önlüğünü kontrol ederek) tüh ya kıyafette sökük yok ip ucu veremem.

öğrenci grubu zorla hocanın evine gitmeyi ister ve hocam ya size çaya gelelim istiyoruz der.öğretmen gelin benim evin yanından çay geçiyor der.
  16. 11
    biraz beyin fırtınası yapalım ancak camları kapayın ceyran olmasın.
  17. 64
    elindeki tebeşiri yere düşüren matematk hocamız * aşağıdaki repliği aynen kullanmıştır:

-çocuklar, paranızı tebeşire yatırmayın; tebeşir düşüşte.

nasıl bir zekadır nasıl da aklına gelmiştir böyle bi örnek akıl almıyo valla.
  18. 11
    hoca:daha gençsiniz arkadaşlar.onla bunla çıkmayın.
    öğrenci:kimle çıkalım hocam?
    hoca:merdivenle çıkın evladım.olmadı asansörle çıkın.
    öğrenci:ölmek istiyorum...
  19. 22
    hoca tahtaya soru yazmıştır.
    *-çocuklar hadi yazın başlayalım.
    aradan 5-10 saniye geçer..
    -yazın çok geç kışın başlayalım hahaha
    *+hocam ben çıkabilir miyim?
  20. 11
    genelde bu tür bir olayda ilk durumda sınıftan gülme sesi çıkmaz ve hoca göt gibi kalır. sonra sınıftaki bazı kişiler durumu farkedip "ulan hoca mal durumuna düşmesin, ders işlemeye başlamasın, taşşak yapmaya devam etsin. espiriyi beğenmiş gibi yapalım" diye düşünerek hafif bir gülme efekti verir. ardırdan durumu bütün sınıf farkeder ve aynı hareketi tekrarlar.
  21. 11
    "hoca:sonunda açılara geçtik gözünüz aydın kulaklarınız mersin!.." der ve bildiğin yaptığı espri denmeyecek şeye güler..
    sınıfda ki diğer şahısların durumunu siz düşünün artık.
  22. 22
    tarih öğretmeninin yeniçeri soyisimli çocuğa yeniçeri ben de seni kaldırıp sınıf için bi vakay-i hayriye yapıyım mı demesi.
  23. 22
    31 aralık günü
    -Çocuklar seneye görüşürüz.
  24. tarih dersinde hoca bir kaç savaşı altalta sıralamıştır. başlar tarihlerini yazmaya...
    malazgirt savaşı için malazgirt yazıp 1071 e gönderiyoruz.
    istanbul un fethi için telefon numaralarımız 1453.
    dandanakan şavası için telefon numaralarımız 1040...
    (bkz: gül gül öldük)
  25. 11
    -Hayatta X'e verdiğim değeri hiç bi şeye vermedim çocuklar...