bugün

fenerliler'in neden nefret edildiklerini sorgulamak, bazı gerçekleri kabullenip değiştirmek yerine "en büyük biziz de ondan bizi sevmiyorlar" diye hemen savunma reflekslerini çalıştırması, acınası zırvasıdır.

büyük takım oldun diye herkes senden nefret etmez. nefret edilecek özellikleri barındırdığın için nefret hisleri uyandırırsın. manchester united'ın, ingiltere'nin en büyüğü olmasına rağmen herkesin para saçan chelsea'den nefret etmesi gibi.

hani sanırsın fener 4. yıldızı takmış, şampiyonlar ligi şampiyonu olup tek büyük kalmış. herkes de bu tek büyüğe nefret duyuyor. var mı öyle bir şey? galatasaray'dan daha mı başarılı fenerbahçe? hangi kupada önde? ya da küçümsedikleri beşiktaş'a tur mu bindirdiler?

gelelim kutsal ittifağa. bu ittifak söylemi zamanında faruk süren tarafından ortaya atıldı. galatasaray'ın üst üste şampiyonluklar yaşadığı yıllarda beşiktaş ve özellikle fenerbahçeliler, galatasaray'ın şampiyon olmasını ezeli rekabetin doğası gereği istemiyordu.

bugün ise, gs ve bjkliler fenerbahçe'nin şampiyon olmasını istemiyor. fenerliler bunu neden yanlış anlıyor? gs'nin kız kardeşi dedikleri beşiktaş ile beraber zamanında galatasaray'a karşı kutsal ittifaklar kurmadılar mı? beşiktaşlılar'ın sıçtığı avrupa fatihiymiş galatasaray tezahüratı kadıköy'de, inönü'de inlemedi mi? galatasaray, tromso'ye elenirken sevinen fenerliler hangi bukalemun türüne giriyor? şimdi bu isyan neden? lahanayı yerken kıtır kıtır sapına gelince me. sen yaparken normal, sana yapılınca bukalemunlar. bizi çekemiyorlar zö zö zö diye saçmalamalar... .

fatih altaylı'nın kandırmayın fenerbahçelileri yazısını haklı olarak fenerliler çok sever. asıl olan ise fenerbahçeliler'in kendini kandırmasıdır.
kendini hala şampiyon sanan rüyadan uyanmamış ezikbahçe taraftarının söylemidir. dostum benden duymuş olma ama bursa maçı almış siz şampiyon falan değilsiniz yani. *

ayrıca başlık yanlış bence, göt oldum amma para bende olsa neyse. * *
en çok beğenilen, en çok kıskanılandır. en iyi olan, en kötüye itilmeye çalışılandır. en dürüst olan, en çok haksızlığa uğrayandır ve en çok dosta sahip olan, en çok düşmanı barındırandır. bu da fenerbahçe'dir.
kandırılmış bir fenerli söylemidir.

*bak fenerli en büyük sizsiniz tamam mı, en büyük fener!
+(burda timsah yürüyüşü yapılır,konfetiler filan)
bir kaç dakika sonra;

şampiyonun, en büyüğün kim olduğu açıklanır.

(bkz: kandırılan fenerlinin hazin öyküsü)
çok saçma bir önerme. fener en büyük olsa, şampiyon olurdu. tek büyük yoktur lan, kavrayın artık.
(bkz: benim babamın silahı var)
(bkz: benim babam senin babanı döver)
--spoiler--
bolu tünelinde telefonlarına ulaşılamayan bir grup fenerbahçe taraftarının hala kutlama yaptığı öğrenildi.
--spoiler--
(bkz: nah)
fenerbahçenin sevilmemesinin temel nedeni 10 yıldan fazla süredir başkanlık yapan aziz yıldırım ve onun söylemleridir. antep'e gider valiye nasıl maç izleneceği öğretmeye kalkar, federasyonu tek başına değiştirmeye kalkar, boyudan büyük laflar vs. vs. bunları yapıyosan cümle aleme madara olmayı da göze alacaksın.....velhasılı kelam, mesele fenerin büyüklüğünde değil, kendini madare edecek malzemeyi millete vermesindedir...
sizin ne yaptığınız kimsenin umrunda değil dedirten varsayım türü. yere ve zamana göre büyük kavramı değişir, elbette onu taşıyanlar da ve fenerliler kusura bakmasınlar ama en büyük olmazk diye bir saçmalık yoktur.
(bkz: düz mantık)
düşmanlıktan büyüklük icat eden yanlış mantık ürünü tespit. düşmanlık büyüklere duyulan öfkeden kaynaklanmaz sadece. ibnelere, zalimlere, kalleşlere, üçkağıtçılara, hırsızlara da düşman olunur.
+ anne en büyük benim dimee...

- evet oğlum. en büyük sensin.
mal avuntusu!