bugün

zihniyetiniyle çiftleşme isteğinde bulunduğum insan davranışıdır.
bazı kürtlerin sarışın olduğundan bihaber insan eylemi.

(bkz: ingiliz ve kürt kırması)*
(bkz: her sakalliyi deden zannetmek)
aslında doğunun çoğunluğunu kürt asıllı türkler oluşturmaktadır diğer kesimlerde ben kürtüm türk değilim demektedir.ancak yinede doğuda dadaşlar vs.... * bir sürü topluluk var.
kürt'ü küfür zannetmekten daha az kötüdür.
Bu önermeye göre, tüm japonya kürttür.
kürtlük kötü bir şey olmadığı için sorun değildir.
düz adam davranışı..
(bkz: her kürdü doğulu zannetmek)
daha ileri aşaması; her doğulunun pkk yandaşı sanılması.

bir karslı olarak çok sinirimi bozan olaydır. sen vatan sever olamazsın, karslıyım dediğinde ardından hemen soru gerlir; kürt müsün?
sanane diyemezsin, o da haklı bir yerde. insanlara bu ayrım öyle bir benimsetilmiş ki, insanlar ister istemez böyle şeyler düşünüyor.

ama her doğulu kürt değildir, her kürt de pkk'lı değildir. doğulu olup da sizden daha vatan sever insanlar olacağını unutmazsanız böyle sorular önemini yitirir.
bir insanı tanımadan onun nasıl biri olduğunu tahmin etmek anacak aptallara layık bir şeydir.

bir savaş varsa vatan sever - vatan haini arasındadır; doğu - batı arasında değildir.
Her doğuluyu kürt zannetmek anormal değildir..Ama her kürdü, dolayısıyla her doğuluyu PKKlı zannetmek anormaldir..

Bu önermenin yer edindiği zihinler çok duygusal olup; içlerinde idealleriyle çelişen kişilerdir..
her esmeri kürt zanneden düşünce yapısıyla benzerlik gösterir.
her müslümanı terörist zanneden abd'lilerin yansımasıdır.
(bkz: kenan doğulu)
iğrenç, biliyorum.
bu zihniyet insanların ırkının, coğrafi bölgelere göre ayrıldığını zanneden zihniyettir. doğu anadolu bölgesindeki erzincan ilini kürt, hemen kuzeyindeki karadeniz bölgesinin gümüşhane ilini ise laz zanneden zihniyettir, oysa bilmezki ne erzincan kürttür ne de gümüşhane lazdır..

o bir yana erzurum, elazığ, malatya, kars, ardahan, ığdır, gaziantep gibi doğu ve güneydoğu anadolu illerinin hiçbirinde kürtler çoğunluk değildir..
kürtlerden rahatsız olan kişinin söylemidir. Yıllarca kürtlere: hött kürt diye birşey yoktur siz dağlı türklersiniz denilmesinden bi haber olan kişi söylemidir, üzücüdür.
cehaletin sonucudur.
akp iktidarıyla birlikte ortaya çıkan tehlikeli bir durumdur.türk milletini etnik kimliklere bölerek ayrıştırmak vatanın ve milletin selameti için hayırlı olmaz.
not:erzurumlu bir türküm ve ülkücüyüm.
doğuda cok miktarda arap olduğunu bilmeyen birinin söylemidir.
Hep başıma gelir memleketim dolaysı ile oysa türkmenimdir efenim. Hem kürt olsan ne olmasan ne kim kime göre yapıyo bu ayrımları.
Karşılaştığım en sık diyaloglardan biridir.
- Nerelisin?
_kars
-Kürt müsün ya da alevi ya da azeri falan
_Ahıska Türküyüz biz
_Kürtleri hiç sevmem, kusura bakma yanında konuşuyoruz ama
(içimden geçirdiğim) *** Laaann ben kürt değilim, banane!
Balik gibi uredikleri icin ister istemez oyle zannediliyor.
klasik önyargılardan biri .
zamanında tekirdağ'ın bir ilçesinde bir elazığlı'ya ilçenin göçmen bir milli eğitim müdürü tarafından "ya burada ne işiniz var. zaten kürtsünüz. çıkın gidin memleketinize" denilmesi sonucu bir tepkidir bu. türk veya kürt olmak çok da bir şey ifade etmez bu konu için. insanlar seçemezler çünkü hangi milletten hangi ırktan doğacaklarını... bir insanı kalkıp kürt diye suçlayamazsanız. ama bir insana kürt olmadığı halde kürtlük'ü bir aşağılama silahı olarak kullanıp kürt derseniz işte o zaman karşınızdaki adamı deli ederseniz. ama bu sözleri işeten adam sukunetini koruyup o güne kadar duyduğum belkide en güzel ayarı vermiştir o milli eğitim müdürüne. " sizi zamanında koruyasınız diye gönderdiler batı trakya'ya... koruyamadınız döndünüz buraya... balkan harbinde de burayı koruyamadınız, kurtuluş savaşı'nda da... benim memleketim asırlarca işgal edilmedi. benim korkum buraya da sahip çıkamamanız. o yüzden buradayız..."
türkiyede yaşayan herkesi türk zanneden kesimlere karşı ortaya çıkmış bir söylemdir. kürtler kendilerini doğulu olarak tanımlamaz kürt olduğunu belirtir. "doğulu" yakıştırması yapanlar herkesin türk olduğunu idda edenlerdir.***