bugün

taze ekmek alma olayı kesilip bayatlar bitirilirse son bulacak eylemdir.
ev ekmeksiz kalmasın, ama israfta olmasın durumudur, çok doğrudur, ayrıca bayat ekmek yemek daha sağlıklıymış, uzmanlar bunu her seferinde söylüyorlar...
Yeni gelen taze ekmek için kavga edilir, bayat ise kaybedenindir.
nerede hata yapıyorum diye düşünmek yeterlidir.
evde ötelenmiş bayat ekmekler varken başka tazelere bakmayın bunun yerine elinizdekiyle mutlu olmaya çalışın peki nasıl mı?

gelin, size mutluluğun sırrını vereyim;

*bir tencereyi, orta boy olsun(yahu orta boy olsun işte birazdan nedenini anlarsın, sabret) yarısından biraz az suyla doldurun(bundan daha güzel bir tabir bulamadım)
tencerenin içine, ancak ortasına kadar inebilecek büyüklükte bir tabak
(orta boy) seçip yerleştirin(şimdi orta boy dememi hala anlayamayanlar var gibi, öyle hissettim, hani türkiye'de yaşıyorsanız ortalama tabak ve tencere boyutunu tahmin edebiliyorum ondan şettim tam olsun istedim o kadar başka bir amacım yoktu şeyden başka...).
bu tabağın içine bayat ekmekleri yerleştirin, ardından en zor kısıma geldik...
şüphesiz, tencerenin kapağını kapatmalısınız.
su kaynamaya başladıktan sonra altını kapatın ve tencerinin kapağını açın(ekmeklere ulaşmanın ilk adımıdır, değer verilmeli)...

tatatataaaaa ekmekler ilk günkü gibi sıcacık, yumuşacık, dumanı üstünde, eheheh.
sihir yok, sadece kısa bir şaman duası lazım.
ekmekler, tencerenin içindeki su kaynayınca buharla yumaşadı, o kadar.

şimdi tariften sonra ekmeği daha da zevkli hale getirecek işlemlere geçelim, çayı demleyin demiştim değil mi? demlemediniz mi? çabuk çabuk ekmekler soğumadan halledin, tencerenin kapağını kapatın, çay demlenene kadar azıcık daha kalsın buharıylan, çaydanlığa az su koy, çabukcak pişsin deyu.
çay tamamsa, ekmekleri çıkarın tabağa yerleştirin, taze tereyağını üstlerine sürün.
çay- peynir-yağlı ekmekle mükemmel bir kuşluk yemeği, siz türkler ne diyor brunch önünüzde. afiyet olsun.

yazarnot: anında tüketin, sonrasında lastik gibi oluyor. anı yaşa çok geç olabilir.

bizim oralarda bunun bi' ismi var; ekmek buğulaması, genel kültürünüze ekleyin yarışmalarda lazım olur.

xoxo gossipgirl.
evde çok yaşarım bu durumu. Evde bir tane bayat ekmek vardır, bakkaldan iki taze ekmek alınır. heyecanla sen taze ekmeği açar sofraya koyarsın annen ise "bayat ekmeği yiyelim, atmayalım ekmeği israf" der. tamam israfta o zaman niye duygularımla oynuyorsun anne? bayat ekmeği bitirelim ondan sonra tazeyi alalım. bayat ekmeği yedikten sonra taze ekmeklerde bayat oluyor. ne zaman ben taze ekmek yiyeceğim anne?
görsel
taze ekmek misafirlere yediriliyorsa cinnet geçirilebilir.
niye lan! şeklinde başlayacak olan bir isyanın sebebidir.
taze denilen ekmeklerin ağzı kesmesi sonucunda karak kılınmış eylemdir.
Nedense benim içerisinde bulunmadığım eylem yada davranıştır. Şöyle ki bizde, evde bayat ekmek varken üstüne taze ekmek alınırsa taze ekmeği küçükler, bayat ekmeği ise büyükler yer. Bu durum, su küçüğün sofra büyüğün durumu gibidir. Benim büyüklerim ne kıymetlidir ki böyle bir durumda "tazeyi alın siz yiyin, bayat ekmeği ver bana" demektedirler.
Ramazan'da hergün taze pide alıp hergün bayat pide yeme olayına dönüşen olaydır.
bi gün taze yiyip bayatları köfte yapmakla cozulebilecek sorundur. *
her şey, babamın yıllar önce bir gün eve gelirken fazladan 2 ekmek almasıyla başladı. o günden beri taze ekmek yiyemez olduk. denge bir türlü sağlanamadı. mis gibi ekmek varken yan tarafta hep bayatlarını yedik.

bende bir gün yiyeceğim taze ekmek.*
bize annelerimizin bir şakasıdır.
görsel