bugün

*
bi gece de şöhret yapmış,* , mirkelam'ı kan-yaş koşturan ve koşan adam olarak anılmasına sebep olan şarkı.
bu sarkiyi kücükken cok severdim bütün gün tv karsina gecip klibini izler eslik ederdim. kasetide vardi bende bütün gün kaseti bastan sonuna kadar dinlerdim. o kadar cok dinlemisim ki bikmis bizimkiler. bir gün ablam kaseti sakladi sonradan duydum ki cöpe atmis.
Doğmaz şu güneş doğmaz, doğup ta sabah olmaz
Bende ki bu feryadı kimseler duymaz

Her gece artık yeter
Her gece dünden beter
Her gece seni düşünmek
Her gece hasretin tüter

Gece çökünce gece, gece olur işkence
Gözlerimde gözlerin, yüreğimde kelepçe

Mustafa Yıldızdoğan
(bkz: her gecenin bir sabahı vardır)
mirkelam'ın eski bir şarkısı: *

öyle günler oldu ki senle
konuşmasan olmaz ki
resimleri bir yana
atmak hiç olmaz ki
seni unutturmaz ki

bu yüzden her gece ben
her gece üzülmüşüm
o yüzden her gece ben
aşkın diline düşmüşüm

söyle sevgili hadi söyle
hiç mi mutlu olmadık
martıları sayarken
hiç mi hayal kurmadık
denizlere bakarken
gökçe'nin böğürtlenli reçel albümünden 6. şarkısı.

o deli çağ geldi geçti
içimi de yaktı geçti
sanma şimdi büyüdüm ben
daha da küçüldüm

bu yasa düzen nefret,kinler
hırsız,polis ve katiller
ay,güneş,dünya elimde ayna
baktım ben hayata

gel sen yanıma her gece
sevişelim seninle
bak eriyorum her gece
içiyorum seninle
çakma evrıl gökçenin yeni klip çektiği şarkısı.

kuzenleriyle çekmiş duyduğuma göre.
orda bir kız var sürekli saçıyla oynuyo sormak isterim kardeş başka hareket yok mu?
mirkelam'ı türk pop alemine tanıtan şarkıdır. şarkının sonuna doğru arabesk bir solo vokal vardır. oooaaaaaaa diye.
işte o vokal tarkan'dır. malum, ikisi de o dönem istanbul plak mensubuydu.
ayrıca şarkının söz ve müziği fergan mirkelam'a, düzenlemesi tabii ki iskender paydaş'a aittir.
"söyle sevgili hadi söyle
hiç mi mutlu olmadık"

şu serzenişine bayıldığım şarkı.
http://fizy.com/#s/1f9xku
gece yarısı koşturma hissi uynadıran şarkı. gözlerinden öpüyorum urfalı hemşerim mirkelamı.
emel müftüoğlu'nun da bu isimde hoş bir şarkısı 1995'in son demlerinde ortaya çıkan ruhun duymaz albümünde bulunur. geri vokallerde sezen aksu'nun sesi çok net duyulabilir, zaten o albüm onun işidir. sözleri:

Yüzümde güller açar
Gözün gözüme değince
Yüreğim kuş olur uçar
Bana gelince a-ah
Sokağım aydınlanır
Köşeden görününce
Gördüğüm düş bulanır
Yar bana darılınca

Kaşı kalem gözü hurma
Yanıma gel hadi durma
Sağdan soldan
Kestirme yoldan bize gel

Konudan komşudan
Annemden gizli
Sessiz sedasız her gece gel
Gece gece gel
Doğudan batıdan
Yandaki kapıdan
Olmadi çatıdan
Her gece gel, gece gece gel
emel müftüoğlu'nun davetkar şarkısıdır, çok albenisi vardır.
mirkelam´a yakışan bir şarkı. yüksek sesle eşlik etmek de çok eğlenceli, hala *.
küçüklüğümün şarkısıdır, yeniden buldum klibini kaliteli hemde, kendimi bulmuş gibi oldum.
garip pantolonuyla, garip insanlar yanından hızla geçen koşan adam mirkelam'ın güzel bir şarkısıdır.

bu da klibi;

http://www.youtube.com/watch?v=CxL1ukOw0hk&NR=1
türk pop müziğinin en çok akıllarda kalan klibine sahip şarkılardan biri.
böyle oynak bir şarkı bir insanı nasıl ağlatır anlamıyorum arkadaş. her dinlediğimde duygulanırım.
bu şarkının klibini izlediğimden beri yürürken/koşarken şarkı söylerim.

tanım: "every night"ın türkçe karşılığı.
çıkış yılı 1995 olan mirko* şarkısı. hatta nisan ayıydı, (bir ihtimal mayıs) çünkü acemi birliği gibi bir komedinin içinde ranzalara astığımız radyolarımızda her daim, her gece çalan bir parçaydı. bu da böyle bir anımdır.*
tabi yıllar geçiyor.
mirkelam' ın koşarken de şarkı söylenilebileceğini kanıtlayan şarkısıdır. ayrıca aynı zamanda favorileriyle de genç kızların kalbini fethettiği şarkıdır.
nakarat kısmını tarkan ın söylediği mirkelam ın ise vokal yaptığı şarkı. öyle duruyor yani.
ne zaman hasan hüseyin ceylan bu şarkıyı kastederek "mirkelam'ı asker bir gecede meşhur etti, 28 şubat mirkelam'ı ortaya çıkardı" diye yumurtladı, o zamandan beri ne zaman dinlesem hasan hüseyin ceylan'ın gül cemali gözümün önüne geliyor anasını satayım, ne biçim bir beladır... içine sıçtın lan güzelim şarkının hhc...
söyle sevgili hadi söyle
hiç mi mutlu olmadık
martıları sayarken
hiç mi hayal kurmadık
denizlere bakarken...

bir fazlalık olduğunu düşündüğün, mirkelamın kendini aştığı şarkılardan biridir, keza en iyi iki şarkısında da martılardan bahsediyor olması düşündürücüdür.

(bkz: martılar şarkılar vicdansız)
mirkelam ustanın pek iyi şarkısı. pop falan da değildir aslında, çünkü eskimedi. hala severek dinleriz.