bugün

Kalbini çöp tenekesine atmış varlıktır. Aslinda hiçbir seyi özlememenin her şeyi deli gibi özlemek olduğunu düşünür bazen. Kalk bi çay demle, aç bi film izle boş işler bu özlemekler felan.
benimdir o. bir kaç değerli arkadaşım haricinde kimseyi özlemem. hele ki bu sözlükte iki yazar dışında hiç bir sik kafalıyı özlemem.
Yoktur. Bir dostu bir hissi bir insanı hayatınızın sonuna kadar özleyebilirsiniz. Bir şeylere hasret gider her insan öbür dünyaya, kim doymuş kim yeter demiş ki? Bir gün daha, biraz daha, yarım kilo daha ondan da olsun: aç geldik toprak iken bir gram suya aç gideceğiz toprak olup bir gram suda.
Çok pis dayak atılması gereken insandır. Ne demek la o "ben geçmişe sünger cektim" "artik yeni hayata başlıyorum". Arkadaş unutan var unutmayan var yapmayın böyle lütfen gençler.
neden özlesin ki?
yok olup gidecek olan her şeyi özleyip yok olacak bir şey olmak büyük çelişki ve acı.

özlem bize göre değil.
varolmayan, hayali bir insandır. insan bu dünyaya gelişinden itibaren nefes almak gibi özlem duymaya da başlar. tabi bazı insalarda bu duygu zayıf olabilir. mesela bende güçlüdür ama nadiren bir iki dost dışında kimseyi aramam. bu yüzden özlem duygusu ile aramak-sormak eylemlerinin paralel olmadığını da düşünmüşümdür.
Köklerini bir şekilde bir yerlere bağlayamayan insandır. Bu tür genelde kendini hiçbir yere ve hiçbir insana ait hissetmez. Özleyebilecekleri tek şey anneleridir. En fazla onu özlerler.
her şeyi özleyen insandan daha sağlıklı bir ruh hali vardır.