bugün

adige kökenli olup hdp isimli kürtçü partiyi destekleyen çerkezlerdir. Kürtçüler "kafkaslardan gelen boşnaklardan gelenler..." diye sizi küçük görüp aşağılarken, siz sizi koruyan türk milletini değilde kürtçüleri destekliyorsunuz ya. Bravo. Aklınıza hayranım. Örnek vermek gerekirse:
(bkz: fehim taştekin)

Edit: ulan ben niye durduk yere çerkezlere düşmanlık besliyim. Olan bir durumdan bahsediyorum sadece.
Sayilari çok azdir. Tahmin.
hafif mallık vardır.
çerkezlerin türkiye'den her hangi bir azınlık hakkı talebi bulunamaz. ruslar kıtır kıtır keserken bu ülkeye sığınmışlardır. eğer illa hak arayacaklarsa gitsinler rusya'dan istesinler.

edit: sığındığın ülke Türkiye. Osmanlı zamanında buraya Türkiye deniyordu 1000 yıl önce de Türkye deniyordu. Çerkezler kendilerine kırım yapana değil de kapılarını açana horozlanıyor. yahu açsana dava bize soykırım uyguladılar diye.
solcuyuz ayağına yapılan şerefsizliktir. Ulan solcuysan git chp'ye ver. Beğenmiyorsan dsp'ye ver. Onuda beğenmedin işçi partisine ver.

Hdp ne amına koyum?
olmayan çerkeslerdir.
bir çerkes olarak böyle çerkeslerin olduğunu düşünmüyorum.
Varsa bile onların tam çerkes olmadığını veya hain olduklarını düşünüyorum bir çerkes olarak.
işiniz gücünüz yok çerkeslerle aramızı mı açacaksınız şimdi?
Arkadaş bu kürt ırkı kadar boş beleş ve saf kötülük dolu iğrenç bir canlı ile karşılaşmadım daha.
Çerkesler sizi zikine sürmez. Uğraşmayın boşuna.
çok nadir görülendir.

tamamen bir taraflarımdan tespit yapacağım şimdi.

taşradaki çerkes genelde akp'li,

köyden kente göç etmiş orta veya üst derecede eğitim almış olanlar mhp'li (bkz: baytarafli)

türkiye'de kendi çağında bir burjuvazi olabilmiş olanlar da chp'li.

chp'li çerkeslerin ufak bir kısmı hümanizm bilmem ne ayağına hdp'ye kaydı.

akp'li ve chp'li olanlar hdp konusunda zaten ılımanlar. mecliste ara ara çerkeslerin gündeme getirilmesinden dolayı hdp'ye tavır almıyorlar.

fakat bir çok çerkes ittihatçılık komitacılık ruhuya bunlara karşı.
genelleme yapılarak varlıkları hakkında yorum yapılan çerkezlerdir. la hacı, daha geçende çerkez soykırımı anmasında kovmamışlar mıydı bu adamları çerkezler? hayır olabilir tabi, hdpyi destekleyen türkler olduğu gibi, çerkezler de olabilir. mhpyi destekleyen çerkezler de var. belki bdpyi destekleyenler bile vardır. niye genelleme yapıp buradan "hain kostok" serzenişinde bulunuyorsunuz ki?
hdp li bazı vekiller türk'ken! destekleyen çerkes olması normaldir. neyin kafasını yaşıyorlarsa artık tahminimce sayıları çok çok azdır.
vardır böyle hainler her millette olduğu gibi. hdp'yi destekleme sebepleri solculuktur başka birşey değildir. daha önce belirttiğim gibi solculuk hastalıklı bir ideolojidir, türk düşmanlığı yapmadan dayanamaz. sırrı sakık siz bu ülkenin sahibi değilsiniz demesine rağmen kendisini destekleyebilen çerkesler sadece aşırı sol bataklığına batmış bir avuç cahildir.