bugün

bir zamanlar çılgın attırdığım senet.
SEKTÖRDE 50 YILLIK TECRÜBE: HEKTAŞ, 1956 yılında 400' e yakın hekim, ziraat yüksek mühendisi, kimyager ve mühendisin birleştirilen tasarrufu ile, Tıbbi ilaç Üretimi ve Pazarlaması amacıyla kurulmuştur. 1962 yılında ise esas faaliyet alanı olan Tarım ilaçları imal ve Pazarlamasına yönelmiştir. Kuruluşundan itibaren geçen 50 yıldır sürekli büyüyen Şirketimiz, kendi sektöründe %20-22 arasında değişen Pazar payı ile lider konumundadır.

HEKTAŞ; BiR OYAK iŞTiRAKiDiR. Ordu Yardımlaşma Kurumu (OYAK), 1 Mart 1961 tarihinde 205 sayılı Yasa ile kurulmuş, özel hukuk hükümlerine bağlı, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının yardımlaşma ve emeklilik fonudur. OYAK, özel hukuk hükümlerine tabi, mali ve idari bakımından özerk, tüzel kişiliği haiz bir kuruluştur. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren 30 iştirake sahip bir kuruluş olarak Türkiye ekonomisinin en önemli yapı taşlarından biri olan OYAK, 1963 yılında HEKTAŞ'a iştirak etmiş, 1981 yılında büyük ortak durumuna gelmiştir.

HEKTAŞ VETERiNER iLAÇLARI SEKTÖRÜNDE: HEKTAŞ; tarım ilaçları sektöründeki yaygın satış ve dağıtım ağını, Türk çiftçisi nezdinde kalite ve güven ile özdeşleşen ismini veteriner ilaçları sektöründe de kullanmaya karar vermiş ve 2005 yılı Ocak ayında veteriner ilaçları portföyünü oluşturmuştur. Türkiye tarım sektörüne bitki ve hayvan sağlığı alanında girdi sağlayan sayılı firmalardan olan HEKTAŞ; veteriner ilaçları portföyünü sürekli geliştirmektedir.

YAYGIN SATIŞ VE DAĞITIM ORGANiZASYONU: HEKTAŞ, Genel Müdürlük faaliyetlerini Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan idari Binası'nda sürdürmektedir. HEKTAŞ, 7 ilde bulunan Bölge Müdürlükleri aracılığı ile 2.000'e yakın zirai ilaç bayisine ilaç vermekte ve ürünlerini yurt çapında dağıtmaktadır. Üretim Gebze Organize Sanayi Bölgesinde ve Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan tesislerimizde yapılmaktadır.

SEKTÖRÜN EN GENiŞ ÜRÜN YELPAZESi: HEKTAŞ Türkiye'nin ekolojik yapısı ve bitkisel üretim çeşitliliğine uygun yaklaşık 270 zirai ilacı bünyesinde barındırmaktadır. HEKTAŞ zirai ilaç portföyüne katılacak yeni ürünlerle ilgili çalışmalar yaparken; organik tarıma uygun ürünlere ve çok az dozda etkili, kalıntı bırakmayan teknolojik ilaçlara özel bir önem vermektedir.

DÜNYA DEVLERiYLE PARTNER: HEKTAŞ; Dünya tarım ilaçları piyasasının önemli üreticileriyle stratejik ortaklık yapmaktadır. HEKTAŞ, Dünya Tarım ilaçları Sektörünün en büyük firmaları arasında yer alan DUPONT, FMC, CHEMTURA, MAKTESHIM ile SIPCAM ve AGRICHEM (Avustralya) firmalarının Türkiye distribütörüdür.

KALiTE VE ÇEVRE BELGELi KURULUŞ: HEKTAŞ, 1996 yılında uluslararası bir akreditasyon kuruluşu olan BVQI' dan BS EN ISO 9001 "Kalite Güvence Belgesi"ni , 2004 yılında ise Genel Müdürlük ve Gebze Üretim Tesisi için ISO 14001 Çevre Yönetim Sistem belgesini almıştır. Şanlıurfa Üretim Tesisimiz ise 2005 yılında BVQI tarafından yapılan belgelendirme denetimi sonunda ISO 14001 "Çevre Yönetim Sistem" belgesini almaya hak kazanmıştır. Ayrıca 2005 yılında Gebze Üretim Tesisimizde yapılan ISO 14001 Çevre Yönetim Sistem ve ISO 9001 Kalite Yönetim Sistem denetimlerinin ardından tüm Bölge Müdürlüklerimiz de belge kapsamına alınmıştır.2007 yılı Aralık ayında yapılan kapsam genişletme denetimi sonucunda Veteriner ilaçları Pazarlama ve Geliştirme faaliyetlerimiz de ISO 9001 ve 14001 Belgeleri kapsamına dahil edilmiştir. Bu belgeler, 50 yıldır HEKTAŞ'ın tasarım, üretim ve tesis aşamalarında ulaştığı sistem kalitesini göstermektedir.

http://www.hektas.com/genel_tanitim.asp
bir oyak kuruluşu olan ve tarımsal ilaçlarla bitki gelişim düzenleyicileri üretip satan firmadır.