bugün

(bkz: pembe sıçmak)
aslında herkes farklıdır. birey, kendini birine benzetmeye çalıştığı için farksız olduğunu hisseder
tek yumurta ikizleri için pek de geçerli olmayan durumdur.
(bkz: herkes farklı herkes eşit)*
(bkz: cool olmak)

cool olmayınız, olan yakınlarınızı uyarınız...
(bkz: #10136285)
herkes bir şeyler olmaya çalışırken hiç olmaktır. herkes düzenin dayatmaları peşinde koşarken ters yöne koşmaktır. koyun olmamaktır.
herkes aslında herkesten farklıdır. tek fark kimileri bunun farkındadır kimileri değildir.
bunu yapmaya çalışırken iğrenilen tip olurlar.*
buradaki asıl sıkıntı "herkesten farklı olduğunu düşünmektir" ki tam dayaklık tiplerdir.

ulan canım kardeşim, basbaya ortalama bi adamsın işte ne kasıyorsun. "yeaa abi ben duygusalım biliyo musun", "aga yapım gereği ben öyle davranıyorum, yani yadırgamış olabilirsin ama farklıyım işte" ya da "off ya bu kalabalıkları anlamıyorum ve ne yazık ki onlar da benim farklılıklarıma saygı göstermiyorlar" tadında cümleler uçuşuyor havada.

bi liste yaptım kendime. bi gün kazara birini öldürürsem "nasıl olsa 20 sene yatacam" deyip o listedeki yavşakları teker teker pppıçaklayacaaam.

ve evet "herkesten farklı olduğunu sanan sikik cihan", listenin 3 numarasındasın bebeğim.
olabildiğince kendin olmaktır.
bazendir bu. zaten herkes herkesten farklıdır. sadece arada bazıları daha farklıdır. bu farklılık maddi manevi belki külrürel ahlaki olabilir.
birde farklı olduğunu düşünenler vardır hatta bunun için kendini kasanlar. oysa çoğumuz çoğu insan sıradandaır işte bayağı sıradan.
zaten var olan durumdur.
yaratılış gereği herkes birbirinden farklıdır zaten. karakter, yaşam standardı, tepkiler, mimikler, fiziksel özellikler vb. aynı değildir. sorun, herkesin beğendiği örnek aldığı özendiği birini taklit etmesinden ve insana ait özelliklerin de modayla şekillenmesinden doğuyor. insanın bu salaklığı, "kendin olmayı" normallikten çıkarıp, farklılık olarak adlandırılmasına yol açıyor.
gereksiz yere hayatı zorlaştırma sanatı.
KimSe Beni Sevmiyor Çünkü Ben farkLıYıM. Ben de kimSeyi SevmiyOrum Çünkü hepSi aYnıLar.
anlatılmaz yaşanır.

doğuştan böyle şeyler.
25 yaslarina dogru etkisini yitiren grandiyöz.

edit: zaman her seyin ilaci.
şu an dünya üzerinde 8 milyara yakın insan yaşamaktadır, insanlığın varoluşundan bu yana milyarlarca insan da dünyaya ayak basmıştır. bu yüzden eninde sonunda size benzeyen biri vardır. farklılık yalnızca genetik olabilir, bunun da hiçbir ayrıcalığı yoktur.
tanım: çok büyük ve mucizevi bir ayrıcalıktır.
Insan sadece kendisi oldugunda digerlerinden farklı olabilir.
Demet akalın dinleyen insanlara acıyan gözlerle bakmaktır..
güncel Önemli Başlıklar