bugün

parası dolar karşısında 0.27 seviyelerinde olup, bir de parasına kina diye isim koyup ortalıkta devletim diye geçinen ülkedir.
bu papua yeni gine denen ülke bir de bizden daha değerli param var diye hava atıyor. altı üstü 2.13 lira ediyon senin bir kina denilen paran.
ulan biz ona kına diye elimize ayağımıza sürüyoruz.
sen kina diye parana isim koymuşsun.
eeey papua yeni gine! sen kim oluyorsun. daha yenisin. biiiz binlerce yıllık medeniyetiz elhamdülillah.
Söz konusu ülkede herşey olursunuz ancak rezil-rüsva olmazsınız!
her konuda olabileceğimizi düşünmüyorum, özellikle saray yapma konusunda çok yetkiniz.
bu topraklarda insanlar sistemli çalışıp bir yapı kurup hakikaten yetenekli ve iyi olana fırsat vermezler. hep ayak oyunlar türlü türlü fırıldaklık uyduruk çıkarlar kavgalarından düzgün yetenekli insanlara sıra gelmez nerede üçkağıtçı tinerci varsa onlar imkan bulur. ve onların da yapıp yapacağı bu kadar.
Dolar 8, 9 lira olacakmış diye gevşek gevşek konuşup kayıplara karışan birine ekonomi emanet edildi. El birliği ile rezil ve rüsva edildi.
bunun bir karanlık dönem olmasını dilemek dışında hiçbir çaremiz kalmadı. dev bir yalanın içinde debelenip duruyoruz. her hal hareketimiz şov. halkın refahından ziyade en büyük lafı kim söyleyecek yarışı var. dolar gün itibariyle dokuz lira. biçok işletme batacak. işsizlik artacak. umutsuzluk da öyle. milletler de insanlar gibi sınanır. o sınavı doğru verip direnenler kazanır ve yola devam eder. bu güzel ülkeye yazık ettik. şovdan başka hiçbir şeyimiz yok. onu bile layıkıyla yapamıyoruz. bugün bir haber izledim; kız iki liranın hesabını yapıyor. "yemekte çay içersem ekmek yiyemem" falan diyor. bu hesabı yapmaya zorluyorlar insanları. gencecik bir kız bunu söyleyen. öğrenci henüz. açlıkla boğuşuyorlar resmen. insan üzülüyor. yılıyor. utanıyor. her şey bambaşka olabilirdi. bir yerde çok büyük bir hata yaptık. daha da kötüleşecek durumumuz. bunu öngörebilmek için üstün bir meziyete ihtiyaç yok. hakikaten yazık. iki liranın hesabını yaptırdığınız o kızın ahı var üzerinizde. çöpten yiyecek arıyor insanlar. karton toplayarak geçinenlere asalak diyoruz. çalmıyor çırpmıyor, alnının teriyle çalışıyor ve asalak oluyor... biz bambaşka bir kötülüğü tecrübe ediyoruz.