bugün 1307 başlık

her horoz kendi çöplüğünde öter

1. 2 2
    dağdan gelip bağdakine posta koymaya kalkışan kişinin bilmesi gereken durumdur.
  2. 0 0
    heryerde geçerli olan cümle bugün bana yarın sana..
  3. 0 0
    özellikle yurt dışında yaşayanların hiç aklından çıkarmaması gereken felsefe. zaten çıkarttırmazlar ki. çaldığın her kapıda, attığın her adımda, her horozun kendi çöplüğünde öttüğünü, her yiğidin kendi meydanında yiğit olduğunu görüyorsun. tek seçeneğin o horozlara "ben de sizin çöplüğünüzdenim, sizden biriyim" demek ve onları buna ikna etmektir. yedikleri kadar tabii, işte öyle... zorlukları dötü yemeyen çıkar döner kendi çöplüğüne, istediği gibi öter orada.
  4. 1 -1
    Herkes ancak kendi çevresinde bir değer taşır, kuvvet bulur ve sözünü geçirebilir. Çünkü asıl yeri orasıdır, bağlıları çevresindedir, orada güvence altındadır, orada rahat etmektedir.
  5. 1 -1
    horoz insan yerine geçer ve bir deyim olarak kullanılır güncel hayatta. şahsen bu cümleyle karşılaştığınızda verilecek tek bir cevap vardır. (bkz: ben her yerde öttürürüm)
  6. 0 0
    fenerliler kadıköyde, cimbomlular arenada baskındır durumunun argo tabiri denebilir. bu tabi yalnızca bi örnek