bugün

cılız kollu hun türkü tarkan'ın atından indikten ve dinlenmek icin hana girdiginde hancı tarafından soylenen bir davet cumlesi..tabi bu davetten gotu kalkan tarkan malum cumleyi kurmakta gecikmez;

(bkz: hancı bana kımız kurduma da et getir)
"nerden gelir nire gidersin" sorusu ile devam edebilecek sozdur.
bkz yazarlarının en büyük can simitlerinden.

diğerleri;

(bkz: yok artık lebron james)
(bkz: ne diyem mahmut mu diyem)

hayır bir insan niye bu bkz'yi [bekeze'yi] verir ki? kimsenin yazarlığını sorgulamıyorum, yanlış anlaşılmasın. ha çoğu yazar mal gibi yazıyor ayrı konu da ilginç bir başlık gördüldüğünde altın bulmuş gibi hemen 2. entry'ye "hele otur bi soluklan yigidim" yazmanın mantığı ne? ya da "yok artık lebron james".

hakikaten meraktan soruyorum. niye böyle mal entryler giriyorsunuz? spor olsun mu?
devamı tehlikelir.
(bkz: ben üstüme rahat birşeyler giyiyorum)
(bkz: ne içersin)
süper yazarlığın dışa vurulmuş hali bence bu bakınız. şimdi bu yazar istese 45 paragraf döktürebilir konu hakkında, ama konuyu s.kip atmak istiyor ilk entryden. altına bu bkz verilirse başlık s.kilmiş kuşa dönecek çünkü, ondan sonra gelenler de bakacak ikinci bakınız manyak bir ayar vermiş başlığa, herkes bakınız bakınız bakınız bakınız coşacak. mutlu mesut.

ama ben de soruyorum, hakikaten lan, spor oluyor mu? basenlerdeki yağlar eriyor mu mesela? ben de merak ettim. bir insan neden her seferinde ısrarla aynı bakınızı defalarca defalarca defalarca defalarca verir?
evde de anne babasına, okulda arkadaşlarına aynı cümlelerle hitap ediyor mu her defasında mesela bunlar?
başka bir türevi için:

(bkz: hele otur bi soluklan ayranımızı iç yiğenim)
devamında ev hanımının bol köpüklü ayran servisi yapacağına veya sıcak bir tas çorba ikram edeceğine delalettir.
bir başlık açtığımızda verilen ilk ayarlardan biri...

bu sözlükta yediğimiz ayar...

hele bir de dedemiz bize bunu dediyse bu da hayatımızda yediğimiz büyük ayarlardan...
diyene kafa atma isteği uyandıran cümle.

artistlik yapayım derken böğ olmanın en iyi ifadesi.
ayar verme cümlesi. ama tebessüm ettirir.
yiyğit olmamaması durumunda bir insanın soluklanma hakkı doğmayacak mı acaba; ya da soluklanmak sadece yiyğitlere mi sevaptır düşüncesini sorgulamaya sebep verdiren tümce.
"aslı ile kerem" filminde, yıldıray çınar'ın yaralı halde iken sevdiği kızı kaçırmak için köyüne dönüp at ve silah istediği sırada figüranlardan birinin ona söylediği replik.
"tamam kızgınsın ama bi otur soluklan, salim kafa ile dusun, edeceksen sonra devam et" manasında kullanılan cumle.
yazılan okkalı entrylere cevap verilemeyince , yaralı yazarın başvurduğu çaresizlik bakınızı dır. bu bakınızdan sonra yazarlar orgazm olurlar.
nedense pek bir sevdiğim bakınızdır. çaresizlik sonucu değil de geyik yapmak amaçlı yapılıyorsa tadından yenmez. başlığı açan bile güler buna.
genelde başlığa yazacak bir şey bulamayan ama "ille de yazacağım" diye düşünen yazarların tercih ettiği cümledir. bir diğeri için: (bkz: en asil duygunun insanıdır)
sol frame'de son dakikalarda yaşanan facia karşısında kullanılası sözdür. arkadaşlar yapmayın, etmeyin; kalp kırmayın; hakaret etmeyin; iftira atmayın. fikirler-zikirler farklı olabilir, ama burada entry girmekle ne dünya kurtuluyor, ne boyunuz uzuyor. fikrinizi güzel güzel anlatın, bilgi verin; şu paylaşım ortamında kalp kırmaya değil, güzel bir şeyleri insanlarla paylaşmaya çalışın. lütfen...

(bkz: sağduyu)
bir başlığın altında sıkışıp kalmış gariban bir bakınızdır.
Şerafettin hocanın sürekli Sarf ettiği cümledir.