bugün

aşk kundaklaması
bir sezen aksu klasiği
duman tarafından da yorumlanmıştır
beni yak kendini yak herseyi yak
bir kıvılcım yeter ben hazırım bak
ister öp oksa istersen öldür
ask icin ölmeli ask o zaman ask
ask için ölmeli ask o zaman ask
seni içime çektim bir nefeste
yüregim tutuklu gögsum kafeste
yanacagıs ikimiz de ateste
bir kıvılcım yeter hazırım bak
ask için ölmeli ask o zaman ask
allahım allahım
ateslere yürüyorum
allahım acı ile
ask ile buyuyorum
beni yor hasretinle sevginle yor
sevgisizlik ayrılıktan daha zor
diledigin kadar acıt canımı
yoklugun da varlıgın da yetmiyor
yoklugun da varlıgın da yetmiyor
bir sezen aksu şarkısı..duman grubu da seslendirmiştir..kişinin halet-i ruhiyesine göre bazen sezen aksu'nun söylediği ehvenken bazen ise duman ister insan..

özellikle allahımmmmmm acı ile aşk ile büyüyorum kısmı için duman tercih sebebidir..

sözleri için;

Her şeyi Yak

Beni yak kendini yak her şeyi yak
Bir kıvılcım yeter ben hazırım bak
ister öp okşa istersen öldür
Aşk için ölmeli aşk o zaman aşk

Seni içime çektim bir nefeste
Yüreğim tutuklu göğsüm kafeste
Yanacağız ikimiz de ateşte
Bir kıvılcım yeter hazırım bak

Allahım allahım ateşlere yürüyorum
Allahım acı ile aşk ile büyüyorum

Beni yor hasretinle sevginle yor
Sevgisizlik ayrılıktan daha zor
Dilediğin kadar acıt canımı
Varlığın da yokluğun da yetmiyor
Varlığın da yokluğun da yetmiyor
duman açısından bakıldığında şarkının geçmişi çok farklı.Duman kurulmadan önce içinde dumandan kaan ve arininde bulunduğu bir grup vardı*Barlarda çalarlardı.Ozamanlarda cover yapan bu grup*bu şarkıyı zamanında coverlamış ve çok beğenilmişti.Bunun üzerinede kaan 2.albümlerine bu şarkıyı koymayı hoşgörmüş.Tabiki duman sırf bu şarkıyla anılmaktan pek mutluolmasada dumanın adını duyurmasına yardımcı olduğu içinde memnunlar aslında
Bir sezen aksu klasiği olmakla beraber,dumanın yorumuyla apayrı bir depresiflik kazanmış olan bunalım şarkı.
cevaben;
(bkz: seni de yakarım kendimi de)
duman'ın daha bir güzel söylediği sezen aksu şarkısı. dinlerken insan bir garip oluyor..
aşkın ateşiyle kavrulmaya hazır kişilerin tutkuyla söylediği şarkı.
abartma istersen diye karşılık verilebilecek cümle
yakarım romayı da yakarım ben bulurum yine seni bulurum* *
(bkz: kara gumrugu yakarim gider pasa pasa yatarim) *
(bkz: kapıyı çarpıp gitmek)
bu şarkıyı duyan minik serçemiz kafaya takmıştır* sürekli mırıldanmaktadır. bir gün arkadaşlarıyla bir bara gider. barda bir anda ilham gelir ve barın tuvaletinde bu süper sözleri yazar. bu şarkının hikayesi böyledir.*
(bkz: içi beni yakar dışı seni yakar)
sözleri ve müziği ve dumanın söylemesiyle koyucu etkisi olan şarkı.
(bkz: neron)
sezen aksu nun ateşlere yörüyorum diye söylediği süper şarkı. *
'beni yak kendini yak herşeyi yak manyak' şeklindede tanımlanabilen sezen aksu nun gülümse albümünün en renkli parçası.
sezen asku ' dan dinlenilen versiyonda şarkının bir giriş müziği vardır ki akıllara zarardır, keman acıya gark olmaya meyilli bünyeyi kolayca yaralar, sadece kemanla çalınan bölümleri bile dinletilse kişi aynı hisleri alabilecektir zannımca.. bir de bunun üstüne sezen kelimelerin hepsini hissederek söyler.. en son bölümde ise sözsüz sadece sezen ve keman vardır.. damardır. * * *
Sezen Aksunun Amsterdam Konseri nde kendisine eslik eden Arjan Tien yönetimindeki Metropole Orkestrası üyelerinin bu sarki söylenirken kendilerinden nasil gectikleri görülmeye degerdi dogrusu. Türkce bilmek sart degil, Sezen sarkilarini sezmek icin. Tanri Kraliceyi korusun.
kim söylerse söylesin, hiç kimsenin, sezen aksu modelindeki sonlara doğru gelen vokal, enstrüman ve de gıygıdı diye giden sezen aksu vokaliyle birleşen şeklini geçemeyeceği, acıların en büyüğünü yaşatan, 'nası bi şarkıdır kardeşim bu, insan mısın android misin ki bööle bi şarkı yapabiliyosun?' dedirten, 1991 çıkışlı gülümse albümünün de dahil olmak üzere, en damarlarından sezen aksu şarkısı..
depresyona giren ve artık umudunu her konuda yitirmiş bir insanın iç sesinin söyleyebileceği söz.

(bkz: yakarım bu gezegeni ulen)
yakılacak ne kaldıki sorusunu akla getiren hödödö.
güncel Önemli Başlıklar