bugün

clementine in arkadaşı olan yavru kedi. hemera tarafından konuşma ve uçma yeteneği verilmiştir.
yeni bir can, yeni bir kan.

(bkz: hoş geldiniz)
(bkz: honda helix)
yun. (bkz: yarali)

kantan sayisini, spini ve atomdaki impulsu bir araya getirir.

eger; impuls-vektör, spin vektöre paralel olarak denk gelirse helix +1; antiparalel olursa -1´dir.
generals zero hour'da çin'in sahip olduğu devasa helikopter. bir de napalm bombasıyla güçlendirildi mi yıkar geçer.
robert pattinson seven yazar. * *
pek güzel muhabbeti olan, çok doğru tespitlerin sahibi beşinci nesil yazar. kibar mı kibar, yardımsever kişilik * ne kadar kendisinden sonra gelmiş olsam da "hoşgelmiiş iyiki gelmiiş" demek isterim.
bir yer varsa bildiğin, yazlıkta kek yapıp komşu teyzeyle yenebilecek ve tarifi alınacak sonra işte asistanlaştıramadıklarımızdan olan insanların gezindiği, orası helix'in kanatlarını sonuna kadar açıp uçacağı gözyüzünün altındadır. seviyoruz seni helix. *
shell in madeni yağ markası
buram buram kadın kokan yazar.
*
mantıklı görüşleri olan ve artılara boğmak istediğim yazar.
shell'in madeni yağ alt markalarından biridir. bir de ona benzeyen ama pek bilinmeyen "spirax" vardır.

(bkz: madeni yağ)
biraz öyle oldu demek istediğim beşinci nesil yazar.
inşallah kızdır.
2014 yılı ocak ayında gösterime girecek yeni bilimkurgu dizisi. Battlestar galactica'nın yaratıcısı ron moore helix dizisi ile geri dönüyor.

kuşkusuz izlemeye değer bir dizi olacak gibi görünüyor.
başıyla resident evil'ın 1. filmini hatırlatan, gerilim yanı ön planda olan bilim kurgu dizisi.

--spoiler--
güney kutbunda ilaç alanında çalışan bir üstte kontrolden çıkan bir durum (ne diyeyim bilemedim) baş gösterir. bunun üzerine amerikan ordusundan bir adam ile 4-5 tane (hastalık kontrol merkezi gibi bir adda bir kurumdan) bilim adamı olayı araştırmak için kutba gider. başroldeki adamımızın kardeşi değişik bir virüse maruz kalmıştır. bundan sonra olaylar gelişiyor. r.e'nin ilk filminin öncesini anımsatan/anlatan bazı olaylar var. şu anlık bazı adamların bir sebepten ötürü virüs geliştirdiğini (t virüsü gibi) biliyoruz. dizinin 3. bölümünde sodra adı verilen bir antibiyotik'in etkililiğini kanıtlamak için olduğunu söyleseler de soru işaretleri devam ediyor.
--spoiler--
ben beğendim açıkçası. ilk iki bölümü gayet iyiydi. hatta o kadar iyiydi ki izledikten sonra yapılacak şeyler çok zevksiz geldi açıp insandan sonra yaşam belgeselini izledim. boka sarma ihtimali var mı var ama dizide yaratılan atmosfer, karakterler falan oldukça başarılı. gerilim gerçekten yüksek. taşıyıcıların insani yönünü kaybetmesine rağmen hafızalarının yerinde olması ve vürüsü yayma refleksi göstermeleri gerilim açısından büyük nimet. düz duvarda gezen, bazılarını tutup bırakan bazılarını öpüşmek suretiyle zehirleyen bi yaratıkla etrafı sıfırn altında bilmem kaç derece olan karantina altındaki bi tesisdesin. göte gelme ihtimalin çok fazla. resident evil'dan daha heyecanlı bence. bi alice yok dizide. etli butlu insan herkes ve virüsün bulaştığı insan ayıdan bile güçlü. heyecanlı amk ilgisini çeken izlesin pişman olmaz.
kaliteli bir dizi. kutup üssündeki başkanın japon olması bir tesadüf değil.
Başlangıcı fena olmayan yeni SyFY dizisi. Kuzey Kutbundaki bir araştırma üssünde aniden beliren, yerleştiği bedeni ele geçirip kontrol edip üstüne üstlük bedensel temas ile yayılma eğilimi gösteren bir virüs salgını ve bu salgının önüne geçmek için oraya gönderilmiş bir bilimadamı ve grubunun hikayesini anlatıyor. Filmdeki tek ve en gıcık unsur şüphesiz ne idüğü belirsiz ve pis pis işler çeviren sistem mühendisi teğmen Balleseros. Adamın tipinde hayır yok, sürekli sırıtan subay mı olur lan? Karanlıkta gözleri mavi mavi kedi gibi parlayan Japon Bilimadamı da ilginç bir girişim olmuş.
ilk iki bölümü bir arada verdiğinden ötürü izlerken epeyce bi gerildiğiniz dizi. Gerildim lan.
ilk 6 bölümünü soluksuz arka arkaya izlediğim dizidir. Her ne kadar 28 days later ve contagion filmlerinin dizi haline getirilmiş özgün olmayan versiyonu olsa da, bir hayli sürükleyici gibi gözüküyor. Takipteyim.

Not: Ayrıca helix, sarmal anlamına gelmektedir.
Onikinci bölüm itibarıyla konu olarak fena gitmeyen bilim-kurgu dizisidir.

Ancak (sadece benmi takılıyorum bilmem) birkaç oyuncu oyunculuk anlamında gerçekten çok saçma bir görüntü çiziyor.

Devam sezonlarında (şayet devam ederse Tabiiki) farklı mekanlarda sezon konseptleri görmemiz olasıdır.
heyecanlı olduğundan izlense de komik hatalar barındıran çakma bilimkurgu dizisi.

bir bölümde ışık mikroskobuna bakıyorlar ve virüs görüyorlar. bildiğin virüs diyorum bak, ışık mikroskobunda. Bu da yetmezmiş gibi görüntüler gerçek zamanlı, virüs hareket ediyor falan. belli ki senaristler hayatlarında bir kez olsun ışık mikroskobu kullanmamış.
http://m.uludagsozluk.com/e/23237081/

Entrysinde Bahsettiğim gibi 2. Sezona farklı bir mekanda aynı konu üzerinden Başlamış, pek popüler olmadığından 2. Sezonu yeni öğrendiğim, izlediğim 3 bölüm ile ilk sezonun başlangıcındaki Heyecanlı havayı tekrar vermiş bilim-kurgu dizisidir. Umarım sonu ilk sezon gibi olmaz..
neden bu kadar bilinmediği ilginçtir. şu dizi türkçe dublaj olsa ekranlara üşüşür millet. güzel dizidir vesselam.